Satürn / Jüpiter Kavuşumu

21 Aralık günü Kova Burcunun ”0” derecesinde kavuşacak olan Satürn ve Jüpiter hava elementinde yaklaşık 200 yıl sürecek bir yeni dünya düzeninin startını veriyor. Uzun zamandır ağır giden gezegenlerin Oğlak Burcundaki hareketleri global ölçekte sistemleri, insanları ve düzenlerimizi kökten sarsarak değişimin kaçınılmazlığına bizleri hazırlamıştı.

Satürn / Jüpiter Kavuşumu

Kova Burcu enerjisiyle artık herkes sadece kendisi için değil, tüm dünya ve tüm insanlık için çalışmalı, kendisi için istediği her refahı diğerleri için de istemeli. Pandemi süreci bizleri zihinsel olarak bu deneyime az da olsa elverişli hale getirmiş olabilir. Şimdi de İkizler/Yay aksında olan Ay Düğümleri ve Satürn/Jüpiter büyük kavuşumu bizlere daha adil, daha özgür bir dünyanın temelini atmaya zorlayacak.

Ama önce kalıplaşmış fanatik inançlarımızdan kurtulmamız gerekiyor. Jüpiter anlayışımızdaki tüm gölge yönleri, ırkçılığı, inanç bağnazlığını, bilgi kibrini ortaya çıkaracak ve Satürn de kırbacıyla onları hizaya sokmaya çalışacak. Uranüs ise Satürn kadar sabırlı olmadığından eve düşen yıldırım gibi kucağımıza bir ”hoppala” bırakacak. Jüpiter/Satürn kavuşumu bilginin, inançların ve hukuksal normların toplumların refahına olacak şekilde elimine edilmesi ve insanlığın hizmetine sunulması için bizleri zorlayacak. Bu anlamda pek çok bilimsel buluş ve gelişme yaşanması olasıdır.

Olası durumlardan biri de inançlarını dayatmaya kalkan ve bundan nemalanan zorbaların kargaşaya sebep olabilecek davranış gösterme ihtimalleridir. Umulur ki bu süreçten ” Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşcesine” yaşamayı öğrenerek çıkabiliriz. Sevgilerimle…

@yildizsepeti_

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir