Ritmik İyileşme Frekansı

Holistik bir terapi olan Çiçek Terapide; Çiçeklerle çalışırken belli bir olumsuz titreşim frekansını dengelemek, daha üst bir frekans dalgası ile zihin ve kalp arasındaki bağı tekrar güçlendirmek ve titreşim seviyemizi pozitif bir balansa getirmek oldukça önemlidir bu iyileşmenin temel prensibidir.

 

Düzen ve takip isteyen bu iyileşme süreci şüphesiz ki her gün düzenli alınan damlalar ve bol su tüketimi ile parlar, ışıl ışıl çalışırlar. Soruna odaklı çiçek özü kombinasyonda diğer ihtiyaçlarla birleştirilir. İhtiyacımız olan ve adım adım, sakin ve emin adımlarla alınır daha fazlası ya da daha azı değil sadece belirlenmiş doz mühimdir.

Bu bir ritmik iyileşme adımıdır, öz güven kayıpları, bizi engelleyen korkular, endişe ve utangaçlıkları olumlu frekansa taşımaktır. Yaşam kalitesi ve bir yandan hayatın bize getirdiği kimi zaman travmalar kimi zaman depresif kaygıların giderilmesi sağlanırken gün be gün iyileşme başlar. Tıpkı bir soğan kabuğu gibi katman katman ruhla, bedenle ve zihinle çalışmak.

Tercih edilecek Çiçek Özleri kullanımı ihtiyaç doğrultusunda, sorunlar odağında çalışır. İçinde bulunulan ruhsal durum varsa ataklar, öfke patlamaları gözden geçirilir. Bu olumsuz, zarar veren duyguların tetiklediği ana sorunlara nezaketle dokunur çiçek frekansları.

Çiçek titreşimleri sizinle uyumlanınca, iç ses olur konuşmaya sizinle temas kurmaya başlarlar. Bu temas oldukça naziktir her geçen gün depresyon örtüsünden biraz daha ışığa çıkmaktır. Algılarda değişimler başlar, işitsel, görsel, sinirsel, tat alma ve bolluk bereketin arttığı, yeteneklerin yeniden su yüzüne çıktığı muhteşem zamanlar başlar.

Çiçek koçu bu iyileşme ritmini belirler ve dozu dengeler. Haftalık görüşme seanslarında, iyi bir dinleyici, duru görüsü açık ve oldukça odaklı olmalıdır.

Analiz etmek, verilen çiçek özleri frekanslarının geri dönüşümlerini almak ve bir sonraki ayın çiçek özü kombinasyonunu ayarlamaktır.

Bayan a ile reddedilme sorunu;

Yıllar önce tanıdığım bir danışanım bana içindeki derin reddedilme korkusu ile geldiğini ve bu konu da zihninin ona, endişeler, korkular yaşattığını anlatmıştı. Reddedilme korkusu hafif değildi hemen hemen yaşamının her köşesinde her duygusunda saklı duruyordu. Arkadaşlarının onu reddetmesinden tutunda, sevgilisinin onu bir gün reddedip yalnız bırakmasına kadar yoğun olumsuz duygular yaşıyordu. Bazen sırf reddedilmek için arkadaşlarına Hayır diyemediğini bile itiraf etmişti.

O anlatırken Illawara Çiçeklerinin onun için biçilmez bir kaftan olduğunu biliyordum. Birlikte yol almaya, şifalanmaya niyet ettik. Düzen ve disiplinden söz ettiğimde iyileşmesi için elinden geleni yapacağının sözünü vermişti. Her hafta onunla düzenli görüşmelerimizi yaparak takibime aldım. Konsültasyon sürecinde karşımıza çıkan farklı sorunlarda bizim çözmemizi bekliyordu. Ritmik beraber, el ele bir yolculuk başlamıştı ; Çiçek annelerle iyileşme yolculuğu…

Bayan A’nın zor bir çocukluk geçirmesi, anne ve babasına karşı duyduğu güçlü nefret ve kızgınlıkları da alev alev parlıyordu. Terapiye başlarken ana soruna gelmeden bu sorunu tetikleyen konulara odaklanmak sorunu çözmede kolaylık sağlayacaktır. Şüphesiz aklın yolu birdir ve yola koyulduk.

İki hafta sonra Bayan A,  Illawara Çiçeği özü ve kombinasyonda var olan güçlü diğer çiçeklerle parladı. Kombinasyonda birleştirdiğim ; Dağ Şeytanı Çiçeği ile güçlü nefret ve kızgınlığın üzerine su dökmüş ve onları samimiyetle affetmeye başladığını, içinde taşıdığı manasız öfkenin, hayat kalitesini düşüren bu olumsuz duyguların frekanslarından kurtulduğunu hissetmişti. Sakinleştiğini ve yavaşladığını kendi de fark etmişti. ‘Çok ama çok daha iyi hissediyorum Ayşegül Hanım iyi ki tanıştım sizinle, çiçeklerle.’

Güçlü ritmik adımlar bize erken sonuçlar almayı hediye etmişti zira Bayan A oldukça kendini iyi takip eden, değişimleri ve frekansları hissedebilen her görüşmede açık, net ve kararlılıkla bu yaşamdan ne istediğini söyleyen özgür ruha doğru gidiyordu. Bir sonraki ay kendisi devam etmek istediğini, daha güçlü, cesur olmak istediğini ifade etti. Çatlak öz güven duygusuna gelmişti sıra, kendinden emin, kararlı, cesur, hoş görülü bir kadın olma yolunda adımlar atmak istediğini eskisinden daha çok istediğini biliyorduk.

Çiçek açmak güzeldir…

Her remedy (Medicine) özen, nezaket, şefkat ve sevgi ile hazırlanırken kimi zaman üst seviye ruhsal çalışmalarda bize destek verirler. Meditasyon, duru görü, yoga, Reiki gibi şifa kanallarına güç verir. Frekans istenilen seviyeye ulaşıncaya ve niyet gerçekleşinceye kadar çalışır. Tüm seramoniyel çalışmalar ve proseslerle birleşir. Astroloji, mineraller, kristaller, mistler destek olur bu aydınlanmaya. Bu sabırlı bir süreçtir, inisiasyon yani çiçeğin frekansı ile uyumlanmak sizin yaşam ritminiz, farkındalığınızın açıklığı, inanç ve isteğinizle bezenirse, Çiçek koçunuz tarafından da size terapi sürecinin ön görülerine kılavuzluk eder. Sizi uyumlandıracak en doğru ritmi ve dozu bulmak terapistinizin görevidir. Bir sonraki yazımda sizlere psişik alanda yetenek ve becerilerinizi destekleyen, açığa çıkaran çiçek özlerinde de bahsetmek isterim.

Yolculuk sabır dolu ve uzundur ama mucizelerle doludur. Çiçeksiz kalmayın…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Tali
Yönetici
17 Ocak 2023 13:15

Doğanın şifasından kopup, ilaç firmalarının esareti altına düştüğümüzden beri özümüzden de çiçeklerin özlerinden de uzak düştük… Emeğine sağlık Dağların Kızı Ayşegül Savaş….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x