Bedenin kendini arındırma yöntemi Grip

En çok görülen akut rahatsızlık, grip aslında rahatsızlık değildir, bedenin kendini arındırma eylemidir.
Bu süreçte ilaç alınmamalıdır çünkü ilaçlar bağışıklık sistemini baskılar, devre dışı bırakır; bedenin kendini iyileştirme yeteneğini yok eder hatta bedende kist ve tümörlerin oluşmasına neden olabilir.

Halk arasında yanlış bir kanı vardır; insanlar üşüttükleri için rahatsızlanmaz; bu, bağışıklık sistemleri zayıfladığı için başa gelen bir durumdur.

Bedenin kendini arındırma yöntemi Grip

Çingene çocuklarını bilirsiniz, kışta kıyamette bile başı kabak, ayağı çıplak dolaşır durur, hasta falan da olmazlar; hasta olanlar hep üzerine çok titrenen, her şeyden sakınılan, iyi şartlarda yetişen çocuklardır; bu, konuya iyi bir örnek ve ironik bir durumdur.

Grip gibi rahatsızlıklarda iştah da kesilir; bu da bedenin ‘beni rahat bırak, kendimi arındırayım’ mesajıdır. Bu süreçte, bol su içmek dışında bir şey yapılmamalı, bedene aç kalma izni verilmelidir.

***

İnsan bedeni, rahatsızlanmak ya da erken yaşlanmak için tasarlanmış bir yapı değildir; bunlardan birini yaşıyorsanız, bu, doğa ve var oluş kurallarına uymadığınız; yaşamın doğal akışına direndiğiniz içindir.

İnsanı en çok yoran ve yıpratan kendisidir; değiştireceği ve değiştiremeyeceği durumlar karşısında aynı şekilde davranmasıdır.

Kabullenme, teslim olma, olana izin verme; dirençlerinizi yok edecek üç sihirli eylemdir; sağlıklı ve dinç kalmanın en etkili formülüdür.

Bunları sonucunda huzur ve mutluluk gelir ki ulaşılmak istenen de zaten budur.

Huzur ve mutluluk, bedeninizi koruyan iki güvenlik görevlisidir; onların durduğu kapıdan sizi rahatsız edecek herhangi bir şey giremez.

Sözün özü; huzur ve mutluluk varsa her şey yolundadır.

Sevgiyle kalın…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x