fbpx

Özden kalbe kalpten dostlara

Hoş geldin, Hoş geldiniz, Hoşgeldik

Biz tektik iki olduk ikilikten parçalar ile çoğaldık da çoğaldık. Farklı olduk birleştik tekrar aynı olduk. Bütün olduk yine bir yine tek olduk. Bilmece gibi ya da takip etmesi zor mu konuşuyoruz. Aslında değil. Her şey o kadar açık ve de basit ki.

Özden Kalbe Kalpten dostlara

Göklerin çatırdadığı şu dakikalarda sadece sessizlikte yankılanan göklerin sesi mi sanırsınız? Sizlerin kalbinden geçen her ses yankılanır buralarda. Bizlere ulaşır da geri döner sizlere aynı mı döner peki? Hayır, biz verilmesi gereken mesajları yükler de göndeririz sizlere o yankının da yankılarını sizler işittiğinizde kulaklarınızla değil asıl kalbinizden duyumsadığınızda bizlerin yüzlerinde güller açar. Sizlerin kalbinde açtığı gibi…

Her tarafta duyulan Işığın sesleri sizleri sarıp sarmaladığında, durduğunuz yere sağlam basın. Geçirdiğiniz her düşünceye sahip olun. Sahip olun ki kendinizi bilin. Kendinizi bilin ki dünyanıza faydalı olun. Dünyasına faydalı olan her insanoğlu bilsin ki evrene de faydaların faydasını yapmaktadır. Bazılarınız bunu hala anlayamayacak. Ancak bazı durumları sadece anlamak ya da anlamamak yetmez. Kalpten bir bağlılık ve kalpten bir rüzgar gereklidir. Bu rüzgar yeri gelip fırtına da olacaktır. Fırtına olduğu gibi melteme de dönüşecektir. Ancak sizi siz yapan bu rüzgar ile birlikte nasıl hareket edeceğinizdir. Hep söylüyoruz gidilecek yer önemli değil. Beklentilerinizi ortadan kaldırmadığınız sürece menfi hareketler ile evreninizi kirletmeye devam edeceksiniz. Ren geyiklerinden ilham alınsa düşünülse ki; sessizce narince ve de yavaş ve dikkatlice yolda gidilse ve isteyen herkes sana katıldığında sürü halinde yine sessizce narince ve de yavaş ve dikkatlice yola devam edilse ama sadece devam edilse. Hak eden, hak ettiği kadar su ve yiyecek ile yoluna devam etse ve sonunda bir sazlığa yada bir göl kenarına varmış olmanın bir anlamı değil de oraya birlikte varmış olmanın keyfini hissetmek olsa ve bu farkındalığa erişilmiş olunsa…

Bunlar düşünüle dura. Çok mu ciddileştik dostlar? Zaman ciddi olduğundan mı yoksa bizim bürokratlığımızın tuttuğundan mı bilinmez ama Derinlerde bir yerde hepinizde olan bürokrat tarafınıza seslenmek için belki de isimlendirmek gerekiyordu kim bilir?

Geçmişe mazi geleceğe de gazi deseler de biz geçmişimize bağlı taraflarımızı hep canlı tuttuk hala da canlı ve da kanlı tutmak tarafındayız. Siz olan bitenin ne kadar farkındasınız ya da değilsiniz sizin bilinmez ama biz hazırlanılan anın pek farkındayız ve pek tabii aşinasıyız.

Sevgimiz sizinle olsun

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir