Guru Jüpiter, düz hareketine geçiyor! Müjdeler olsun

Bolluk, Bereket, Şans, Aşk, Evlilik, Çocuklar…

Bahar mevsiminin en sevdiğim ayı Nisan! Doğanın verdiği enerji ile hepimiz harekete geçmek, hayatımızda da mucizeler boy göstersin istiyoruz. Neden olmasın! Hepimiz kendi mucizelerimizi yaratma gücüne sahibiz. Bunu da en açık şekilde doğum haritalarımız gösteriyor.

Hint filozoflarına göre yaşam bir aydınlanma yeridir. Ve ruhun büyümesi, olgunlaşması için tek bir hayat yeterli değildir. Ruhun bu yolculuğunda tekrar tekrar bedenlenmesine yol açan KARMA ortadan kalmadıkça ruh acı çeker. Bu noktada astroloji özellikle Vedik Astroloji nasıl yardımcı olabilir? Hayatınızda devamlı tekrarlanan sorunların nedeni olan karmanız ile nasıl uyumlu hareket etmeniz gerektiğini, geçmiş yaşamdan bugüne taşıdığınız özelliklerinizi düzelterek, sizlerin hayatınıza ışık tutuyor.

Şimdi biraz Nisan ayı gökyüzü etkilerinden bahsetmek istiyorum. Bu ay Vedik Astroloji’ye göre 4 Nisan 2015 Cumartesi saat 15:00’te Başak burcunda Hasta takımyıldızında Dolunay gerçekleşecek. 20 Mart tarihinde gerçekleşen Güneş tutulmasında ortaya çıkan konular bu dolunay da netleşecektir. Dolunay haritasına baktığımda Başak burcunda Ay ve Rahu’nun birlikte olduğunu görüyoruz. Bu da, zihinlerimizin depresyon eğilimli aynı zamanda endişeli ve kaygılı olabileceğine işaret ediyor. Dolunay’ın ev sahibi Başak ve onun lordu Merkür’ün Ketu ile kavuşumu sezgilerimizin, farkındalığımızın artacağını gösteriyor. Ayrıca haritanın Atmakaraka (haritanın ruhu) gezegeninin Venüs olduğu için ilişkiler, aşk konuları yine gündemimizi meşgul edeceğe benziyor. Ve Venüs’ün Mars ile birlikteliği ise ilişkiler adına manidar. Agresyon, tutku…

Yine bu ay, 8 Nisan’da transit Jüpiter düz seyrine geçeceği için birçoğunuz hayatına bolluk, bereket, şans geri gelecektir. Aynı zamanda bu durum bahar aylarını hatta Temmuz ayına kadar da bol yağmur getireceğe benziyor. Şemsiyelerinizi çantanızdan hemen çıkarmayın! Şiddetli yağmurlar ülkemiz için tarımla ilgilenen kişileri mutlu edebileceği gibi sel, toprak kayması gibi etkiler altında da kalabiliriz. Bu konuda yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekiyor.

Ülke haritasının üzerinden Nisan ayını değerlendirdiğimizde hem tutulmalar, hem Transit Jüpiter’in düz hareketine başlaması, Transit Satürn’ün geri hareketinin devam etmesi hareketli bir ay olacağını gösteriyor. Muhalefet partileri, topraklarımız ve sınırlarımız ile ilgili tehlikeler, ibadet yerleri, din kurumları, adalet sistemi, ülke ekonomisi…

Bu sene sanırım her ay yorumlarımda bunu yazacağım, bu sene toplumsal ve bireysel olarak ruhsal uyanış senesi olacak. Ve yaşanan her şey bunun farkına varmamız, anlamamız için olacak. Anlarsak ne alâ!

Nisan ayı burç yorumlarıma geçmeden, bu güzel ılık bahar mevsiminde hayatlarınıza gökyüzünden tılsımlı oklar yağmasını diliyorum.

Namaste

Vedik Astrolojisi’nin batı astrolojisinden temel farkı tüm gezegenler Zodyak’ta neredeyse bir tam burç geride olmasıdır. Bu yüzden burç yorumlarınızı okurken kişisel doğum haritalarınızda Ay’ın bulunduğu burca göre veya yükselen burcunuza göre okumanızı rica ediyorum. Her zaman Ay ve yükselen burç yorumları gökyüzündeki gezegenlerin transitlerine göre genel etkileri olduğu için gerçek yorumlarınız için doğum haritalarınız üzerinden bir bütün olarak yorum değerlendirilmesi gerektiğini de hatırlatmak istiyorum.

AY & YÜKSELEN KOÇ BURCU

Dolunay ile birlikte çalışma hayatınıza, sağlığınıza odaklanacaksınız. İş değişikliğine gidebileceğiniz gibi yeni iş fırsatları da gelebilir. Aynı zamanda Transit Satürn’ün geri hareketi  devam ettiği için banka kredileri, eşin parası miras vergi sigortalar gibi konular bu ay da devam edecek. Özellikle yaşadığınız Asthama Satürn dediğimiz etki yüzünden sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Ertelediğiniz sağlık kontrolleri var ise bunları yaptırmanızı tavsiye ederim. Transit Jüpiter’ in 8 Nisan’da düz hareketine başlaması ile ev, anne, kariyer, gayrimenkuller ile ilgili alanlarınız rahatlayacak ve yine bu konularla ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilir, ev ve aile hayatınızda birçok kutlama yapabilirsiniz. Genel olarak ayın ikinci yarısı mutluluk hissi hakim olacaktır.

AY & YÜKSELEN BOĞA BURCU

Dolunay ile birlikte  çocuklar aşk eğlence hayatlarınız aktif hale gelecek. Aşk hayatınızda bitişler de olabilir, yeni ilişkiler de hayatınıza girebilir. Ama Ay’ın zihninize vereceği kararsızlık dalgalanma etkisiyle alacağınız kararlarda zorlanabilirsiniz. Yine aynı paralellik de devam eden Transit Satürn etkisi sizlere ilişki ve evlilik hayatlarınızın sorumluluğunu almanız için zorlayacaktır. İlişkilerinin gerçek yüzünü görecekleri için doğru kararı vermeniz için gereken bilgiyi Satürn size verecektir. Yaklaşık dört aydır devam eden yakın çevre, kardeşler, eğitim ve öğretim hayatı ile ilgili alanlarınız 8 Nisan itibariyle bitiyor ve iletişim alanlarınız rahatlayacak, kapınıza gelecek olan yeni fırsatlara açık olun.

AY & YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Dolunay enerjisi anne, gayrimenkul, ev, aile hayatı gibi alanlarınızı hareketlendirecek. Ev hayatınız da huzursuzluklar olabilirler. Evinizin daha güvenli olması için uğraşabilir veya yeni bir eve taşınmak isteyebilirsiniz. Özellikle geçmişiniz ile ilgili konular zihninizi meşgul edebilir. İş hayatınızda da gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çünkü transit Satürn çalışma hayatınızda daha fazla sorumluluk yük getirecektir ama yine de takdir edilmediğinizi düşünebilirsiniz. Bu yoğun tempoda sağlığınıza dikkat etmelisiniz, vitamin takviyesi almak size iyi gelebilir. Transit Jüpiter’ in düz hareketine başlamışı ile ayın ikinci haftası itibariyle finansal anlamda rahatlama gelecektir. İşlerinizi de büyütme fırsatı da verebilir.

AY & YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Dolunay etkisi ile kardeşler, yakın çevre, iletişim alanlarınıza hareket getirecek. Aynı zamanda bu enerji televizyon, internet gibi kitle iletişim araçlarını kullanarak da yeni çevrelere girmenize yardımcı olabilir. Tüm iletişim alanlarında çok daha cesaretli olacaksınız. Yine de arkadaşlarınızla yaşanabilecek polemiklere karşı da dikkatli olmanız gerekiyor. Bir yandan transit Satürn etkisi ile hayatınızın anlamı ve amacı ile yüzleşirken dolunay enerjisi ile daha derin analiz yapabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle kendinizi çok daha pozitif hissedecek, çocuklarınızdan gelecek haberler sizi mutlu edebilir. Aşk hayatınız da güzel enerjiler hakim olacak.

AY & YÜKSELEN ASLAN BURCU

Dolunay, para evinizde gerçekleşeceği için gelirleriniz anlamında gelişmeler yaşayacaksınız. Maddi gelirlerde artış yaşanabileceği gibi bir yandan da giderler artabilir. Vedik Astroloji’ye göre yaşadığınız Kandaka Satürn etkisi ile hayatınızda arka arkaya sorunlar yaşıyorsunuz. Ama bu süreç transit Satürn retrosu ile size bir nebze rahatlatacak. Ayın 8 itibariyle uzun mistik yolculuklara çıkabilir, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Çıkacağınız bu yolculuklar çoktan hak etmiş olduğunuz emeklilik hayatının başlangıcı da olabilir. Yabancı ülkelerle de bağlantılı işleriniz var ise buralardan kazanç elde edebilirsiniz.

AY & YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Dolunay, birinci evinizde olacağı için özellikle yaza giriş yapmaya hazırlandığımız bu süreçler de fazla kilolarınız olduğunu düşünüyorsanız diyete başlamak için doğru zamanlar. Çünkü   fiziksel olarak değişim arzulayacaksınız. Zihinsel olarak hassas olduğunuz bir süreçten geçtiğiniz için duygularınızı abartılı yaşayabilirsiniz. Uyku problemleri yaşayabilir, ya devamlı uyumak isteyebilir ya da huzurlu uyumak da zorlanabilirsiniz. Çünkü transit Satürn sizi bulunduğunuz ortamlarda boğuluyormuş hissi veriyor. Ama her şeye rağmen ayın ikinci haftası ile yoğun çabalarının karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Dolunay etkisi ile zihniniz biraz karışabilir. Sizden gizlenen konular açığa çıkabileceği gibi siz de konuşurken dikkatli olmalısınız. Spritüel konulara ilginiz artabilir. Aslında dolunay herkes den sakladığımız iç dünyanız ile ilgili gerçeklerle sizi yüzleştirecek. Onun için dolunay enerjisini içsel olarak yaşayacaksınız. Bu dönem rüyalar anlamlıdır, yol gösterici olabilir. Siz maddi manevi anlamda zorlu bir süreç yaşadınız, son dönemeçtesiniz . Maddi anlamda rahatlamaya başladınız ama yine de yanında bir miktar sınırlamalar getirebileceği için para harcarken dikkatli olmalısınız. Ayın 8’ inden sonra kariyer hayatınızda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaptığınız işler aracılığıyla tanınma, ün gelebilir. Sosyal statünüzde artış devam edebilir. Aynı zamanda üstlerinizle, patronlarınızla olan ilişkilerinizde de güzel etkiler hakim olacak.

AY & YÜKSELEN AKREP BURCU

Dolunay ile birlikte arkadaşlar, sosyal çevre, gruplar,organizasyonlar alanlarında hareket yaşayacaksınız. Ve hedeflerinizle ilgili konularında daha istekli olacaksınız. Tabii bu arada yaşadığınız var olan Sadesati dönemi yüzünden kendinizi yorgun hissediyor, geçmiş konular bir türlü peşinizi bırakmıyor olabilir. Ama buna rağmen dolunay enerjisi ve ayın 8’i itibariyle transit Jüpiter düz hareketine başlaması ile  şansınız geri dönebilir. Hatta talih oyunların da şansınızı deneyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel çalışma hayatınız da işle bağlantılı uzun seyahatlere çıkabilir bu yolculuklar dan başarı ile dönebilirsiniz. Aynı zamanda evlilik çağında çocuklarınız var ise torun haberleri ile mutlu olabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN YAY BURCU

Kariyer hayatınız, toplumdaki statünüz ile ilgili enerjiler barındıran dolunay etkisi ile bu alanlarda kayıplar ve kazançlar getirebilir. Ve yine bu alanlarda spekülasyon içeren konular gündeminize gelebilir. Bir yandan eliptik düzlemde Rahu ve Ketu dediğimiz noktalar sizin kariyer ve ev hayatınızda  ani değişiklikler yapmanıza neden oldu. Onun için bu alanlarda yoğun enerjiler altındasınız, sağlıklı kararlar almak da zorlanabilirsiniz. Aslında sizin Transit Satürn’ün  etkisi ile dünyevi isteklerden uzak, ruhsal gelişime önem vermeniz gereken bir süreci yaşıyorsunuz. Bu bir yandan da emeklilik zamanını da işaret eder. Onun için kariyer hayatımız da bir şeyler yolunda gitmiyorsa bu sizin başka alanda gelişmeniz için olabilir. Ayın ikinci haftası itibariyle beklediğiniz ama aksilikler yaşadığınız miras, nafaka gibi ortak kazanç alanlarından para elde edebilir, uzun süredir tahsil edemediğiniz bir alacağınızı da alabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Dolunay enerjisi ile birlikte baba, uzun yolcuklar, eğitim, hukuk, şans konuları hareket alanlarınız olacak. Babanız ile daha fazla vakit geçirmek zorunda kalabilir, onunla bağlantılı haberler alabilirsiniz. Aynı zamanda maneviyat, din, ruhsal konularına da eğilebilir, bu konular da araştırma yapabilir yeni bir eğitim programına dahil olabilirsiniz. Yaşamınız da hedefleriniz ve arkadaş çevreniz ile ilgili yeni kararlar aldınız ve bir nevi temizlik yaptınız. Gerekli gereksiz diye.. Ayın ilk yarısı yeni bir bakış açısına sahip olabilir, ikinci yarısından sonra ani bir kararla evlenmek isteyebilir ya da  yeni iş antlaşmalarını imzalayabilirsiniz. Aynı dönem ihtiyacınız olan finansal desteği de yakın çevre, kardeşler kanalıyla alabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN KOVA BURCU

Dolunay ile beraber değişim dönüşüm konuları gündeminiz de olacak. Evlilik, ilişkiler, eşin parası, banka kredileri gibi alanlardan maddi ve manevi kazançlarda gelebileceği gibi kayıplar da yaşanabilir. Uzun bir süredir hayatınızı eş, miras alanlarından gelen maddi konuları yoğun yaşıyorsunuz. Bu dolunay ile birlikte bu alanlarda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kariyer hayatınız da gösterdiğiniz çabalar, uğraşlar sonucunda arzu ettiğiniz, beklediğiniz terfi de gelebilir.  Çalıştığınız iş yerinin devrolması satılması da söz konusu da olabilir. Ayın 8’ inden sonra iş değişikliğine gidebilirsiniz. Yeni bir iş başvurusu yapmak için doğru zamanlar. Transit Jüpiter size birkaç ay daha çok fazla iş üretecektir, iş yükünüz artabilir. Ayrıca jinekolojik muayenelerinizi de ihmal etmeyin.

AY & YÜKSELEN BALIK BURCU

Dolunay sizin iş, evlilik anlamında partnerlerinizle ile ilgili yoğun enerjiler getirecek. Sizler uzun süredir karar verme aşamasındasınız, ilişkileriniz ya daha iyiye giderek güçlenerek evliliğe dönüşebilir  ya da artık karar verip yeni sayfa açmanız gerekiyor. Transit Satürn sizi gerçekleri anlamanız ve görmeniz için disipline etmeye çalışıyor. Onun için hayatınızdaki gereksiz anlamsız şeylerden vazgeçmeniz gerekiyor. 8 Nisan itibariyle zihniniz, hayatınızı işlerinizi genişletmeye yönelik yepyeni fikirlerle dolup taşacak. Özellikle eğlence dünyasının içinde olan Balık’lar için yeni insanlar sizlere yeni kapılar açabilir. Çocukları olanlar onlardan gelecek başarı haberleri ile hayatlarınıza mutluluk enerjisi getirebilir. Aynı zamanda ailelerinizden yeni doğum haberleri gelebilir, bebek isteyenler için ise hamile kalmak için uygun zamanlar.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir