Yüksek titreşimli çiçek özleri ile şifalanma

Toprak Ana her baharda yüksek titreşimleri ile etrafa neşe saçar. Kış mevsiminin depresif hali, sıcak güneş ışıkları, güzel kokulu çiçekler ve meyvelerle süslenir. Tıpkı bir ödül gibidir baharın gelmesi. Tüm uykuların arınmış bir enerji ile yeniden doğması gibidir. Çiçekler yüzyıllardır bizimle her bahar açarlar. Rengarenk ve çok sesli kokuları ile adeta sinir sistemimize denge getirirler. Terapi olarak Çiçeklerin kullanımı Şaman kültürlerine kadar dayanmaktadır. Hepimizin evinde yılda bir kez bile olsa bir bitki çayı içilir, kapıya sarımsak asılır, çekmecelere Lavanta koku keseleri konur. Fokurdayan, demlenen bitki özleri her sorunda Şifa Anne olarak sarmalar bizi.

Çiçeklerin iyileştirici gücünün sistematiğini kuran ilk adam olarak tanınan E.Bach İngiliz bir bakteriyologtur. Onun bundan neredeyse seksen yıl önce kurduğu sistematik üzerine, günümüzde bir çok Çiçek Terapi yöntem ve uygulamaları doğmuştur. Avusturya Çalı Terapisi, California Çiçek Terapisi ya da Şamanik Çiçek Terapisi gibi.

Bach çiçekleri; özenle seçilmiş 38 farklı psikolojik rahatsızlık için tespit edilmiş yüksek titreşimli çiçeklerdir. Çiçeklerin kullanımı kürler halinde terapist gözetiminde yapılır. Konsültasyon, analiz kartları, analiz testi aşamalarından geçen danışan üzerinde kür hazırlanır. İhtiyaç doğrultusunda hazırlanan özler, homeopatik sistem yöntemi ile çalışır.

Çiçeklerin inceltilme ve güçlendirme yöntemi nasıl kullanılır?

Bach Çiçek özleri ile hazırlanmış sıvı preparatlar, homeopatik özellikte olup, sadece çiçek özleri ile hazırlanmış remedy’lerdir.

çiçek-özleri

Rahatsızlığın hikayesi ve başlangıç zamanı oldukça mühimdir. Kronikleşmiş bir sorunun çözümlenmesi için bazen dört ya da beş çiçek özü karışımı hazırlanır. Homeopatik çalışma ile en doğru Çiçek özlerinin bir araya getirilmesi gerekir. Çiçek özlerinin güçlü çalışması için en az dört öz gerektirmektedir. Çiçekler bir araya getirilip seyreltilirken yapılacak oranlama her çiçek için her sorun için farklı dozlar taşır.

Hepimiz farklı titreşim ve frekans gücüne sahibiz. Benzer ruhlar olarak nitelendirilen eşler, aynı titreşim alanına sahiptirler. Bu yüzden birbirimizi eş frekanslarda yakalar, birbirimize çekeriz. Benzerini bulmak, aynı ruh titreşimine sahip olmak bizi mutlu kılar. Çiçeklerin dünyasında da benzer çiçek gurupları birbirine eş titreşime sahiptir. Örneğin çalı gurubu olarak nitelendirilen Lavanta, Kekik, Nane, Katır tırnağı gibi çiçekler eş değer frekanslara sahiptirler. Yüksek titreşimler barındıran Çiçekler kimi zaman kronikleşmiş sorunlarda ( panik atak, depresiflik gibi) uzun süreli çalışmaya ihtiyaç duyar. Çakra alanlarında oluşmuş blokajların temizlenmesi, saplantı derecesine varan ruhsal sorunlarda, fiziksel ağrılarda verimli çalışabilmesi için, tedavi sürecinde alkol gibi maddelerden uzak durulması gerekir. Özler büyük bir özenle seyreltilirken Brendi ya da Elma sirkesi gibi likitlerle korunma altına alınır.

Vaka üzerinde çalışırken, başlangıç özünü hazırlamak oldukça mühimdir. Başlangıç tentürü (anne tentür) ile danışanınız arasında oluşturulacak bağ, titreşim kalitesi özenle düşünülmelidir. Bağışıklık sistemi oldukça düşük olan bir danışan ile çalışırken, verilecek olan çiçek özlerinin kişinin an ki titreşim değerinin çok üzerinde olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Aşırı yükleme negatife dönüşebilir. Unutmayalım ki Paracelcus’un dediği gibi “Evrende ki her şey zehirdir, mühim olan ise dozdur. ”

Bach Çiçek terapisi içinde yer alan 37 güçlü titreşimde ki özlerin, basit kullanım kürleri ile bedensel uygulama çalışmaları tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Karahindiba olarak tanıdığımız, özellikle Likya coğrafyasının bahar çiçeği olarak da bilinen bu Çiçek türü, Bach Çiçek terapisi içinde Chicory adı ile Aşırı hassasiyet gurubunun şifa çiçeğidir. Bu çiçeğin taze olarak toplanması ve solarizasyon yöntemi ile özün elde edilme aşaması onu benzersiz güçlü kılacaktır. Elbette ki Bach Çiçek özlerinin dünya marketi içinde ki yeri de tartışılmazdır.

Çiçek Terapilerinde kullanılan çiçek özlerinin neredeyse tümü yüksek titreşim taşırlar. Hasarlı alanda çalışma konusunda oldukça ustalardır. Ezoterik çalışmalarla desteklediğim çiçek terapisinde koku kavramı önemli bir terapötik destekleyicidir. Örneğin Yaban Gül’ü ile yapılan Meditatif çalışma yönteminde, nefes ve konsantrasyon çiçeğin güçlü titreşimleri ile sizi yormadan üzerinize oturur. Zihin kapılarını aralayan Çiçek özü, ruhsal temasa geçer. Farkındalık kapılarını aralayan her Çiçek özü, çakra alanları üzerinde blokajları temizlemeye başlar.

Çiçeksiz Kalmayın…

 

remedy : tedavi etmek, iyileştirmek, çare bulmak, çözüm getirmek, düzeltmek, onarmak…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir