fbpx

27 Haziran, 2019

Bedenin kendini arındırma yöntemi Grip

En çok görülen akut rahatsızlık, grip aslında rahatsızlık değildir, bedenin kendini arındırma eylemidir.
Bu süreçte ilaç alınmamalıdır çünkü ilaçlar bağışıklık sistemini baskılar, devre dışı bırakır; bedenin kendini iyileştirme yeteneğini yok eder hatta bedende kist ve tümörlerin oluşmasına neden olabilir.

Halk arasında yanlış bir kanı vardır; insanlar üşüttükleri için rahatsızlanmaz; bu, bağışıklık sistemleri zayıfladığı için başa gelen bir durumdur.

Bedenin kendini arındırma yöntemi Grip

Çingene çocuklarını bilirsiniz, kışta kıyamette bile başı kabak, ayağı çıplak dolaşır durur, hasta falan da olmazlar; hasta olanlar hep üzerine çok titrenen, her şeyden sakınılan, iyi şartlarda yetişen çocuklardır; bu, konuya iyi bir örnek ve ironik bir durumdur.

Grip gibi rahatsızlıklarda iştah da kesilir; bu da bedenin ‘beni rahat bırak, kendimi arındırayım’ mesajıdır. Bu süreçte, bol su içmek dışında bir şey yapılmamalı, bedene aç kalma izni verilmelidir.

***

İnsan bedeni, rahatsızlanmak ya da erken yaşlanmak için tasarlanmış bir yapı değildir; bunlardan birini yaşıyorsanız, bu, doğa ve var oluş kurallarına uymadığınız; yaşamın doğal akışına direndiğiniz içindir.

İnsanı en çok yoran ve yıpratan kendisidir; değiştireceği ve değiştiremeyeceği durumlar karşısında aynı şekilde davranmasıdır.

Kabullenme, teslim olma, olana izin verme; dirençlerinizi yok edecek üç sihirli eylemdir; sağlıklı ve dinç kalmanın en etkili formülüdür.

Bunları sonucunda huzur ve mutluluk gelir ki ulaşılmak istenen de zaten budur.

Huzur ve mutluluk, bedeninizi koruyan iki güvenlik görevlisidir; onların durduğu kapıdan sizi rahatsız edecek herhangi bir şey giremez.

Sözün özü; huzur ve mutluluk varsa her şey yolundadır.

Sevgiyle kalın…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir