Mantığa dönüş Oğlak Burcu’nda Yeni Ay

Yeni yılın ilk yeni ayında gökyüzünde Oğlak Burcu hakim akıl, mantık, zamanla yerine oturan durumlar, kısıtlanmışlık, zorlanma, endişe, yetersizlik, korku, engellenmişlik hissi hakim. Oğlak Burcu bütün zorluklara rağmen mantıkla ilerleyerek başarı elde etmenin burcudur. Oğlak Burcu’nda yeni ay duygusal değil mantık çerçevesinde hedefe ve iş hayatına odaklı çalışmaya önem veren bir yeni aya girdiğimizi haber veriyor. Yeni aylar bir şeylerin başlagıcıdır başladığımız şeyler dolunay zamanında elle tutulur gözle görülür olur.

Mantığa dönüş  Oğlak Burcu nda Yeni Ay

Yeni Ay yöneticisi Satürn ise Kova Burcu’nda toplumsal düzende evrensel değerler üzerinden hayata ve topluma karşı faydalı şeyler üretmemizi katkı sağlamamızı ister. Uranüsyen temalı bu yeni ay yaşadığımız sorunlara yeni bir bakış açısıyla bakıp göremediğimiz kör noktaları belki fark etmemize yardım ederken ani gelişen olaylarla karşıya bırakarak bizleri yeni oluşumlara-dönüşüme zorlaması da olası. Venüs’ün de Oğlak Burcu’ndaki retro hareketi ve Plüton ile kavuşumu ilişkiler cephesinde mantık yönünde ilerlememizi isterken çok da keyifli zamanlar geçirmediğimizi nefsani tavırlara pek geçit vermeyeceğini, ilişkilerimizi mercek altına alıp ister isteyerek ister mecbur bırakarak bir dönüşüme zorluyor. Çok ısrarcı ve aşırı duygusal bir tavır içerisine girersek Plüton’un tesiriyle cehennem bilincimizi aktif etmemiz de olası akışa güvenmek, inancımızı tazelemek, hakkaniyetli olmak, teslimiyetle ilerlemek varsa hatalarımızı kabul etmek ve telafi yönüne gitmek içinde bulunduğumuz çıkmazın yolunu açmaya yardımcı olacaktır.

Mars’ın Yay Burcu’nda Satürn ile sekstil açısı tavırlarımızda dürüst olmamızı isterken Merkür’ün de Kova Burcu’na geçişiyle düşünsel yapımızın daha gerçekçi daha sorun çözücü daha evrensel bakış açısına uygun olduğumuzu da vurguluyor. Merkür Kova Burcu’nda biraz ukalalığa ve bencilliğe meyletse de olayları pek duygusal bazda değerlendirmez akli çözümler sunar. Bu yönüyle iletişim ve zihinsel dünyamıza yeni bakış açıları kazandırır.

Merkür’ün KAD’a üçgen açısı kadersel olarak gitmemiz gereken yola doğru karar vermemize yardım ederken Venüs’ün Neptün ile sekstil açısı yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen manevi olarak biraz da olsa rahatlamamıza yardım ediyor.

Oğlak Burcu’nda yeni ay’ın hepimize hayırlar getirmesi dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Dursun
Dursun
5 Ocak 2022 16:33

Çok teşekkür ederim, harika bir yazı

1
0
Would love your thoughts, please comment.x