EGO ile Dans

Ego nedir? Dans Nedir? Ego ile dans ne demektir? Bu soruların hiçbirinin cevabını bilmiyorum. Cevabını bildiğim soruların hepsini de unuttum, hatırlamıyorum. Ve sil baştan cevaplara doğru koşuyorum.

Bugüne dek EGO, öz Türkçe tanımına bakılmaksızın; sadece kendi faydasına hareket ederek dünyada ve hatta evrende tek o varmış ve ondan başka hiç kimse tüm bilgilere sahip değilmiş gibi davranandı. Ve bu aslında yüzde yüz doğru. Yüklenilen anlamla kişinin hayat deneyiminde oluşturduğu dalgalar ve dalgaların ritmiyle nasıl yol aldıysa, işte dansın bir basamağı, acaba kim kimin ayağına basıyor. Üç adım ileri bir adım yana, dön ve zıpla, her şey yolunda

Bir diğer anlama baktığımızda, kişinin kendi benliği ve ben olma yolculuğunda elbette sadece ve önce kendine iyi gelen tüm değerlere ulaşmak için atılan her adımda BEN olmak farkındalığında sürer bu yolculuk. Bu noktada EGO, yani BEN, tüm değerleri ile parlayarak ışığını çevresine yayacak ve ışığın ritmiyle akan notalar dansın kucağında var olacaktır. Her iki anlamda EGO, kişinin kendisi ve bütün için varlık gösteriyorsa dansın doruğunda demektir. Her iki anlamda EGO, sadece kişinin kendisi veya bütün için varlık gösteriyorsa denge bozulmuş ve dans durmuş demektir.

Ego

Bir hayat hikâyesinde, tek kişilik dansın bütünden nasıl ayrıldığını deneyimlemek, EGO’nun varlığında gizli. Toplumun en küçük topluluğu olan, aile bireyleri içinde, EN ve EN’ler bir kişiye yöneliyorsa, o bireyin hayata dair beklentileri, karşılaştığı herkesten aynı beklenti ve büyük hayal kırıklığı ve İşte Neden-Sonuç ilişkileri… EN iyi ben biliyorum, diğer bir deyişle, benim dışımdaki herkes bir şeyden anlamıyor, sonuç; hayal kırıklığı ya da İçinde bulunduğum koşullarda her şeyi EN iyi bildiğim gibi yapıyorum ve bu konuda çok başarılıyım. Dileyen herkese yardım edebilirim. Sonuç: Kendine güven ve paylaşıma hazır EGO ile dans….

Hayatın içinde attığım her adımla evrendeki BEN ile ve BENi Ben olma özgürlüğüne yükselten EGO’m ile uyum içinde olmayı seçiyorum. Benim ve bütünün en yüksek iyiliği için BEN’ den yansıyan bilgiyle esnek, Üç adım ileri bir adın yana, dön ve zıpla, her şey yolunda…

Sevgimdesiniz, Hayat çok güzel.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Alex Ram
25 Ağustos 2017 23:48

harika:)))

1
0
Would love your thoughts, please comment.x