Narsizmin krallığında köle olmak

Ajitasyon sonucu gelen narsist egoist iritasyon. Eşlik eden değil eşeklik eden arıyorlar. Sevmeyi bilmeyenler en tehlikeli türdür. Hep alacaklılar, dersin ki icra memuru ya da tefeci.” Bu hep memnuniyetsiz tosbağalara acımayın, sizi acınacak hale düşürürler.

Narsizmin krallığında köle olmakMutsuzluğu huy edinmiş çevresinin huzurunu bozarak enerji depolayan sevgisiz ruhlar. Sevgi dolu bir tane sözcüğü yok nefret kusan ejderhalar “beni sevmiyorsun” dediler. Başındaki efendilerin söylediğini yapmadığın zaman sana “beni sevmiyorsun artık” gibi saçma bir cümleyle gelirler.

Hiç sormaz kendine bu sırtlan peki ben seviyor muyum ben bu ilişki için ne yapıyorum? Bu ilişkinin hakkını verebiliyor muyum? En azından rolümü hak ettiği gibi yerine getiriyor muyum? Tabii ki hayır tahsilata geliyorlar dersin tefeci dersin icra memuru. Hep alacaklı. Canını alsa rahatlamaz kanını içse doymaz. Sevgiyle, saygıyı birbirine karıştırmamak lazım. Seni sevmiyor muyum? Bir daha düşün bunu!

Sevgi orada duruyor sevgiyi öldürseler mutlu olacaklar. Çünkü sevmek zordur iyiliğe benzer emek ister kaynak ister zaman ister ama nefret etmek çok kolaydır. Karşıdakinin saçma sapan bir hareketine bakar. Keşke istediği olmadığında “beni sevmiyorsun” diyeceğine, karşıdaki kişi için emek kaynak zaman harcasa ve o da senin onu sevdiğini kullanmadığını samimi olduğunu anlasa mesela nasıl olurdu?

Anlamıyorum ben insanlar hep alacaklı herkes bir şey bekliyor hiç durmadan bekliyorlar. İlgilen, emek, kaynak, zaman harca, kendinden sürekli fedakarlık yap. İşini gücünü bırak git onların hizmetlerine gir. En kötüsü de gönülden verdiğin şeylerden sonra bunu artık bir görevin gibi görüp senden sürekli daha fazlasını talep eden zekalar .

Paylaşma samimiyet iyilik güzellik katili bunlar. Bu aç gözlülük bir yerde son bulmalı. Bazılarının işi gücü diğerinin elindekini çarpıp almak, günah diye bir şey var bunlara hiç uğramamış. Ne varsa ona ver onda var ama sendekini de istiyor, öyle hırsız öyle açgözlü öyle doyumsuz şeytansı, şirret itici irite edici, beklenti de yönetmek istiyor, köle arıyor.

Sen yoksun o var sadece. Onun egoistliği var. Bu sinirinizi bozanlarla ne kadar az görüşürseniz o kadar kendinizi korumuş olursunuz. Senin sınırın olmadığı için sürekli sinirinin olmasını sağlıyorlar. Bir veriyorsun ikiyi 3.04’ü hepsini birlikte istiyorlar getir bize ver, niye paramı sana vereyim? Niye zamanımı hep sana harcayayım? Neden kaynaklarımı sana heba edeyim sen beni yönet diye mi?

Yani diyorsun ki senin aklın yok öyle mi? Tamam gerizekalı. Başka bir arzun var mı?
Kendilerine eşlik eden değil eşeklik eden arıyorlar. Sırtına binelim hep alacağımız var biz bunun için neler yaptık, neler yaptınız benim için çok merak ediyorum? Hadi bir liste yapın da bakalım ben de karşılığında size bir liste göndereyim?

Alacak verecek dengesini de tanrının karşısında hesap verdiğinizde mutlaka sizden temiz kalbim yüzünden bile alacaklı çıkacağım. Tanrı az verip baktırıyorsa bir bildiği vardır sen de çok verip azdırma. Kendini sevdirmeye çalışırken içindeki sevginin ve onlara acıma merhamet etme duygusunun üzerinde zıplattın. Elindekini paylaşmanın delisi oldun hazmedemediler fazla verdin, içleri fesat kıskanç sevgisizler suratına doğru kustular. Az verip baktıran tanrının yerine geçtin Çok verip azdırdın. Fazla samimiyetten dolayı kimsenin ensene tokat atmasına, çıkıp başına sıçmasına ve seni marine edip yemesine izin verme.

Özgürleş ve huzurda kal… Başarabilirsen yola çık…

 

Narsizm hakkındaki diğer yazılar…

Narsizm hükümdarlığı

Narsistlerin istismarı

Narsist; patolojik bir katildir

Narsiste karşı ayık ol

Narsisizmin ayak sesleri

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir