Boğa Yeni Ayı

11 Mayıs Salı günü Boğa Burcunun 21 derecesinde bir yeni ay gerçekleşiyor. Aynı zamanda Ramazan Bayramı’nı da müjdeleyen bu yeni ay, dünyevi olanın ilahi olanla bütünleşmesine işaret ederek tüm insanları şefkatle sarmalıyor.

Bu uzun zamandır oradan oraya savrulup duran ruhlarımıza iyi gelecek, biraz bize nefes aldıracak. Boğa dünyaya, keyfe, mülke olan açlığını, Oğlak da iktidar hevesini bir kenara bırakıp 15 gün sonraki dolunaya kadar tüm yetkilerini merhamet, hayır ve yardımseverlik için kullanacak gibi görünüyor. En azından bunu yapmaya niyetli ruhlara gök kapıları sonuna kadar açık.

Boğa Yeni Ayı

İletişimde, anlaşma sözleşmelerde, kararlarımızda ve satış işlerinde Satürn desteğiyle mantıklı ve gerçekçi yaklaşımlar gösterebiliriz. İş, kariyer ve maddi kaynaklar konusunda kalıcı adımlar atılabilir ya da var olan değerler daha da sağlamlaştırılabilir. Üstelik bunu yaparken ihtiyacımız olan motivasyonu ailemizden, sezgilerimizden ve hatta içimizdeki çocuktan alabiliriz. Aslında bu yazı burada bitmeliydi belki de. Uzun zamandır bu kadar olumlu cümleler kurmadığımı fark ediyorum. Ancak insanlar içlerindeki Satürn’ü dikkate almadıklarında sınıfta kalıyorlar. O yüzden acı reçeteyi görmezden gelemeyiz.

Ülke Haritasında yeni ayın oldukça sert açıları var. Meclis, yerel yönetimler ve hazineye ait konularda belirsizlik ya da bunlarla ilgili alınacak kararların gerçeklikten uzak olması durumları söz konusu. Vergi, sigorta ve borçlarla ilgili bir rahatlama varmış gibi görünüyor ama bu rahatlama ceplerimizden çok kalplerimizdeki ”Gün Doğmadan Neler Doğar” inanışı gibi daha çok. Aynı şekilde halkın sağlığı, çalışan emekçi kesim, hukukçular, üniversiteler, eğlence yerleri ve turizmle ilgili yanılgı içeren karalar çıkabilir.

Son olarak eklemek gerekirse; Siyasetin geneline, gıda ve tarım konularına ve muhalefet kanadına yönelik halkın genelinde bir öfke duygusu hakim olabilir. Herşeye rağmen pek çok olumlu enerjiyi de barındıran bu gökyüzü görünümünden iyi olana, adil olana, hakikatli olana konsantre olarak faydalanabiliriz. Herkese mutlu bayramlar dilerim.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir