Kadınlar Venüs’ten Erkekler Mars’tan; Terazi Burcunda Yeni Ay

11 Kasım 2015 tarihinde saat 19:30’da Terazi burcunda Vedik Astroloji’nin gözbebeği AY ve sıcak, yakıcı etkisiyle yaklaştığı her gezegeni (Merkür hariç) yakıp kavuran GÜNEŞ Terazi burcunda bir araya geliyor. Belki fark etmişsinizdir, bugüne kadar Yeni Ay dönemlerinde yazmayı pek tercih etmiyor. Sanırım bu Vedik Astrolog olmamdan kaynaklanıyor. Çünkü Ay’ın her zaman parlak olduğu Dolunay zamanları bizim için değerlidir. Ama bu Yeni Ay’da gündemimiz kadınlar ve ilişkiler olacağı için yazmaya karar verdim.

Yeni Ay zamanında Ay’ın takımyıldızı Vishakha yani sembolü “Zafer Geçiti, Zafer Kapısı” ve yöneticisi de Jüpiter’dir. Vedik Astroloji’ de her takımyıldızı kendi içinde dörde ayrılır. Tabii bu da Vedik Astroloji’nin farkını bir kere daha gösteriyor. Dünyaya ikiz olarak gelen iki kardeşi düşünün; birbirlerinden karakter, meslek, sağlık… Hatta kader olarak ne kadar farklılar, değil mi! Çünkü ikisi aynı saatte doğmalarına rağmen aradaki dakika farkı gezegenlerin takımyıldızlarının derecesini değiştirir ve böylece her şey değişir. Ya işte böyledir Vedik Astroloji, en ince ayrıntısına kadar gider ve farkını ortaya koyar.

Kadınlar-Venüsten-Erkekler-Marstan

Konumuza geri dönersek, Yeni Ay zamanında Ay’ın takımyıldızı Vishakha’nın 2. padasına yerleştiği için yöneticisi Venüs’ü hemen Yeni Ay haritamızda incelemeye başlıyoruz. Venüs Başak burcunda en zayıf, güçten düşmüş durumda. Ama hemen üzülmeyin! Kasım ayı yorumlarımda da belirttiğim gibi Vedik Astroloji sisteminde yaklaşık 500 adet ‘’ Yoga’’ yani özel gezegen kombinasyonları vardır; Zenginlik, zeka, ün, şöhret… Doğuştan maddi sıkıntılarla boğuşuyorsunuz ama sonradan birden zengin olan insanlar vardır ya! Hatta filmlerde pek sık işlenir bu konu. İşte bu gerçek… Tecrübelerime dayanarak söylüyorum, onların haritalarında Vasumati Yoga var. Bir çok gayrimenkulü olan ve güzel büyük evlerde yaşayan kişilerin haritalarında Amara Yoga var. İşte bu da Vedik Astroloji’nin farklarından biri. Tabii bir gerçek daha var ki, Vedik Astrolog olarak bu Yoga’ları ezberlemek hiç kolay olmadı… Evet, Venüs’ün Başak burcunda yerleşmesi ve yöneticisi Merkür’ün de Terazi burcunda yerleşmesi Parivartana Yoga’yı oluşturuyor. Yani karşılıklı olarak birbirlerini kendi burçlarında ağırladıkları için güçlendiriyorlar. Bu durumun Terazi-Başak burcu aksında olması, Mars’ın ve Rahu’nun Venüs ile birlikte olması gündemimize kadın-erkek ilişkilerini, kadınlarla ilgili hastalık, şifa alanlarına odaklanmamızı sağlayacak. Özellikle kadınlar, yaşadığınız var olan bir hastalığınız var ise şifa gelebilir. Aynı zamanda Rahu işin içinde olduğu için aniden bir rahatsızlık geçirebilir operasyon geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Ama dediğim gibi bu yoga sayesinde hastalıklara şifa enerjisi gelebilir. Gelebilir diyorum çünkü en doğru yorumları doğum haritanız üzerinden yapabilirim. Aynı zamanda erkek- kadın ilişkilerinde düzelme yaşanabilir veya Rahu ve Mars’ın etkisiyle daha fazla baskı hissedip sizler ilişkinizde yeni kararlar alabilirsiniz. Tüm bu konuların meyvesini Dolunay zamanında yani 25 Kasım’da alabilirsiniz.

Ülkemiz için ise bu Yeni Ay 5. Evinde gerçekleşeceği ve Venüs dashasını yaşadığı için daha bir önem arz ediyor. 11. Eve açı yapacağı için kadınlara yönelik yeni yasalar çıkabilir. Ayıca Meclis’te ki kadın milletvekilleri ile ilgili yeni haberler duyabiliriz. Canım Ülkem, Kasım ayı itibariyle ülke haritasında oluşan Kala Sarpa Yoga! Tüm gezegenler Rahu ve Ketu karmik düğümler arasında sıkışıp kalmış. Her ne kadar da Jüpiter bu durumun dışında da kalsa yine de Ocak 2016’ya kadar kadersel süreçler başladı. Vedik Astroloji ile biraz yakından ilgilenen herkes nedense bu yogayı biliyor. Ve seanslarımda bu yoga haritanızda var dediğimde korkuyorlar. Bunun nedeni sanırım internette bu yoga hakkında yazılan yazılar. Bu yogaya sahip doğan herkesin, dünyaya gelişinde özel bir misyonu ve amacı olduğunu gördüm. Bu yoga kişiye ün, şöhret, başarı getirir. Ama bir yandan da bu Yoga; bunları sana sağlayacağım ama sen de mücadele edeceksin, yaşarken derslerini iyi alacaksın ve geçmiş yaşam yüklerini, karmanı temizlemeye çalışacaksın, der. Size bu Yoga’ya sahip hepinizin tanıdığı ünlülerin isimlerini vereyim, belki o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Athina Roussel Onassis , Michael Milken, George W. Bush, Abraham Lincoln, Margaret Thatcher, Sezen Aksu, Rauf Denktaş… hepsi özel bir amaç için bu dünyaya gelmişler. İşte önemli olan bu amacı yerine getirmek. Umarım bu ülkenin vatandaşları olarak bizlerde Ocak 2016’ya bizleri düşen görevi yerine getirir ve bu yaşanan kadersel süreçte gerçek amacın ne olduğunu doğru algılarız.

Yine çok uzattım galiba, Yeni Ay’dan nereler geldik değil mi? Ama benimle seans yapan herkesin dediği gibi “Vedik Astroloji demek tekamül sonsuz yolda dersleri iyi anlamak” Sonrası kolay, yaşam alanlarınızda ki ikaz alarmlarını iyi anlayıp, davranış kalıplarınızı değiştiriyorsunuz. Yüce yaratan her zaman tercihleri kişiye bırakıyor; farklı eylemler farklı sonuçlar doğurur. Tercihleriniz doğru olduğunda tüm varoluş sizinle çalışır.

Eee! İşte bu da benim, bunun için buradayım (bunu bir ara sizlere doğum haritamdaki yerleşimler üzerinden size açıklayacağım). Sizlere ışık olabiliyorsam ne mutlu bana…

Bu Yeni Ay’ın anlam ve önemi ile bağlantılı olarak; herkesin bedenine, ruhuna ve zihnine acil şifalar getirmesini tüm kalbimle diliyor, Mevlâna’nın sözüyle yazımı bitiriyorum.

‘’Kolun mu kırıldı? Üzülme, belki Yüce Yaradan sana kanat verecektir.’’
Namaste

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x