Güneş Terazi Burcu’nda

Varlığımızın ışığı önümüzdeki 1 ay boyunca Terazi Burcu’nun ılıman havasında devinimine devam edecek.  Her yılın sonbahar dönemini temsil eden Terazi Burcu havanın öncülüğü ile ilişkiler içindeki entelektüel gelişimimizi test ederken bozulmuş, yıpranmış, geçmişten gelen çözülmemiş sorunları olan ilişkilerimize ışık tutarak yeniden yapılandırmak için fırsatlar önümüze çıkarabilir. Bu fırsatı değerlendirmek için öncelik olan iyi niyettir.  

Terazi Enerjisi ilişkilerimizi yönetir. Dualitenin temsilcisi ve erildişil enerjimizin dengesi ve her şeyin 2 kefesi olduğunu anlatan enerjidir. Madde-mana dengesini ilişkilerimize nasıl yansıttığımız kendimizi öncelerken karşımızdaki kişilere nasıl yer verdiğimizdir. 

İlişkilerimizdeki uzlaşma ya da uzlaşma sorunları Terazi enerjisinin sağlıklı çalışmamasından kaynaklanır. Benlik algısı (Koç) düşük olan bu enerji uyum sağlamak adına her türlü ikili ilişkilerde kendi ihtiyaçlarından vazgeçebilir. Adil olma ve hak hukuk konularında aşırı hassas olan bu enerji ilişkilerimizde yaşadığımız gerilimli durumları, sorunlara bakış açımızı yenilen yapılandırmak için bizi güdülendiriyor. Merkür (düşüncelerimiz-iletişim) ile yapacağı burç dışından kavuşum ruhsal olarak kendi içimize dönüp halledilmemiş ilişki-arkadaşlık sorunlarını Başağın kılı kırk yaran enerjisiyle ve Jüpiter Koç’tan aldığı geniş bakış açısına itilim enerjisiyle birleşerek somut çözümler üretmemize yardımcı olabilir. Jüpiter Koç enerjisindeyken benliğimizi ateşler ve kendimizi daha çok ortaya koymak için bizi güdülendirir lakin abartma yönü de olduğu için karşılaştığımız sorunları kişiselleştirmekten çok ‘sorununun neden kaynaklandığını’ anlamaya çalışmak bizi çözüm yoluna yönlendirebilir. Merkür ve Jüpiter de retro enerjisinde olduğu için geçmişten gelen ya da kafamıza takılan çözemediğimiz durumlar için farkındalıklı bir aydınlanma getirebilir. Ateş elementi enerjisi bulunduğu yeri doğal olarak aydınlatır.

Terazi Burcu’nun yapıcı ve ahenkli enerjisi bizleri ‘bir’ ve ‘birlik’ olabilme isteğimizi tetiklerken ekinoks başlangıcında yepyeni gelişen ve dönüşen bununla birlikte yeni ilişkilere de yelken açmamızı destekliyor. 

Terazi Burcu kişisel haritalarımızda hangi evimizi kesiyorsa o evin konularında canlanma olacaktır. 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x