Mars, Yengeç burcuna geçiş yapıyor

Mars, 10 Mayıs’ta yaklaşık olarak 6 hafta konaklayacağı Yengeç burcuna geçiş yapacak. Yengeç burcu Mars’in en zayıf olduğu alandır. Gezegenler zayıf oldukları burçlarda performanslarını göstermek için en az iki-üç kat daha fazla çalışmak zorunda kalırlar. Dolayısıyla Haziran sonuna kadar cesaret, güç, rekabet gerektiren alanlarda dönem dönem enerjinizi düşük hissedebilirsiniz.

Mars, Yengeç burcuna geçiş yapıyor
Bir yandan Mars’ın savaşçı kişiliği Yengeç burcunda pasif-agresif enerjiye dönüşeceği için gündeminize gelecek konularda yaşayabileceğiniz sorunlarla yüzleşmek yerine o hayal kırıklığıyla farklı yollara başvurup saldırgan yapabilir. Dürtüsel tepki vermemeye özen gösterin.

Doğası gereği asker, polis, savaşçı olan Mars’ın mutfakta yemek yapıp ailesini beslemesi gerektiğini hayal edin. Buna maço bir kişiliğin anaç olmaya zorlanması gibi de bakabilirsiniz. Silaha elini sürmemesi, kesici aletleri sadece yemek yapmak için kullanması gerekiyor. Bu durumda Mars, sinirlenir hayal kırıklığıyla etrafına emirler yağdırarak evin komutasını ele geçirmeye çalışır. Kıssadan hisse aile içinde, sevdiklerinizle, otorite figürleriyle Mars’ın duygusal manipülasyonunla kontrol etmemeye, hareket etmemeye, ve meseleleri büyütmemeye özen gösterin.

Bir taraftan Venüs 30 Mayıs’a kadar Mars’a Yengeç”te eşlik edecek. Bu da ilişkilerde, tartışmalarda tarafların haklı olma ihtiyacını aşırılılık ve fanatiklikle ifade etme isteği gösterebilir.

Mars, Yengeçte aile, vatan, topraklar söz konusu olduğunda onun koruyucusu bir asker olduğu kadar duygulardan uzak olduğu için adeta bir hırsız gibi kilitli kapıları açabilir sinsice adam öldürebilir, manipülatif hareketlerle kandırabilir.

Özellikle bu dönemde yaşam alanlarınızda güvenliğinize özen gösterin, herhangi bir olumsuzluğa karşı sigortalarınızı kontrol edin ve ev, araba gibi taşınmazlar satın alırken mutlaka aldatılmalara karşı dikkatli olun. Özellikle deniz, su ile bağlantılı seyahatlariniz de, aktivitelerinizde dikkatli olmaya çalışın ve mide, sindirim sistemnize özen gösterin.
Genel olarak militan duyguları artırabilecek olan Mars’ın Pluto ile karşıtlığı gizli, skandal haberleri gündeme getirebileceği gibi yeraltı örgütleri, otorite figürleriyle çatışma, savaş gibi eylemleri alevlendirebilir. Bilmeceler, bulmacalar çözülmeye başlar.

Dünyamız için savaşma isteği düşük olan bir Mars’ı manipülasyonla umarım gerilimi daha da yükseltmek için güç harcanmaz da alev suda söner.

Uzun lafın kısası önümüzdeki 1,5 ay sinir ve öfke hallerinin çok daha üzücü olaylara neden olabileceği için herkesin topraklanmış yani dengeli ve sakin olmaya özen göstermesi gerekiyor. Özellikle Mars’ın bu süreç içinde 6- 30 Haziran arasında bulunacağı yıldız ve derece belki son yılların en hassas geçişi olma niteliği taşıyor.

Eğer bu döngüde menfaat elde etmek için sempatik gözükmeye çalışılirsa, etik olmayan yollara başvurulursa, doğruluktan uzaklaşılarak yapay mağduriyetlerle akıl oyunları yapıllırsa er ya da geç gerçekler su üstüne çıkar.
“Bir yandan korkuya bir yandan ümide düştün mü iki kanadın olur. Bir kanatlı kuş uçmaktan acizdir” demiş Mevlâna.

Bu dünya olumlu ve olumsuz yönleriyle bir bütün olduğu gibi hepimiz farklılıklarımıza rağmen BİR’iz bütünüz. Hep dediğim gibi sadece zor günlerde acı da değil her zaman hatırlamamız niyetiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Tali
Yönetici
10 Mayıs 2023 01:51

Bu gezegenler sadece Türkiye’de mi böyle dans ediyor… Avrupa’dakiler 4 hatta 5. boyuta mı geçti? Tamam oralarda da bir şeyler oluyor ama bizimki kadar olmuyor. Her sabah yeni bir gündeme uyanmaktan yorulmuştuk, şimdi her 6 saatte bire dönüştü bu durum. Ülke olarak karamsarlık enerjisine transfer olduk diye mi bu kaos gittikçe büyüyor. Yoksa, gezegenler mi kaos yaratıyor. Offf, ülkeye dair hatırladığım şeylerin tamamı, kriz, darbe, savaş, terör, ekonomi, zam, ayrıştırma, ölüm, düşmanlık, dış güçler ile geçti yani paranoya dolu bir ömrümüz oldu şu ülkede. Ne zaman dönüşecek cidden merak ediyorum…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x