Öğrenciler ve TEOG Astrolojik Bakış

ÖĞRENCİLER ve TEOG… 25-26 KASIM 2015 MERKÜR & GÜNEŞ & SATÜRN; TAKIMYILDIZI ‘’ ANURADHA’’
Hepinizin malumu, önümüzdeki hafta liselere giriş sınavı yani TEOG var. Her birinizi bir şekilde yakından ilgilendiren bir konu olduğunu düşündüğüm için ve bu zorlu, stresli maratondan geçen bir anne olarak bu konu hakkında astrolojik açıdan yorum yapmak istedim.

vedik astroloji ve teog sınavı
Öncelikle eğitim, öğretim sınavlar alanından sorumlu olan gezegenimiz MERKÜR 25-26 Kasım 2015 tarihinde Güneş ve Satürn birlikteliğiyle Akrep burcunda hareket edecek. Her bu üç gezegeninde bu tarihlerde takımyıldızının Satürn tarafından yönetilen ‘’Anuradha’’ olması Başöğretmenin merkez sahnede olacağını gösteriyor. Tabii ki her gezegenin derecesi aynı olmadığı için etkisini farklı gösterse de genel olarak endişe, kaygı ve korkunun yoğun yaşanacağı günleri işaret ediyor. Bu etkiden dolayı öncelikle çocuklarınızı mutlaka rahatlatmalı kaygının daha çok hata getireceğini anlatmalısınız. Ki bunu aylar öncesinden hem sizler hem de rehber öğretmenleriniz çocuklarınızla paylaşmış olduğunu düşünüyorum. Sınav tarihlerinde gezegenlerin yerleşimi öğrencilerin babalarıyla ve öğretmenleriyle arasında zorlu enerjilerin açığa çıkabileceğini gösterdiği için çocuklarınızı ve eşlerinizi bu konuda uyarabilirsiniz. Aksi takdirde bu durum öğrencinin motivasyonunu düşürebilir. Takımyıldızın sabır, dayanabilme gücü ,sayısal alanda başarı gibi özelliklerini Satürn’ün Akrep burcunda transit halinde olması bu saydığım alanlarda azalma getirebilir. Unutmadan! bu takımyıldızı arkadaşlık alanları ile yakından ilgili olduğu için muhtemelen bu dönemlerde hem çocuklarınız hem de sizler bu alanda da zorlanıyorsunuzdur.

Sınav tarihlerinden Vedik Astroloji’nin olmazsa olması Ay’ı değerlendirmeden geçmeden olmaz. Çünkü zihin ne kadar parlak olursa soruları ona göre algılayacaktır. 25 Kasım tarihinde Ay’ın Merkür, Güneş ve Satürn ile yapacağı görünümün zorlu bir açıyı, 26 Kasım tarihinde Ay’ın Dolunay fazına geçmeye hazırlanması Teog’un ikinci oturumunda zihinlerin daha aydınlık olacağını gösteriyor. Tabii bu saydığım tüm etkiler gökyüzünün genel durumu olup, kişinin doğum haritasına göre her şeyi değiştirebilir. Örneğin, oğlumun sınava girdiği tarihlerde de zor açılar olmasına rağmen yaşadığı dasha döneminden dolayı bu enerjileri daha hafif geçirmişti. Aynı zamanda sınav sonucunda beklediğimiz başarının biraz altında olmasına rağmen Rahu ve Ketu’nun yani kadersel düğümlerin lise yerleştirilmelerinden önce burç değiştirecek olmaları her şeyi değiştireceğini ve onun için bunun hayırlı olduğunu gösteriyordu. Ve öyle de oldu. Şimdi bana diyebilirsiniz; siz görmüşsünüz onun için kaygılanmamışsınız. Haklı olabilirsiniz. Ama inanın ben oğlumun çabasını, mücadelesini gördüğüm için astrolog olmasam da kaderimize tevekkül ederdim.

Evet! Sonuç olarak sınav tarihlerinde Satürn’ün bu kadar boy göstermesi hem karmanın efendisi hem de başöğretmen olması bu sınavın sonucunda çocuklarımız için kadersel bir süreci hem de yeni hayat derslerine işaret ediyor. Rahu ve Ketu’nun Şubat 2016’da yer değiştirecek olmaları, onların hayatında 1,5 yıllık yeni bir serüveni başlatacaktır. Onun için sınav sonucu ne olursa olsun lütfen üzülmeyin. Eğer yeterince emek varsa mutlaka sonuçlar onların hayrına olacak şekilde işleyecektir. Takımyıldızının etkisi ile endişe ve korkularınızı çocuklarınıza yansıtmamaya çalışın. Yüklerine bir de siz eklenmeyin.

Sınav günlerinde şifalı onaylama; Geri çekildiğim zaman kaybederim, odaklandığımda ise tüm evren başarıya giden yolu açar.

Hem sizlerin hem de güzel çocuklarınız yaşam yolculuğunda, en zor sınavların bu olmasını tüm yüreğimle dilerim.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir