Mayıs ayı gökyüzünde cümbüş var

Merkür retrosu iletişim alanlarına dikkat ! Venüz İkizler burcu geçişi havada aşk kokusu var!

Pişman oImayı kendine adet edinirsen boyuna pişman oIur durursun!  Ömrünün yarısı perişanIıkIa geçer, öbür yarısı da pişmanIıkIa heder oIur gider! Bu ay ki yazıma Mevlana’nın sözüyle başladım. Neden mi?  Mayıs ayı gökyüzü hareketleri bize pişman olacağımız sözler söyletebilir. Şimdiden uyarayım !

İletişimden sorumlu gezegenimiz MERKÜR,  GÜNEŞ’in kalbinden  uzaklaşıp kendi kimliğine ve gücüne geri döndüğü şu günlerde yönetici gezegeni Merkür olan biri olarak  tam da derin bir oh! çekmişken (Beni yükselen ve Ay burcu İKİZLER, BAŞAK’lar  anlayacaktır.) 3 Mayıs da MARS’ın ona eşlik etmesi , transit  geri hareket eden Satürn’ün de zıtlık açısı yapması, karmik gezegenimiz RAHU’dan da görünüm alması ile   sakinlik yerini kavga, sivri dil ve mücadele gibi ortamlarına dönüştürebilir. Bir de dost olmayan bu iki gezegenin ayın ortası itibariyle aynı takımyıldızı ‘’ROHİNİ ‘’ ye geçişleri işin içine AY’ın hareketlerini de dahil edeceği için gökyüzünde bu ay cümbüş var!

Doğum haritalarında Merkür Mars kavuşumu zararlı etkiler almamışsa bu yerleşim bizim karşımıza zihinsel enerjileri çok yüksek, hızlı düşünen, ellerini mekanik olarak çok iyi kullanan hatta bilim adamlarını karşımıza çıkarır. Tabii zihin çok hızlı çalıştığından bu insanlarla iletişim zordur. Çünkü devamlı sözünüzü kesebilirler. Gördüğünüz gibi yükselen burçların aynı olmasına rağmen kişisel haritalarda gezegenlerin yerleşimi nasıl farklılıkları ortaya çıkarıyor, bu küçük bir örnek. Neyse konumuza geri dönecek olursak ayın başı itibariyle Merkür Mars birlikteliği bizi zorlayabileceği gibi iyi tarafından bakarsak eğer bahar tembelliğini de üzerimizden atabiliriz.

Aşk ve sevgiden sorumlu gezegenimiz VENÜS’ün 2 Mayıs’da  İkizler burcuna transiti ilişkilerde flörtçü tavırlar ön plana çıkabilir. Doğası gereği flörtün getirdiği enerjiyi seven İkizler burcu Venüs’ün de etkisi ile hemen her şeyi sevebilir. Ama aynı hızla da kaçabilir. Yine de  Venüs’ün dost gezegen evinde misafirliği bahar ayında  kıpır kıpır eden yüreklere iyi gelecektir. Entelektüel ilişkiler, mantık ön planda olacaktır, bunu da unutmayın!

Aylık burç yorumlarınıza geçmeden önce son olarak astroloji ile yakından ilgilenen ilgilenmeyen herkesin bildiği MERKÜR RETROSU ! 20 Mayıs’da Boğa Burcunda Merkür geri hareketine başlayacak ve Haziran ayının ortalarına kadar devam edecek. Ve yazımın başında da belirtiğim gibi doğal zararlı gezegenlerden görünüm alması ile ağzımızdan çıkacak olan sözlere özen göstermemiz gerektiğine işaret ediyor. Ayrıca seyahatlerimizde de son anda çıkabilecek aksilikler de söz konusu olabilir. Özellikle Merkür retrosunda yapabileceğiniz en doğru hareket yarım kalan tüm işlerinize yönelmek ve onları tamamlamak olabilir. Çünkü bu retro da Başöğretmen Satürn’de olacağı için o zorlamadan bence yapmalısınız…

Mayıs ayının, hepinizin en yüksek hayrına olan enerjiler getirmesi dileğiyle…

Namaste

Vedik Astrolojisinin  batı astrolojisinden temel farkı  tüm gezegenler Zodyakta neredeyse bir tam burç geride olmasıdır. Bu yüzden  burç yorumlarınız okurken  kişisel  doğum haritalarınızda  Ay‘ın bulunduğu burca göre  veya yükselen burcunuza göre okumanızı rica ediyorum. Her zaman ay ve yükselen burç yorumları gökyüzündeki gezegenlerin transitlerine göre genel etkileri olduğu için gerçek yorumlarınız için doğum haritanız üzerinden yorum yapılması gerektiğini de hatırlatmak istiyorum.

AY & YÜKSELEN KOÇ BURCU

Merkür ayın ilk haftası itibariyle para evinize geçmesi ile ayın ortasına kadar finansal anlamda yeni fikirler, yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Özellikle kariyer hayatında satış ve pazarlama alanlarında çalışanlar için bu alandan güzel fırsatlar gelebileceği gibi miras kanalıyla da finansal kazanç elde edebilirsiniz. Yine de ayın 20’sinden sonra başlayacak Merkür retrosunu  unutmayın ve finansal eylemlerinizde dikkatli adımlar atmanızı öneririm. Bu ay kardeşleriniz ve yakın çevrenizle olan  ilişkileriniz olumlu yönde gelişeceği gibi çıkacağınız  kısa bir tatil size huzur ve rahatlık getirecektir.
AY & YÜKSELEN BOĞA BURCU

Merkür size tüm iletişim alanlarında kendinizi daha güçlü hissetmenize, rahat ifade etmenizi sağlayacak. Yaşamınızda eğlence ve macera havası esecek. Ayın ilk haftasından sonra ilişkiler adına dikkatli olmanız gerekiyor. Evli olanlar ilişkilerinde biraz hüzün ve kayıp enerjisi hakim olabilir.  Seyahat etmek uzaklara gitmek arzusunda olabilirsiniz. Ayin ikinci yarısı itibariyle sağlığınızla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda Hem Merkür hem de Venüs enerjisi ile genç ve güzellik adına yüklü harcamalar yapabilirsiniz. Özellikle estetik ve diş operasyonları için  bu ay sizin için doğru zamanlar.

AY & YÜKSELEN İKİZLER  BURCU

Bu ay yaşadığınız topraklardan, şehirden veya evinizden ayrılabilir veya uzun mistik seyahatlere çıkabilirsiniz. Uzun süredir görmediğiniz eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Özellikle bu ay sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Aksattığınız sağlık kontrolleriniz var ise mutlaka yaptırmanızı tavsiye ederim. Ayın ilk haftası itibariyle aşk hayatınızdan, çocuklarınızdan ve eşinizden güzel haberler alabilir , ailenizde mutluluk hakim olabilir. Ayrıca bu  ay ruhsal gelişim adına çalışmalar yapmak için doğru zamanlar olabilir.

AY & YÜKSELEN YENGEÇ  BURCU

Bu ay özellikle kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde zorluklar  yaşayabilirsiniz. Onlarla olan iletişimlerinizde dikkatli olmanız , daha sakin kalmanız gerekiyor. Aynı zamanda ayın ikinci yarısında kariyer hayatınızda, ekibinizle veya  projelerinizle aksilikler problemler yaşayabilirsiniz. Yine ayın ortası itibariyle evinizle ilgili yüklü harcamalar yapabilirsiniz. Annenizden miras yoluyla toplu para gelebilir. Uzun süredir satın almak istediğiniz evi arabayı satın alabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN ASLAN BURCU

Ayın ilk haftası itibariyle kariyer, çalışma hayatınızda  çok daha hırslı olabilir, tüm iletişim alanlarını kullanarak işinizde ivme kazanabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle yine kariyer hayatınızda değişikliğe gidebilirsiniz. Aynı iş yerinde pozisyon değişikliği yaşayabilir veya yeni bir iş arayışına girebilirsiniz. Özellikle bu ay maddi anlamda kariyer bağlantılı problemler yaşayabilirsiniz. Çoktan hak etmiş olduğunuz prim gibi toplu paraları almak için mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Yine bu ay arkadaşlık ilişkileriniz aşka dönüşebilir, birlikte hoş zamanlar geçirebilirsiniz.

AY & YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Ayın ilk haftası itibariyle yeni bir eğitim programına dahil olabilir, yeni bilgilere sahip olmak için yolculuklara çıkabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle babanız, otorite figürleri ile olan ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Aynı dönem iş hayatınızla ilgili yeni fikirlerle zihniniz dolu olabilir. Özellikle moda ve sanatla ile ilgili çalışma hayatı olan kişiler için işleri büyütmenin tam zamanı. Yine bu aya var olan davalarınız, mahkemeleriniz var ise hukuksal süreçler sizi biraz üzebilir. Ama geçmiş dönem davalarınızla alakalı çözüme ulaştırmanız için bu ay doğru zamanlar olabilir.

AY & YÜKSELEN TERAZİ  BURCU

Bu ay genel olarak ana konularınız babanız, miras ve maddi alanlarınız olacak. Ayın ilk haftası itibariyle babanızla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kardeşlerinizle paylaşımlı mallarda sorun yaşayabilirsiniz. Öfkenizi kontrol etmelisiniz, yapabileceğiniz en doğru hareket meditasyon, dua, ibadetle sakinleşmeye yönelik çalışmalar yapmalısınız. Aksi takdirde sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilirsiniz. İnancınızı kuvvetlendirdiğiniz zaman geleceğe pozitif ve umutla bakabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN AKREP BURCU

Mayıs ayında iş ve eş partnerleriniz  saldırgan tavırlar içerisinde olabilir. Siz sakinliğinizi koruduğunuz takdirde sonuç sizin için olumlu olabilir. Yeni iş antlaşmalarını imzalamak için yeni bir bakış açısı içerisinde olabilirsiniz. Özellikle genç kişilerle yapacağınız iş ortaklıkları size fayda sağlayabilir. Aşk ve ilişkiler adına yaşayabileceğiniz hayal kırıklıkları sizin dengenizi bozabilir. Şüpheden uzaklaşıp biraz da hayatın mizahi tarafını görmeye çalışın. Yaşam sizin için çok daha kolay akacaktır.

AY & YÜKSELEN YAY BURCU

Özellikle bu ay yaşayabileceğiniz  üst solunum hastalıklarına karşı vücut direncinizi ve  bağışıklık sisteminizi güçlendirebilecek vitaminler almalısınız. Aynı zamanda bu ayın ilk haftası itibariyle iş ortamınızda ki yoğunluk ve çatışmalardan dolayı sinir sisteminiz hassas olabilir. Bu dönem iş arkadaşlarınıza güvenmek de zorlanabilir, kıskanç tavırlar hissedebilirsiniz. Siz her şeye rağmen projelerinize odaklanmanızı tavsiye ederim, hoş sonuçlar ve ilerleme kaydedebilirsiniz.

AY & YÜKSELEN OĞLAK  BURCU

Bu ay sizin için fikirlerinizi özgürce yansıtmak için kitap, makale yazmak için doğru zamanlar. Yaratıcılığınız doruk da olacağı için bu ay tüm yeteneklerinizi rahatça sergileyebilirsiniz. Özellikle çocuklar ve gençler size ilham kaynağı olabilir. Ayın ikinci haftası aşk hayatınız tutkulu ve hareketli geçebilir. Bu durumda partnerinizi romantizme teşvik edebilirsiniz.  Evcil hayvanlar, doğa ve bitkilerle bir arada olmak size ve partnerinize iyi gelebilir.

AY & YÜKSELEN KOVA BURCU

Bu ay enerjinizin büyük bir kısmını evinizde, annenizle ve  ailenizle geçirerek zaman harcayabilirsiniz. Ev hayatınızda ihmal ettiğiniz boya, tamir işlerine girişebilirsiniz. Aynı zamanda arabanızla ilgili ihmal ettiğiniz muayeneleri yaptırmalısınız. Aksi takdirde büyük masraflara yol açabilir. Aileniz içinde iletişimi, huzuru sağlamak için yorulabilirsiniz. Evinizden çalışabileceğiniz güzel hobiler ve çalışma ortamları yaratabilirsiniz. Bu arada bu ay her türlü kaosa rağmen büyük bir aşk yaşama potansiyeline sahipsiniz.

AY & YÜKSELEN  BALIK  BURCU

Mayıs ayını yoğunlukla seyahatler, iletişim ve  satış alanlarında yoğunlaşarak geçireceksiniz. Özellikle ayın ilk haftası itibariyle önemli hedeflerinizi gerçekleştirmek için çok daha cesaretli olacaksınız. Hırsınız ve azminiz size yeni iş fırsatları yaratabilir. Ayın son haftası itibariyle tüm teknolojik ürünlerinizde yaşayabileceğiniz aksiliklere karşı gerekli önlemleri almalısınız. Önemli dosyalarınızı ayın başı itibariyle yedeklemelisiniz. Ayın sonunda ev eve araba gibi lüks ürünler almak için doğru zamanlar olabilir.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir