Jüpiter Ve Satürn Çiçekleri

Zamanın güçlü iki efendisindeyiz tüm astrolog dost ve arkadaşlarım bu dönemin önemini vurguluyor. İki büyük gücün kavuşumunda bende bu iki gezegenin çiçeklerini, bitki krallığından söz etmek istiyorum bu yazımda.

Jüpiter Ve Satürn Çiçekleri

Çiçek özleri, duyguları dönüştürdükleri için zorlu geçişlerin veya doğum zorluklarının duygusal kargaşasında kendinize yardımcı olmak için yapabileceğiniz bir şeyler sunar. Satürn Çiçekleri, dağların ve kayaları ifade eder. Bir kaya duvarının küçük yarıklarında tutunabilen veya kaya bahçelerinde gelişen acem borusu ve alpin gelincikleri gibi bitki formları Satürn’e aittir. Satürn’ün otları arasında adaçayı, kekik ve karakafes bulunur. O zamanın Büyük Ustası olarak da adlandırılır. Sarı kantaron çiçekleri, kekikler, adaçayı çiçekleri Satürn gezegeninin frekanslarını ve mesajlarını taşırlar. Meşe ağacı çiçekleri ise, güçlü yeteneklere sahip birinin sınırlarını zorlamadan sorumluluğu kabul etmesine yardımcı olur.

Peki Nedir bu Mesajlar ;

Güçlü bir inanç, iyimserlik, coşku ve açıklık geliştirme dürtüsü. Kaşif centiyana, lewisia, angelica çiçekleri onların en güzel özlerini içerir. Bu Jüpiter enerjisinin çiçekleridir. Satürn ise,  mükemmellik dürtüsü, sorumluluklarla başa çıkma yeteneği. Kediotu, penstemon, çam çiçekleri tam ona benzer.  Jüpiter, çiçek özleri ile çalışırken farklı sorunlara dokunuruz.  Güneş olmasaydı, Jüpiter kesinlikle kozmosumuzun kralı olurdu. Jüpiter ile ilgili her şey büyüktür ve güneş sistemimizdeki en büyük gezegen olarak, nereye giderse gitsin yeni büyüme, iyi şans ve şans getirerek bizi desteklemektedir. Jüpiter, öğrenme, bilgi, seyahat, rüyalar ve dua yoluyla bizi sınırlı günlük deneyimimizden daha büyük ve daha ihtişamlı ruh dünyasına çekebilir.

Geleneksel astrolojide Jüpiter’in büyük bir iyilik, bereket ve yağmur Tanrısı olduğu ve kendisini onurlandıran herkese iyi talih, zenginlik ve bol lütuf bahşettiği söylenirdi. Meşe ağacı, kişinin güçlü yönlerini dengelemesine ve kişisel sınırlamaları kabul etmesine yardımcı olarak işler çok zorlaştığında teslim olmalarını sağlar.

Mutlu bir maskenin ardında zor duyguları içselleştirebilir, iç çatışmanızı veya kişisel endişelerinizi gizleyebilirsiniz. Huzursuz bir doğaya sahipseniz ve dış etkilere karşı duyarlıysanız Jüpiter çiçeklerine ihtiyaç vardır. Kendinizi disipline etmekte ve kendinize verdiğiniz taahhütlere bağlı kalmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca, çatışmalardan veya zorluklardan kaçınma eğiliminiz olabilir ve bir kaçınma stratejisi olarak bağımlılığa ve meşgul olmaya yatkın olabilirsiniz. Dikkatsiz olabilirsiniz bu tehlikeli olabilir. Sorunlarınızı ve endişelerinizi paylaşmak sizin için genellikle zordur.

Satürn, otoritesi maddi dünyanın gerçekliğini tanımlayan sert, zorlu görev ustasıdır. O, toprağın kanunlarını yapan insanı ihlal eden herkesi kınayan yargıç ve kanun koyucu. Zamanın sürekliliğine ve nesillere bağlıdır ve bu nedenle atalarımızla ve bizi bağlayan miras veya karma ile ilgilidir. Her türden sınırlar Satürn’ün egemenliği altındadır. Korku, Satürn dengesi bozulduğunda ortaya çıkar. Nihayetinde tüm korkunun kökeninde ölüm ve ölüm korkusu Satürn’ün rollerinden biridir, çünkü yaşamın sınırlarını tanımlar: doğum ve ölüm. Otorite veya baba ile ilgili sorunlar olduğunda, dengesiz bir Satürn’ü bulacaksınız.

Nasıl Çalışmalıyız?

İlgili her iki gezegenin çiçek infüzyonları ile hazırlanmış çiçek özlerini 21 günlük kullanım sekansı ile aktive ederiz. Yine basit demleme çay yöntemini kullanarak sıcacık titreşimleri ile çiçeklerin kurutulmuş preparatlarını tüketebiliriz. Çiçek homeopatik remedyleri damlalar halinde sabah ve akşam tüketerek 28 günlük bir çalışmayı tamamlayabiliriz. Çiçek Meditasyonu ve soluma ile frekansı zihnimiz ve ruhumuza absorbe edebiliriz. Ritüellistik çalışmalarla hem Satürn çiçeklerinden destekleniriz hem de derin bir topraklanma sağlamış oluruz.

Çiçekleri farkındalıkla kullanmak dileğimle…

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir