Deneyimleriniz Değer Katsın Ruhunuza

Yüreğine dokunan, gerçeğin kapılarını aralayan her şey en değerli deneyimlerindir hayatında. Deneyimlerindir, sana hakikatini anlatan. Deneyimlerindir, ruhunla bedenini buluşturan. Deneyimlerindir, ruhuna değer katan. Deneyimlerinin güzelliğiyle, aydınlanır hayat sahnen. Sen, iradenle kendi oyununu sergilersin her an.

Deneyimleriniz Değer Katsın Ruhunuza

Deneyimlerin, senden alır ve verir hakkın olanı. Sen, deneyimlerinle büyür ya da küçülürsün. Deneyimlerinle tutunur ya da özgürleşirsin. Sevincin, hüznün, umutların, arzuların ve anıların olur her biri. Sen, kurgulayan ve oynayansındır. Sen benliğinle gözlemleyen, duyumsayan ve yorumlayansındır. Ruhun, deneyimlerinle olgunlaşır. Sen, ruhunun olgunluğunca yaşamı farklı boyutlarıyla algılar ve yaşarsın. Sezgilerinle ve kalbinin sesiyle yürüdüğün bu yolda, her deneyimin fener olur ruhuna. Sen, düşlerinin güzelliğinde bir yol yaratırsın önünde. Ardından, ruhunun cevheriyle akarsın yolunda. Bu yol, aydınlığın yolu olmalı. Bu yol, koşulsuz sevginin yolu olmalı. Bu yol, ruhunun sana özgü yolu olmalı. Bu yol, yuvaya yolculuğun olmalı. Ve sen yolunla, sonsuzluğuna huzurla varan olmalısın.

Deneyimlerinizin öğrettikleri, farkındalığınız kadar

Deneyimleriniz, hayat sahnesinin oyunlarından ibaret

Hayatı, her sahnesiyle deneyimlemek

Hayatın tüm kurgularını bilmek

Oyunun da farkında olmak demek

Hayat, hislerinizi besleyen nice oyunları sergiler

Perdeler açılır ve kapanır zamanla

Muhteşem bir oyun sahnesinde deneyimlerinizle

Siz oyunu kurgulayan, oynayan ve izleyen

Sahnede oynadığınız rolü, deneyimlerinizle sergileyen

Sonra üstlendiğiniz rollerin gölgesinde

Hayatı yeni yeniden izleyen

Sahnelenen oyunsa ruhunuzla güzelleşen

O vakit deneyimleriniz değer katsın ruhunuza

AstroPsikoloji nedir? Danışan seanslarda neyi deneyimler?

İnsan, deneyimlerinin kendine kattıklarıyla olgunlaşandır. İnsan, deneyimleriyle mevsimlerini yaşayandır. Bir dönem gelir, gençliğinin baharını yaşar. Bir dönem gelir, olgunluğunun güzünü. Bir dönem gelir ki, yaşlılığının kışını yaşar. Ve insan, her mevsiminde kendinde saklı olanı yeniden tanır. Kendini tanımaksa, hayatın farkında olmak ve hayatından anlam çıkarmaktır. İnsan anlamlandırdığı kadarıyla doyum sağlar, deneyim pınarından.

Peki deneyimlerimizi farklı kılan nelerdir hayatımızda. Kişilik sandığımız, büründüğümüz roller mi? Geçmişten taşıdığımız ruhsal açlığımız mı? Zihnimizin yarattığı algı dünyamız mı? Hislerimizin bizi yönlendirdiği, şartlı koşullar mı? Yoksa toplumsal dayatmalar ya da tutunduğumuz sorgusuz inançlar mı? Sorgulayan bir zihindir, deneyimlerini anlamlı kılma gereksinimi duyan. Sorgulayan bir ruhtur, her deneyimini içselleştirmek arzusu taşıyan. Hayatını tesadüflere bırakmayanlardır, kendinin efendisi olan. Deneyimlerinde özgünlük arayanlardır, yaşam tuvalini rengȃrenk boyayanlar. Yaşam, her rengiyle anlamlıdır. Ve yaşam kendine hastır. Ruh, kendi kurguladığı yaşamıyla yolunu bulandır.

Yavaş Tuvali

İnsan, özgün düşünmesi ve özgünlüğünü koruması gereken bir varlıktır. Alışılmış kalıpların dışında, sınırlayıcı baskılardan uzak ve deneyimleriyle farklı bakış açısında yaşamın zenginliğine karışmaktır özgünlük. Yaratıcılık ancak özgün fikirlerin baharında tomurcuk açar. Yaratıcı olabilenlerdir, hayatına deneyimleriyle renk katanlar. Ön yargısız, endişe ve korkulardan bağımsız, güvensizlik ve kayıtsızlıktan uzak, tüm olumsuz zihinsel tuzaklardan özgürleşmiş olabilmektir yaratıcılığın önünü açan yollar. Özgün düşünceler, daha hür bir yaşamın kapısını açan anahtarlardır. Hayatla uyum ancak özgünlüklerimizi kabullendiğimiz kadarıyla mümkündür. Uyumun yitirildiği her an denge bozulur. İnsan önce kendiyle ve sonra tüm canlılarla denge içindeyse huzuru yakalar. Deneyimlerimiz, hayatımıza huzur kattığı sürece ruhumuza da hitap eder. Her ruh, hayatını deneyimleriyle anlamlandırır. Anlamsız olan ne varsa, ruhun hayatla sonsuz dansına eşlik etmez. İnsan, deneyimleriyle ruhunu besleyen ve ruhunun doygunluğuyla hayatla uyumu yakalayandır.

Her yeni gün, yeniden doğmaktır hayata

Her yeni günde, kendimizden ne verebilmişsek

O kadar var olabiliriz hayatın koynunda

Her insan, kendi penceresinden seyreyler hayatı

Her insan, kendince dokunur yaşamın tenine

Her insan, heybesinde olanı verebilir başkalarına

Kimilerinin heybesinde felsefe vardır

Kimilerinin heybesinde sanat ve edebiyat

Kimilerinin heybesinde bilim ve ötesi

Kimilerinin ise nafile boştur heybesi

Hayatı anlamsız yaşamayanların

Her anını değerli kılmak gibi bir derdi olur

Belki kendinden bir şey bırakır zamana

Belki her anından bir şey alır zamanın

Bilir ki, zamanın içinde nice gizemler saklıdır

Bilir ki, zaman farkında olmak için vardır

Sınırlı algımızla farkına varamadığımızsa

Zamana olan tutsaklığımızdan öte değildir

Hissetmek, deneyimlerin anlattıklarını

Bizi zamanın boyutsal tutsaklığından kurtarır

Deneyimlerinin farkında olanlar

Deneyimleriyle değer katar ruhuna

İnsan önce kendi gözünde kendini değerli kılmak istiyorsa, deneyimleriyle hislerini beslemelidir. Ne kadar zenginse duygular, o denli engin olur algı dünyası. Her insanın hayatı, algıladığı derinliktedir. Deneyimlerinizin ruhunuza kattığı değer, yaşama bakış açınızı genişletir. Yaşam, ruhsal dünyanızın penceresinden izlediğiniz güzelliktedir. Ruhsal dünyanızın derinliğiyse, deneyimlerinizin size öğrettikleridir. Siz, öğrendiklerinizle deneyimlerinizi zenginleştirirsiniz.

O vakit, deneyimleriniz değer katsın ruhunuza. Ruhsal dünyanızla deneyimlerinizi derinleştirin. Deneyimlerinizle de ruhsal dünyanızı genişletin. Varlığınızla özgün düşünen ve yaşayanlardan olun. Ruhunuzla güzelleşsin yaşam oyununuz. Siz güzel bir oyunu kurgulayan, oynayan ve izleyenlerden olun. Perdeler hiç kapanmasın ve sahneniz hep aydınlık olsun. Nice deneyimlerle varlık bulsun ruhunuz.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir