Çiçek terapi sistemi nedir?

Çiçekler enerjitik titreşim frekanslarında iyileştirme gücüne sahiptirler. 90 Yıldır Avrupa’da kullanılmaktadır sistem olarak ilk kayıtlar 1930’lu yıllarda Edward Bach adındaki bakteriyolog doktor tarafından keşfedilir. Homeopatik kullanım şekli ile benzer özellikler taşır ama integral homeopati demek daha doğru olacaktır. Zira Genel homeopati kurallarından ayrıldığı yönleri vardır. Kullanımda kahve ya da nane kullanımı gibi etki azaltıcı ürün listesi yoktur. Bol su tüketimi ile aktive olan Çiçek özleri Solarizasyon ve Kaynatma yöntemi ile hazırlanır. İlk sistem Bach Flora Çiçek sistemidir. Daha sonraki yıllarda Çalı Çiçekleri-Alaska Çiçek Özleri-FES-Lotuswei gibi daha geniş sekanslarda çalışan Çiçek Özleri toplulukları vardır. Bach Flora sisteminde 38 Çiçek özü ile çalışılırken, Çalı Çiçekleri Terapisi sisteminde sayı 69 Çiçek özüne kadar ulaşır. Uzak doğunun Tayland-Nepal ve Hindistan gibi ülkelerinde, Geleneksel iyileştirme sanatlarının hemen hemen hepsinde sistemin farkındalıkla bir terapi olarak kullanımını da görmekteyiz. Çiçekler 20.yüzyıldan sonra Eterik beden ve Çakra alanları üzerinde özel aura serileri ile çalışmaya başlar. Hem Homeopatik hem de aromaterapik olarak kullanılan çiçek özleri danışanın ilgili Çiçek özleri ile bireysel olarak hazırlanır.

Çiçek terapi sistemi nedir?Yapmanız gereken sabah-öğlen ve akşam damlalarını düzenli kullanmak ve terapistinizle iletişim içinde olmaktır. Alkol tüketimi olmamalıdır zira çiçekler negatif enerji olan alkol ile çatışmaya girerler. Bedenden atmak için verdikleri uğraş danışanı oldukça yorar, dibe inmesine neden olabilir.

Benzerin benzeri ile çalışma ilkesi ile hareket eden Terapi, siz de eksik ya da düşük titreşimdeki duygusal, zihinsel ve bedensel enerjilerle çalışır. Amaç tüm travma blokajlarını, çocukluk devresi sorunlarımıza kadar inen bir süreçte ele alarak, sorunu kökten çözmektir. Çiçek özleri kronik durumlar yanı sıra akut dönemsel sorunlarda da oldukça iyi çalışır. Ev taşıma, iş değiştirme, başka yere taşınma, sonbahar geçişleri, boşanmalar, ayrılıklar gibi sorunlara nazikçe dokunur ve duygusal dengeyi kurar. Enerji rezervlerini düzenleyerek daha yaşam dolu olmamızı sağlarlar.

Her Çiçeğin tıpkı bizler gibi bir titreşim frekansı bulunur. Gül-Lavanta gibi çiçekler yüksek titreşimlere ve şifa gücüne sahiptir. Çiçekleri bilinçle, farkındalıkla kullanmak için Terapide, Çiçek Analiz Testi ve konsültasyon gibi aşamalara sahiptir. Özler kimyasal barındırmaz oldukça saf ve herkesin kullanımına açıktır. İlaç değildirler ve asla ilaçlarla etkileşime girmezler. Çocuklarda, evcil hayvanlarımızda gerekli kullanım prosesleri ile gönül rahatlığı ile kullanılabilinir. Çocuklar üzerindeki çalışmaların her 10 çocuktan 9’u üzerinde etkin ve olumlu çalıştığı gözlemlenmiştir. Bilinçli kullanımlar için Ebeveyn kombinasyonu ile çalışır hem çocuğunuz hem sizin için.

Yüksek Benlik çalışmaları için özel kombinasyonlarla çalışmalarımıza destek olur, maneviyatımızı güçlendirir. Lotus-Jasmin, Agrimony, Angels, Beech, Antrhpogon, Holly, Fringed Violet gibi farklı çiçek özlerinden sizin için bireysel olarak hazırlanır. Çiçek okuma kartları ise tıpkı tarot kartları gibi ezoterik çalışır. Uzun dönemli kronikleşmiş sorunlarda minimum 3-6 ay arası kullanım gerektirebilir. Avrupa’da bir hayli sık kullanılan Homeopatik Çiçek ürünler eczanelerde reçete edilmiş kürleri hazırlama yetkisine sahiptir. Ülkemizde sadece Bach Çiçekleri ile bilinen Çiçek Terapi sistemi bu yüzyılda bireyin istek ve sorunları doğrultusunda yenilenmiş, Çalı Terapisi gibi sistemlerle, cinsellik, karma, psişik konularda da çiçeklerle çalışmaya başlamıştır.

Çiçeklerin Şifası ile kalın…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir