Bu ay tutulması için çiçeklerden öneriler

Ritüeller özellikle Ay tutulmalarında etkin enerjiye sahiptir ama elbette ki en güçlü titreşimi YİN çiçekleri yayar. Onlar duygusal zindeliğimiz için Ay Tutulmaları ya da Dolunay gibi döngülerde çalışırlar. Ritüeller manevi benliğimiz yükseltirken olumsuz dış enerjik tutulmalardan bizi arındırır. Üzerimizde duygusal ağırlıkları, sinirsel öfke gibi durumları dengelememize yardım eder. Tutulma enerjisi ve tam AY süreçleri doğadaki tüm SU elementlerini büyük ölçüde etkiler. Denizde yaşanan gel-git olayları bizden farklı değildir, gün içinde ve takip eden sürede kendinizi bir yukarı-bir aşağı çekilmiş bulabilirsiniz. Kendinizi sinirli, gergin ne mutlu ne de mutsuz hissedebilirsiniz.

Bu ay tutulması için çiçeklerden öneriler

Ritüel oluşturmak enerji ağırlıklarını temizlemek, duygusal ve ruhsal dengeyi kurabilmek içindir bu olağanüstü dengeyi bu tutulmada, Jasmin Çiçekleri ve Sandal, Crab Apple, Mür, Mimoza, Lotus (Pink) çiçek ruhları ile karşılayabilirsiniz. Çiçek Terapi sisteminde iç ve dış bakım ritüellerini gerçekleştirmeye başladığınız an, Çiçek uçucu yağları-aura esansları-hydrolatları ile devreye girerler. Bir bardak Çiçek tentürü içmek bedenimizde içtiğimiz çiçeğin kokusunu yansıtır, bedeni ağır metallerden (egzoz, duman vb.) temizler ve mis gibi kokmanızı sağlar. Ama elbette ki 21 gün kuralına uyarak. 21 gün ritüeli çiçekle gerçekleştirmek sizi niyetinize, pozitif, canlı, yetenekli ve öz güven dolu kişiliğinizde yüceltir. Uzak doğu seyahatlerimde eğitim için ayırdığım sürelerde bunu Ayurveda, Panchcarma gibi çalışmalarla deneyimleyip, eğitimleri tamamlıyorum. Bu yıl Marma ve Dokunma Teknikleri üzerine bir eğitim tamamladım ve şifanın onlar için sadece geleneklerinin bir parçası olduğunu daha da iyi kavradım. Batı kültüründeki healing anlayışı, uzak doğuda bir geleneksel iyileştirme sanatı olarak tanımlanıyor. Evet yanlış duymadınız bir sanat. Her şey önce inancı her gün güçlendirmekle, ritüellerle başlıyor, akşam yine bir küçük ritüelle veda ediliyor Güneşe. Sabahın umut dolu geleceğini bilerek huzurla uyuyorlar, her şey olduğu gibi samimi, içten, olumsuzluk katmadan, tıpkı Namaste gibi. Ritüeller ülkesine selam olsun.

Ay ve Güneş döngüleri onları sembol eden Tanrı ve Mandalalarla tasvir ediliyor, Çiçekler nazikçe ipe dizilerek dua ve inançla boyunlara takılıyor. Onlar en çok Kadife Çiçeklerini atfediyorlar Tanrılarına ve elbette ki kutsal Lotus Çiçeklerini sunuyorlar. Onlardan hazırlanan çaylar yudumlanırken, en miniğinden en yaşlısına herkes neşe ile kutluyor neyi mi? Her şeyi şimdi ve burada bir arada olmalarının sevincini ve gücünü kutluyorlar. Ay zamanları kullanılan Lotus Çiçeklerinin entojenik temizleme ile tentür ya da çay yolu ile tüketiyorlar. İçine eklenen diğer bitki krallığı üyeleri ise Lotusun eş frekansında çalışan çiçeklerden tercih ediliyor. Sandal ağaçlarının kabukları ile ateşler yakıp, daireler oluşturuyorlar. Tıpkı Kadim kültürlerin eşsiz seremonileri gibi. Kutsal Kakao ritüellerini, çiçek çemberlerini, çiçek suları ve bizzat temsili konunun Tanrı ya da Tanrıçası ile ; Arketipleri ile.

Peki Biz Ne yapmalıyız?

YİN enerjileri yine YİN çiçekler destekler “benzer benzeri ile çalışır” “zıtlar uyumları yaşatır” bilgileri, kadim kültürlerin kaynaklarından gelir. Druıdler, Toltekler, Aztekler, Orta Asya Şamanlarından gelen kadim bilgilerden söz ediyorum. Çiçekler, uyumlu titreşimleri ile odak noktanızı öfkeden, gereksiz alınganlıklardan temizler. Ritüel zamanı Ay Ritüeli gerçekleştirmek için en uygun zaman dilimini, sınırlayıcı olmadan kendinize belirlemelisiniz.

Topraklanma olmazsa olmazlardandır zira birikmiş, bozuk titreşimdeki enerjileri üzerimizden atmamız gerek bunun en uygun noktası kök çakra enerji alanı (Eterik beden anatomisi) olan ayak tabanlarımızıdır zira oradan geçen enerji akışını gezdiğimiz, ayak bastığımız her yerden, tabanlarımıza toplarız. Topraklanma bitince yola çıkma zamanı gelir, ritüele niyetimizi ve kendimizi koyarak başlama zamanı. Biberiye dalı ile tütsülenmiş alan aynı zamanda bize de zihinsel temizlenme ve netlik verir bu ritüel için en iyi başlangıçtır. Kristal bir parça kaya tuzu, bir ay çemberi için yasemin çiçeklerinden bir Mandala yapmak, bir AY Çiçek çayı yudumlamak, niyetimi yazarken kelimelerin titreşimsel güçlerini çembere aktive etmek ve ritüelin içine dalmak. Beni meditatif olmanın kalbine götürecek Çiçeğin ruhu ile çalışabilmek elçiliğine taşır. Evrendeki her şeyin titreştiğinin bilincinde kalabilmemiz dileğimle.

Devamı; 12 Haziran 2020/Cuma /Saat 21:00-23:00 / Online zoom “Ay Çiçekleri Ritüeli” çalışmasında. Detaylar instagram hesabında : https://www.instagram.com/flowermaji/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir