Maruz Kalmak Merkür-Plüton Karesi

Merkür düşünce yapımızı kontrol ederken Plüton ile olan kare açısı fikirsel dünyamızda zorlanmalar düşüncelerin akmaması dönüp dolaşıp aynı fikire ya da düşünceye takılmak gibi ‘takıntılı’ durumlar yaratabiliriz kendi içimizde.

Merkür-Plüton Karesi

Plüton’un dokunduğu yerde gerçeklerin acımasızlığı vardır. Gücümüzün yetmediği maruz kaldığımız ya da zaten bizim dışımızda gelişen başka bakış açılarına açık olmak zorunda olduğumuz zamanlardır Merkür’e dokunması. Merkür Terazi’de her ne kadar iyimser, diplomatik ve çözüm odaklı olsa da Plüton Oğlak’ta toprağın sert gerçekçi yüzüyle bizi tanıştırır. Plüton otorite figürleri, güç arzusu, hırs, baskın çıkma içgüdüsü ve buna bağlı olarak içimizdeki öfkeyi dışa vurmaya ve bunun sonuçlarıyla yüzleşerek bir daha yapmamak adına dönüşümün soğuk yüzüdür.

Baskıya maruz kalma buna bağlı zihinsel huzursuzluk, kendimize yedirememe, otoriteyle çatışma, fikir ayrılıkları, zorla kendi fikrimizi kabul ettirme bildiğimiz manipülasyon bu açının aktif edeceği durumlar arasındadır. Kare açılar Marsiyendir eylem ve cesaret odaklıdır bu açının yumuşaması her zaman klasik olarak verdiğimiz tepkilerin tam tersini yaparak daha rahat akmasına vesiledir. Adı üstünde köşeli, kare, köşeyi dönmek. Hava ve toprak açılarında kafa karışıklığı olur kum fırtınasının ortasında kalıp gideceğimiz yönü net görememek gibi burada sezgi devreye girer.

Bütün bu dünyevi olumsuzlukların dışında batıni/iç dünyamızda derinlerimizdeki öfkeyi anlamak, kendimizi tanımak, merak ettiğimiz konularda araştırmalar yaparak derin bilgileri anlama ve öğrenme konularında da bize yardım eder. Ne de olsa yer altı dünyasının kralıdır Plüton Hadestir. Anlaşılmayan ne varsa anlamak için aslında çok desteklenen günler.

Bu açı 3-4 gün aktif sakin kalmak dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir