Çiçek terapi’nin terapisti olmak

Çiçek Terapi neredeyse 90 yılı geçkin zamandır tüm Avrupa ve Uzak Doğunun birçok ülkelerinde ilgi ve odak terapilerden biridir. Ülkemizde henüz sadece Bach Çiçekleri ile bilinen bu sitem her terapistin alanda uzmanlaşma konuları ve ilk başta ise terapinin terapisti olma derinliğinden geçme aşaması ile başlar.

Çiçek terapi’nin terapisti olmak Terapistin tüm süreç boyunca danışanına vereceği mentorluk oldukça kıymetlidir. Amaç şişe vermek değil onun kullanım farkındalığını sağlamak ve terapinin bağımlı değil, danışanda kalıcı olmasını sağlamaktır. Ben buna içindeki şifacıyı bulmak diyorum naçizane.

Terapistin; İyi bir dinleyici, sezgileri güçlü ve açık, net ve samimi bir kılavuzluk yapması oldukça kıymetlidir. Terapinin ilk ayından itibaren sorunun çözümüne adım adım ilerlenmesi ve bu arada danışanın, duygusal ve zihinsel refahını, kişisel konforunu yeniden sağlamanın dengesi oluşturulmalıdır. Amaç yaraya tuz basarak, acıtarak ve inciterek yüzleştirmek değil, çiçek özü titreşimleri ile frekansı daha yüksek bir noktaya çekmektir.

Her Çiçek eşsiz frekansları ile güçlü şifacı annedir. Özenle, titizlik ve sezgilerle hazırlanacak bir çiçek remedy koşulsuz Ay fazlarında sevgi ile mühürlenecektir. Çiçeklerle olan inisiasyon ilk ayın remedysi ile başlar. Her görüşme terapist için çiçeklerden gelecek mesajların hikayeleri ya da derin rüyaları (bilinçaltı) ile gelir.

Çiçek hangi enerjitik çakra alanındaysa oradaki sorunsalları size iletir.

Sabırlı, kararlı ve sağ duyulu olmak, yüksek empati ve okuma şarttır.

Danışan kimi zaman gerçek sorunun ne olduğunu bilemez ya da farkında bile değildir. Kimi zaman Kinesioloji, kimi zaman Çiçek Kart Okumalardan ya da Uluslararası analiz testinden desteklenebilirsiniz. Sağ duyuyu ve empatiyi geliştirmek ve bunu ustaca taşıyabilmek kanımca en iyi çiçek elçiliği olacaktır.

Çiçekler her damla ile Su Elementi şifasında, titreşimlere dönüşür.

Zira Çiçek Terapi, genel homeopatinin temel proseslerini taşır ; Suyun hafızası ve taşıma kabiliyetini ancak adı İntegral Homeopati olarak literatürde geçer.

Çiçek terapi’nin terapisti olmakTerapi sırasında kullanacağınız Çiçek skalaları geniş bir yelpazede olmalı sadece Bach çiçekleri ile sınırlı kalınmamalıdır. Alaska, Himalaya, Avusturalya gibi birçok ülkenin çiçek özleri de yakinen tanınmalıdır. Unutmayalım ki,

Terapist kendini sorunlar karşısında güçlendirirken geniş çiçek skalası bilgisi onu sorun karşısında, bir sıfır öne geçirir diğerlerinden.

Beş damla çiçek özü,  2 litre su ile 5000 damla haline dönüşür, suyun taşıyıcı hafızasını tanımadan, bilmeden terapist olma yolu seçilmemelidir. Su içme alışkanlığını siz öğretebilir ve görüşmelerde denetleyebilirsiniz.

Derin bir hoş görü ve sabrınız yoksa önce kendi üzerinizde çalışmaya ve bu yolla tüm Çiçek skalasını tanımamıza ve öncelikle kendinizi iyileştirmenize imkan verir. Aylık plan tutmak ve her görüşmeyi özenle not almak, bir sonraki ay Çiçeklerinin hazırlığı gibidir. Anlatılan her deneyim, görülen her rüya terapist için anahtar niteliğindedir. Takip süreci danışanın kronik ya da akut sorununa göre değerlendirilir. Minimum 3 ay terapi süreci olmalıdır. (Ülkemiz koşulları için.) terapinin düzenini sevgi ile kazandırmak ve olumlu etkileri paylaştıkça bir sonraki ayda neler olacağını konuşmak ve terapinin ön görüleri ile danışanı aydınlatmak gerekir.

Haftanın bir günü kimi zaman ihtiyaca ve sorunun büyüklüğüne göre daha sık iletişim içinde olmak en önemli görevdir. Sadece şişeyi hazırlayıp, nasıl kullanacağını anlatıp gitmek yetmez inisiyasyon sürecinde, danışana sırt, destek vermek gerekir. Damla sayısını yani dozu, sterilizasyonu takip etmek, kaçakları görmemize neden olacaktır.

Diyelim ki Bayan A ile çalışmaya başladınız ve aradan iki hafta geçtiğinde, verdiğiniz damla ve kullanım sıklığı ile 50 ml şişenin nereye kadar tüketildiğinin matematiğini yakalarsınız. Danışana Damla’yı almayı atladığı günler olup olmadığını sorduğunuzda biraz şaşırır ama sonra atlanan damlalar itiraf edilir ve bu ilk samimiyet ve teslimiyetin ne denli gerekli olduğunun altını çizer.

Terapi eğitimin ilk aylarında örnekli vaka çalışmaları ile pratik yapmak ve özellikle ruhsal sorunlar hakkında kendinize bir alt yapı oluşturmak durumundasınız. Karşınızdaki danışan bir kronik anksiyete vakası ise, anksiyetenin tam açılımını kulaktan dolma bilgilerle değil, emek ve araştırmalarla tanıyarak kimi zaman Psikolojik enformasyon dan desteklenerek çalışmak gerekir. (Bir psikoterapist ile el ele çalışmak gibi.) Çocuklar konusunda uzmanlaşmak ya da sadece evcil hayvanlar üzerine branşlaşmak sizin tercihiniz. Bu tercih ilk 2 modülden sonra daha da netleşir. İşte bu yüzdendir ki Avrupa da bu eğitimlerin level yani aşamaları vardır.

Şimdi bu eşsiz Çiçek annelerin elçiliğini yapmayı bir kez daha düşünelim derim zira bitki krallığı ile uyumlanmak oldukça sabırlı ama bir o kadar da leziz bir şifa meyvesidir; İyileşme Meyvesi

Dağlardan Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x