Güneş Koç burcunda tutuluyor

8 Nisan akşamı Koç Burcunun 19 derecesinde yılın ilk Güneş tutulması gerçekleşiyor. Güneş yüceldiği en şerefli pozisyonunda olacak. Yücelimde olan gezegen kendi krallığında gibidir denir. Dolayısıyla Ego ve İradenin damga vurduğu güçlü bir enerji ortaya çıkıyor.

Retro Merkür, Venüs ve Chiron’la birlikte Koç enerjisini iliklerimize kadar hissedeceğiz. Başlatmak duygusu, libido, savaşmak, bencillik, agresyon ve risk almak demek olan bu göksel kombinasyonda tansiyon hayli yükseleceğe benziyor. Sabırsızlığı dizginleyerek onu cesur ve akıllıca adımlara dönüştürmemiz gerekiyor.

Tutulmaya eşlik eden Retro Merkür ve Chiron geçmişe ait bizi üzen kıran döken ne kadar mevzu varsa önümüze getiriyor. Bu onlarla yüzleşmek ve onları şifalandırarak zihnin arşivine kaldırmak için büyük bir şans. Uranüs ve Jüpiter kavuşuma hazırlanırken Balık Burcundaki Mars Satürn ikilisi de güçlü enerji topları olarak birbirlerine destek veriyor. Ruhsal alemden fizik boyuta akan bir kuvvetten söz edebiliriz. İyiliğe kullanıldığında hayallerin bile ötesine geçebilecek bir potansiyel mevcut. Madde ve mana buluşuyor. Tutulma etkisiyle tümden bir değişim süreci başlıyor.

Koç dürtüsel hareket eden ıslah edilmemiş gözü kara bir enerjidir. Dolayısıyla daha önce ayak basmadığımız sulara yelken açabilir yepyeni bir dünyaya ve düzene doğru dümeni kırabiliriz.

Arkadaşlar, kardeşler, akrabalar, eğitim öğretim, hukuksal, iletişimsel sorunlar, anlaşma ve sözleşmelerden doğabilecek sıkıntılar, kazalar, deniz kazaları, patlama ve yangınlar, alkol, ilaç ve sağlığa dair önemli gelişmeler, liderleri zorlayan çarpıcı durumlar, ülkelerin yönetimlerine dair problemler üzerine konuşacağımız başlıca konular arasında olacak.

Baş, yüz, gözlerle ilgili hassasiyetler oluşabilir. İyi değerlendirilirse hayatlarımızda yeni kapılar açabilecek güzel bir tutulma. Her göksel görünümün gölgeli tarafları olur.

Negatiflere teslim olmadan geçmişi şifalandırmanın ve yeni bir gelecek oluşturmanın tam zamanı.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Murat Tali

    Güneş tutulur, Ay tutulur, Ekinoks olur, Cemreler düşer, gezegenler retro yapar, hayat uyan der, kitaplar anlatır, dizeler isyan eder ama, ama, ama, İnsan Çocuğu hep aynı yerde durup aynı hataları yapmaya devam eder…

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir