Okült botanik ve bitki codex’leri

Latince Caudex yani ağaç gövdesi ya da kitap anlamında bir kelimeden gelir. Kadim bilgilerin, gizli arşivlerin içindeki en güçlü belgeler Kodeks’lerden oluşur. Ritüeller Kodeksi, Cadıların kodeksleri, Mısır ve Babil’de kullanılan kodexler, içlerinde bir tanesi var ki neredeyse 600 yıldır üzerinde konuşturuyor, yazdırıyor, çizdiriyor tüm okültistleri.

Okült botanik ve bitki codex'leri

Joynich Kodeksi 15.yüzyılda kaleme alınmış tahmini Aztek medeniyetlerine ait ve içinde 359 bitkiyi ve 125 Fauna ırkını anlatan kıymetli bir kodekstir. Onu ilk bulan ise Vilfrid Voynch adında bir rahiptir. Kodeksi bir İtalyan manastırından bulup çıkartır. Yıl 1912. Azteklerden kalma bu kodexlerin içeriğinde ise tüm kozmik enerjilerin kadim reçetelerde nasıl birleştiğine tanıklık ediyoruz. Ana bitkilerle çalışma sürecinde bitkinin imzasını derinleştirmek, onun şifa kanalının çalışma biçemini ortaya koyma işi de (sıcak ya da soğuk çalışması ,alkolde ya da suda çözülmesi gibi) yine kodexlerin içinde anlatılır.

Kodexler yazılırken soldan sağa akışlı, sihirli bitkilerle hazırlanan ve yine onların mürekkepleri ile resmedilerek hazırlanırdı. Majik uygulamaların resmedilmesi ise gerçekten şaşırtıcı derecede kıymetlidir. Bitkileri renklendirme, tılsım güçlerinin sembolleri, element kodları, kutsal geometrileri özenle işlenir.

Okült botanik ve bitki codex'leri

Bir bitki dalının üzerindeki küçük ejderha ve onun hemen sağ üst köşesinde minik bir şeytan formunu görürsünüz, son derece silik ve uçmuş şifrelerin ne demek olduğunu kavramak bugünün tarihçilerine kadar uzanmıştır.

Başka bir kodeksin içeriğinde ise onun tohumlarının en yüksek kimliğini oluşturan enerjitik frekans yaydığını aktarır, bitkinin kendisi resmedilirken, tohumlar ayrı bir köşeye, şifrelenmiş harfler ile resmedilir. Göze çarpıcı bu tohum detaylarının hemen altında ise onun gezegensel enerjisinin bitkinin ana gövdesinden farklı olmasıdır. Köklerde Satürn etkisi akarken, tohumlarda güçlü bir Jüpiter aktarımı vardır.

Eğrelti otundan, Tarhun bitkisine, Şakayık ailesinden, Çıplak Perilere kadar birçok şifrelenmiş bilgi vardır. Bitki çizimleri, astrolojik diyagramlar, bitki kodları ile dolup taşar. Bugün hala üzerinde çalışılmaya devam eden bu güçlü Codex’in sırrını artık yapay zeka ile çözebileceklerine inanıyorlar. 600 yaşından büyük bu el yazmaları ve şifreler Kodeksin tamamını oluşturur. Fitomorflar 359 bitki çizimi nakletmişlerdir. Bitkilerin reçeteleri 228 kodeks den oluşur. Bu kıymetli bilgiler Okült çalışma alanının en kıymetli belgeleri, en gizemli şifreleridir.

Bitkiler, mineraller, deniz kabuklarına kadar eşsiz bir kullanım bilgisi sunar. Şifalanması gereken her problem bitki Krallığının usta öğretmen bitkileri ile onurlandırılmışlardır. Deniz kabukları ve Okyanusların koruyucuları olarak bilinen deniz minareleri ise bitkisel preparatlarla birleştirilerek, yoğun bir enerji taşıyan tılsımlara dönüşür. Örneğin deniz minareleri Okyanusların koruyucu ve eril enerjileridir, midyeler ise dişil enerji sembolü olarak karşımıza çıkar.

Okült botanik ve bitki codex'leri

Semenderler, Çıplak Periler, Hades karanlığının güçleri resmedilirken, astrolojik sembollerin, majikal unsurların ya da Wiccan geleneksel uygulamalarında kullanılan ruhsal sistemlerin bilgisi aktarılır.

Eğrelti otları; kahin bilgelerin görünmezlik otu olarak da bilinirdi. Onlar tıpkı Şamanlar gibi ruh dünyalarında seyahat ederken, kötü ruhsal varlıkların enerjisine kapılmamak için yanlarında bu otu taşırlardı. Erkek bir eğrelti otunun bir tek yaprağını üzerinde taşımak bilgisi yine kodekslerden çıkıp gelir.

Ajo Sacha bitkisinin güçlü içeriği, yaydığı koku, şifa noktası, içindeki tanenleri ile hastalık ve kayıpların, acıların yarattığı derin, karanlık blokajlarından temizler. O aynı zamanda bir Dieta bitkisidir.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Murat Tali

    Sevgili Ayşegül Yazılarını okudukça bitkilerle dost olasım geliyor. Ama büyünün gizemin ve varoluşun içinde kaybolmak ürkütüyor ya da orada bir şeyi yanlış yaparsam kendi kıyametimi hazırlarım diyerek geri duruyorum

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir