“Kadın olmak” zor zanaat

6 Eylül’de 40 gün sürecek sadece ‘Kadınlara Özel’ holistik beslenme uygulamalı ve eğitim içerikli programımız başlıyor.

 

"Kadın olmak" zor zanaat

Eliminasyon Diyeti eşliğinde 5 hafta boyunca kadın sağlığı ve beslenme eğitimi ve özel nefesmeditasyon çalışmaları olacak.

Neden sadece kadınlara özel ?

Doğduğun an itibariyle 1-0 geride başladığın ataerkil bir dünyaya gözlerini açtın. Daha çocukken dikte edilen ‘ayıp’ anlayışıyla büyütüldün. İlk adet kanının kutsallığını bilemeden kirlenmiş sayıldın. Adet döngünü günah gibi kirli algısıyla yaşadın. Çekirdeklenen memeni saklamaya çalışıp, birilerinin iştahını kabartmamak için oranı buranı örtmeye, yürürken kıvırtmamaya çalıştın. Ne de olsa dişi köpek kuyruğunu sallamayınca erkek köpek ardına düşmez dendi bizlere..

Köpeğin dişisi ne yapar öğretildi de insanın dişisi ne yapar, dişi olmak ne demek, rahmin bilgeliği nedir?Işte bunlar anlatılmadı.

Kapitalist düzenle beraber Toprak Ana ‘dan uzaklaştırılan sistemin içinde ÇOCUK da yaptık KARİYER de… Maaşallah bize !

Çocuklara servis şöförü, evdekilere hizmetçi, iştekilere patron, onbir santim topuklu ayakkabılarla eyvallahı olmayan kadınlar olduk. Pardon şoför Nebahat’lar mı deseydik? Dişi kimliğimize eril şapkayı geçiriverdik….
Sonra ne oldu? Kapitalist sistemin dayattığı beslenme modeli, GDO’lu ürünler zaten sağlığımızı tehdit ederken, kadın fıtratımızdan giderek uzaklaştığımız yaşam tarzı; bazı hastalıkları da ön plana çıkardı. Ifade edemediklerimiz tiroid, hayata köklenemeyişimiz myom, polikistik over, endometrium; hayatın kaçan tadı insülin direnci, sevgiyle dokunulmayan kalbimiz sedef, egzema; haddi aşan yükümüz fibromiyalji; toksik duygu ve düşüncelerimiz sindirim rahatsızlıkları, egosantrik gerginligimiz migren vb hastalıklar olarak yansıdı…

İşte bu eğitimin amacı kadının doğası ve sağlığı üzerine dönüştürücü etkiler sağlaması üzerine planlandı.Malûm dünya dişi ve kadının özüne dönüşü dünyayı da şifalandirabilecek sezgisel derinlik ve zerafet barındırıyor.

Sen de bu yolculukta bizimle olmak istersen, Instagram’dan; @dytderyatuzun @banubuga @formterapi
Ve 0 246 500 4 555 nolu telefondan iletişime geçebilirsin.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x