Yin çiçeklerinin soğutucu enerjisiyle tanışın

Yin Çiçekler Dişil enerjiyi, Tanrıçaları temsil eden çiçeklerdir.

Çocukluğumda babaannemin üzerine sıktığı Hanımeli Çiçek kokusu hiç burnumdan gitmez, tam evden çıkmadan önce parfüm şişesinin, büyük ponponunu sıkarak üzerine püskürttüğü Honeyscule (hanımeli) çiçekleri. Büyük bir hayranlıkla ona saygı duyardım, beni oracıkta mıhlardı olduğum yere sanki zaman kaybolurdu Hanımeli koktuğunda. Titreşim seviyesinde yoğunluk, baskın enerji frekansı kurar, hemen durdurup tekrar tekrar koklatır kendisini. İlk 18 yaş hediyemde yine rahmetli babaannemin bana hediyesi olan Honeyscule çiçeklerim olmuştu.

Yin çiçeklerinin soğutucu enerjisiyle tanışın

Yin çiçeklerinin soğutucu enerjisiyle tanışın; O yumuşacık bir YİN Çiçeğidir. Nazikçe dokunur kalbinize, elinizi tutarken ısınızı azaltır, ılıman bir kokusu vardır. Duyguları hoş görü ve derin kabullenişe götürür, bilge tavrı yüzümüze yansır. Olgun bir kadın enerjisidir, erdemli ve bilge. Hatalarından ders çıkartmayı bilen ama geçmişe oldukça bağlı Hanımeli çiçekleri. Ateş basmaları gibi menopoz döngülerinde kurtarıcıdır hem aromaterapik hem de homeopatik kullanımlarla bu zor dönemleri farkındalıkla coşkuya dönüştürebilirsiniz.

Yin Çiçeklerin soğutucu etkileri vardır, kimilerimizin ısı dengesi menstürel dönemlerde hızla artar. Terleme artışı, baş bölgesinde ve ensede yüksek ısı şeklinde, sinir bozucu bir ruh hali yaratır. Bir soyunma bir giyinme halleri gibi bizi rahatsız eden durumlar ortaya çıkar. Adet dönemi gerginliği zaten tek başına başlı başına bir sorundur üzerine bir de dengesiz ısı durumları çıkınca, tablo çekilmez olur. Çiçeklerle çalışırken size ait çiçek frekansını iyi kodlamak gerekir, enerji dengesi ilk yapılacak işler arasındadır. İlgili Çiçek özleriniz sizinle çalışmaya başladığında balansınızı oluşturmak için göreve soyunurlar. İlgili Soft Jasmin Çiçeği nazik titreşimleri ile Agrimonya çiçeği ile buluşur, sizin içsel gerginliğinize, içinizde kopan fırtınaları dinginleştirecek bir liman olurlar. Agrımnoya adını koyamadığımız duyguları bir maske ile taşımamıza izin vermez, her şey olduğu gibi görünmelidir. Duyguları saklamak ya da neşeli bir gülücüğün, kahkahanın arkasına koymak en çok bize zarar verir. Jasmin nazikçe dokunur kalbimize, acısını, mutsuzluğunu alır. Kadın olduğumuzu hatırlatırken bu dönemin geçici olduğunu fısıldar kulağımıza. Gerekli denge bu güçlü YİN Çiçeklerle kurulabilir. Elbette şimdi 2.sekansla çalışma zamanıdır; ENERJİ aktivasyonu zira bu dönemde bir çoğumuz evden çıkmak şöyle dursun, perdeleri kapatıp tüm gün gizlenmeyi tercih edebiliriz. Enerji seviyesini ve gerekli bedensel gücü bize She Oak çiçekleri ve Guava çiçekleri sağlayacaktır. Guava’nın canlı, neşeli, kıpır kıpır titreşimleri, She Oak ağacının sorumlulukları taşıma gücü ile birleşince enerji parlamaya başlar. Bu söz ettiğim reçete Ayurvedik beden tiplerinde VATA (hava) için oldukça uygun bir reçetedir.

Yin Çiçekleri özellikle Dolunayın yükseldiği ve sizi etkisi altında hissettirdiği, aşırı duygusal hallerin yüzeye çıkması, ağlamaklı durumlar, kendini çirkin hissetme, zihinsel takıntılarla karşımıza çıkar. Bu dönemde Ayın etkisini farkındalıkla kullanmak, Yin Çiçeklerden oluşan bir çiçek çayı içmek, özel bir ritüel zamanı yaratmak hatta bir mum bile olsa yakarak meditatif olmayı özen gösterilmelidir. Yin Çiçeklerden oluşturduğunuz bir Dolunay ritüeli kendimizi çok daha hissetmemizi sağlayacaktır. Ayaklarınız için hazırlayacağınız bir Çiçek banyo topu, sizi çiçeklerin eşsiz özleri ile topraklar, negatif kanalları temizler. Ya da bir Yin Çiçek çayı sizin dişil enerjinizi sakinleştirebilir. Lotus Çiçeği esansı ile derin bir nefes çalışmasına girmek tüm kasları-zihni gevşetecektir. Kendinize gevşemek için zaman ayırın, kendinizi severek büyüyün, kalbinizi kapatmayı, gizlemeyi değil açmayı dileyelim.

Hanımeli çiçeklerinden selam olsun…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir