Büyülü Bitkilerin Gücü

Büyülü Bitkilerin Gücü (Kontrollü Bitkiler kategorisi )

Modern yüzyıl bu ismi veriyor tanrı meyvelerine; kontrollü bitkiler kanunu tüm Avrupa’da bu kategoriye alınıyor. Bu giderek çağ atlayan insanoğlunun yüksek EGO’sunun yapıştırdığı yafta.

Büyülü Bitkilerin Gücü

Oysaki ;
Bitki Krallığı 5.Boyut enerjisinde çalışan evren katmanında yer alırlar. Dünya üzerindeki ekolojik çeşitlilik nedeniyle sırf çiçek türleri bile 800 milyon sayıda çeşide ulaşır. Her kıta, her iklim kendi tür ve ailelerini oluşturur.

Kadim Kültürlerin derin iyileşme sanatlarındaki her seremoni her iyileşme seansı bitki krallığının elçiliği eşliğinde gerçekleşir. Yoopo, Datura, Mugwort, Sun Pedro, Samauama gibi birçok tür bitkinin entojenik güçleri ile aşağı dünyaya ve yukarı alemlere bağlanırız. Onlar bizlere, yüzyıllardır farklı enerji boyutlarına katalizör olmuşlardır.

Kılavuz bitki krallığı yüksek frekanslarla DNA sarmalına bağlanabilen ve etki alanı oldukça güçlü olan şamanik çiçekler, her kullanım amacı farklı olan seremonilerden oluşur.

Ağaç Kabukları ;
Kabuklar seremonilerde kullanılacak bitki ruhunu aktive etmek için öğütülerek toz haline getirilirdi bu toz entojenik ve ritüellistik kanala kılavuzluk eden kadim gelenekleri oluştururdu. Her hastalık, ruhun çektiği acı, zihnin sanrılı halleri ve bedensel ağrılarda kullanılan yüksek titreşimli, bilge ağaçların frekansları ile uyumlanılırdı. Bu güçlü hizalanma hastalığı onaracak ve onun nedenlerini kişiye aktaracak kadar güçlü, yüksek frekanslarla dolu olurdu. Buluşma, gökyüzü enerjilerinin Tanrı ve Tanrıçaların temsil ettiği, onurlandırdığı bitkiler kanalı ile gerçekleşirdi. Kimi zaman haftalarca süren bu iyileşme ritüelleri içsel dengemizi yeniden kazanarak iyileşmemize elçilik yapar.

Bitkiler;
Doğanın Ruhları ile istişare yapmamıza yardımcı olur. Bir doktor gibi, yetişkinliğinizden, çocukluğunuzdan, doğumunuzdan, atalarınızın hayat ağacına ve ruhunuzun kökenine kadar tüm yolunuzu gözden geçirir.
Kabuklar bazen Hape (Rape) olur bazen Lapa.

Kökler;
Bitkilerin kimilerinde tüm yüksek frekans kök kısmında toplanmıştır. Örneğin güçlü bir iyileştirici olan Ashwaganda derin depresyon, aşırı bedensel kuruluklar, zihinsel gevşeme, üreme ve doğum sorunları gibi konularda kullanılan arketip bir bitkidir. Uzak Doğunun ve kadim Çin tıbbı rasayanaları içinde başlı başına bir reçetedir.

Ashwagandha (Withania Somnifera) – Nazik ve rahatlatıcı bir onarıcı tonik  Ashwagandha kaynatma, tentür, ılık sütte kaynatılarak veya balla karıştırılarak alınabilir. Ashwagandha, hem fiziksel hem de ruhsal düzeyde derin destek sunarak arzuyu geri kazanmaya yardımcı olur. Kendini tükenmiş, tükenmiş hisseden, libidosunu kaybetmiş ve duygusal olarak kuru hisseden kişiler için harika. Ayurvedik sistemde tüm doshalar için harika çalışır özellikle hava (vata) için.

Büyülü Bitkilerin Gücü

Kökler ezilerek ve dövülerek kimi zamanda sıvıya yatırılarak çözeltilir ve kullanıma hazır hale getirilir.

Birçok insan bağışıklık sistemini güçlendirmek için Ashwagandha kullanır. Bu anlaşılabilir bir durumdur çünkü çalışmalar bağışıklık aktivitenizi artırabileceğini göstermektedir. Ancak, bu her zaman herkes için faydalı değildir.

Sistemik lupus eritematozus, multipl skleroz ve romatoid artrit gibi otoimmün hastalıkları olan kişiler bundan kaçınmalıdır. Bunun nedeni, ayurveda bitkisinin yalnızca otoimmün semptomları kötüleştirebilmesidir. Bu, doğayla, bitkilerle ve pachamama’yı yaratan ruhlarla derin bir bağlantı sağlayan güzel bir kadınsı karışımdır. İlahi dişiliğin ruhunuza, bedeninize, yaşamınıza tam akışına davet edilmesidir.

Tozlar ve Nefes;
Bu bitkisel karışımlar güneşte kurutularak toz haline getirilir. Bazı karışımlar öncelikle kalp çakrasında çalışır ve kalbi ve üçüncü gözü açmanın yanı sıra kişinin kendisini daha fazla sevmeyi öğrenmesine yardımcı olabilir.

Güllerin antienflamatuar, sakinleştirici olduğu ve kalp sağlığını iyileştirebileceği bilinmektedir. Bu yüzden Capirino ağacı gibi Amazonların güçlü ağaç kabukları toz haline getirilirken mor kuru güller ile birleştirilir. Tozlar derin soluma ve nefes yoluyla alınır genelde Kılavuzsuz çalışılmaz. şamanik bitkisel özler, tozlar, kök ve çiçeklerin işlevleri, Hades ile olan bağlantıları taşıdıkları frekanslarla birleşir.

Kadim gelenekler içinde meşe ağaçları, kavak ağaçları, boab ağacı gibi uzun yıllar yaşayabilen, kimi zaman yaşı bini geçmiş Tanrı’ların ağaçları ve onların meyveleri ile iyileşme reçeteleri hazırlanırdı.

Büyülü Bitkilerin GücüUyanıklık ve uyku, farkındalık ve eksiklik arasındaki bu çizgi, bu mütevazı bitkilerin uzmanlık alanı gibi görünüyor. İşte bu alan öylesine yüksek frekanslarla yüklü ki, zihinsel farkındalık noktasına varmak an meselesi olur.

Hildegard von Bingen‘in Physica‘sından bir bölüm paylaşmak istiyorum. Usta, Agrımonıa bitkisinin kullanımından özenle söz ederken, bu kıymetli bilgiyi reçetelendirir.

Zihnin içinde, korkunç ve sarsıcı bir endişe varsa, anlayışını ve yaşam bilişini kaybetmiş bir kişinin saçını kafasından kesmesine izin verin. Daha sonra Agrımonıa bitkisini suda pişirin ve bu ılık su ile kişinin kafasını yıkayın. Ayrıca, kişi ilk kez akılsızlık hissettiğinde, bitki kalbin üzerine lapa halinde, sıcak bir şekilde bağlanmalıdır. Ardından alnına ve şakakların üzerine sıcak olarak yerleştirin. Kişinin anlayışı ve bilgisi arınır, akılsızlığı gider.

Çiçekler;
‘Bitkinin en yüksek tezahürüdür Çiçekler…’ İbni Sina

Çiçek coşkudur, kraliçedir, dopamindir, seratonin demektir. Çiçek en nazikçe iyileştiren şifa annedir. Kendi lavanta kızlarımdan biliyorum, beş yaşına giren lavanta kızlarım herkesin zihnine dokunmakta usta, şifalı bir el. Düşüncenin kontrolsüzlüğünü yaşadığımız bu dönemde, zihnini susturamamak, sezgilerini kullanamama, sıkça düşünme hatta uykularınız kaçıyorsa lavanta çiçekleri güçlü 118 MHz frekansı ile sizi sarmalar. Çiçekler, çay olur, tentür olur, remedy (çare) olur. Mor renkli derin uykular olur, anksiyetenin ve şiddetli ruhsal sorunların annesidir. Atakların, şokların kraliçesi. Sizi korku ve donma etkisinden kurtarıp alır. Bir türlü susmak bilmeyen zihnine sakinlik verir. An içinde kalmanıza destek verir, öylesine güçlü bir destektir ki bu karşı koyamayacak kadar, sizin frekansınızdan oldukça yüksek, sizin başaramadığınız bir frekanstır. Pelin otu ve lavanta, cennetin kapılarında bekçidir. Yüreğinde Sevgiyi koşulsuz taşımayanları, cennetten içeri sokmayan, iki güçlü muhafızdır onlar.

Kelt kadim bilgileri içinde, çiçekler; bitki krallığının eşsiz titreşimleri, doğum döngünü Yengeç Elmasının Çiçekleri ile hafifleten reçeteleri, Çiçeklerin kendi öz suları ile hazırlanan banyolar ise Kadim Mısır geleneklerinde karşımıza çıkıyor. Güçlü Datura çiçekleri, Ölüm Meleği Trompeti’nin yüksek titreşimli, entojenik etkisi ise bambaşka ustalıklarla birleşir. DNA sarmalına, adım adım dokunur, bedeni sarsar, zihin gördüklerine inanamaz bu onun hiç yükselmediği, çıkmadığı bir frekanstır. Seslerin başkalaştığı, renklerin derinleştiği, anıların güçlendiği ve Hades kapılarından korkmadan içeri girebilmektir. Kulağını, gözünü, sözünü, özünü, tözünü nereye çevirdiğin oldukça mühimdir. (Niyet) Entojenik Çiçek frekansı dipsiz bir kuyunun içine, saatte 300 km hız ile giden bir araç gibidir.

Hızla değişen zaman kavramı anlamını yitirmeye, zamansızlığın tanıklığını görmenize neden olur. En dipte kalan, olumsuz duygular kilitlerinden boşalır ama nazik çiçek anne eşliğinde, acıtmayan, korkutmadan. Sırtınızı hep sıvazlayarak yanınızda olduğunuzu size belli ederek, sevgi dolu. Çiçek daha ilk yudumun ilk beş dakikasında sizi titreşimleri ile sarar bu karşı koyamadığınız frekans sizi götürmesi gereken yere, bilinç altı odalarına götürür. Yüklü bir bilinç altı, mayada kalınmış uyku hali (farkındasızlık) görmek istenilene odaklanma ve teslimiyet hali ile başlar tüm hikaye. Çiçekler sizde ki en derin en güçlü dirence bile karşı gelir, huzurla ona teslim olmak ve onun kılavuzluğunda emin adımlarla ilerlemek gerektirir.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x