Mavi Ada – Mahmut Çelik

“Normalde kalemi eline alan, içindeki gürültüden ötürü başlar yazmaya. İçindekileri susturamadığı için. Oysaki şu an ben, kelimelerle alakası olmayan tüm anlamsız gürültülerin kıyısında, içimdeki suskunluğu boğmaya çalışıyorum var gücümle. İki elimle tuttuğum kalemi kıracak kadar sıkarken, gıkı dahi çıkmıyor kelimelerin. Yazacak bir şeyim olmadığından bu suç mahal linde deliğim. İnsanın boğazında düğümlenen bir şey gibi, cümlelerin akmasını engelleyen bir şey var içimde. Sanki çok rahat düş kurabiliyormuşum gibi, bir de yolunu unutmuşum göğün.

Hâlbuki düşlemeye cesaret edince seni; adınla başlıyorum, açılıveriyor yol. Başlıyor heceler, cümleler… Durmaksızın seni yazıyor. Keşke seni daha önce tanısaydım. Bunca yılı boşa geçirmezdim. En büyük pişmanlığım da bundandır.

Mavi Ada - Mahmut Çelik

Mahmut Çelik
1988 yılında Bulgaristan Kırcaali şehrinde doğdu. 1989 senesinde Türkiye’ye göç etti. İlk, orta ve lise tahsilini Balıkesir Gönen ilçesinde, yüksek lisansı Kocaeli üniversitesi hukuk fakültesinde tamamladı. Şu an Bursa barosunda 6 senedir avukatlık yapmaktayı. Edebiyata ilgisi üniversite yıllarında başladı. Amatör olarak o yıllarda yazmaya başlayan Mahmut Çelik kendini daha iyi ifade edebildiğini düşündüğü için yazmaya devam ediyor.

 

Platanus Publishing‘e ait diğer kitaplara erişmek için; https://www.instagram.com/platanus.publishing/

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x