Para Sorununuz Nasıl Biter?

Bilinçaltınızdaki para ile ilgili kayıtlar hayatınıza giren paranın miktarını belirler. Siz “Parayı seviyorum.” derken, acaba bilinçaltınız bu konuda ne söylüyor?

Hayatınızda ekonomik olarak bir sıkışma varsa, bilinçaltınızdaki kayıtlar paranın hayatınıza girmesini engelliyor demektir. İçinizde parasız kalma korkusu, başkalarına muhtaç olma korkusu varsa sürekli borç ve ödemeler çıkar ve elinizdeki parayı kaybedersiniz. Ne zaman ki ben parasız kalmam duygusuna geçersiniz o zaman ekonominiz de düzene girer.

Siz küçükken ailede bir iflas yaşandıysa, eve haciz geldiyse yanınızda paranın yokluğu, borçlar, ödemelerin zorluğu konuşulduysa bilinçaltınızda parasız kalma korkusu oluşmuştur ve bilinçaltınıza ekilmiş bu tohumlar hayatınızı şekillendirir.

Para İle İlgili Bilinçaltı Kayıtları

Çoğumuz paranın pis olduğunu, elden ele gezdiği için üzerinde bir çok mikrop barındırdığını ve parayı tuttuktan sonra, ellerimizi yıkamamız gerektiğini düşünürüz. “Para pistir!” Bu bilinçaltı kaydı paranın hayatımıza rahatça girmesini engeller çünkü pis olduğunu düşündüğünüz bir şeyden bilinçaltı otomatik olarak uzak durmak ister.

Para üzerine düşünün; sizce para pis mi ? Medya sürekli paranın elden ele gezdiğini, üzerinde bin çeşit mikrop barındırdığını yazıyor. Bu kayıtları hipnotik etki olarak bilinçaltınıza almış olabilirsiniz. Paranın pis olduğu inancınızı değiştirin.

“ Para zor kazanılır.” Herkesin sürekli olarak söylediği ve bizim farkında bile olmadan onaylayarak bilinçaltımıza kabul ettiğiniz “Ekmek aslanın ağzında” “ Para kazanmak kolay mı?” gibi cümleler, para kazanmak için büyük zorluklarla çalışmamız gerektiği konusunda bir bilinçaltı kaydı yaratır ki, üzerinde oturup düşünürsek, bunun çok da doğru bir kayıt olmadığını rahatça fark edebiliriz. Kolay işlerde çalışıp çok rahat para kazanan insanlar olduğunu fark etmemiz bile, bu konudaki bilinçaltı kaydımızı değiştirmemize yardım edebilir. O insanların bizden tek farkları, bizim gibi paranın zor kazanılacağına dair bir inanç geliştirmemiş olmalarıdır.

Para Sorununuz Nasıl Biter

“Namuslu çalışarak çok para kazanılmaz.” Bu da çok sık duyduğumuz ve üzerinde hiç düşünmeden onayladığımız bir önyargıdır. Namusumla çalışarak çok para kazanabilir miyim? Yoksa çok para hep uyuşturucu kaçakçılığı ya da kumar gibi kanuna aykırı işler yaparak mı kazanılır? Eğer böyle bir kaydınız varsa bunu değiştirmek için üzerinde düşünün. Etrafınızdaki insanları düşünün, namusuyla çalışıp çok para kazanan insanları düşünün ve çok paranın ancak kanunsuz işler yaparak kazanılabileceği inancınızın yanlış olduğunun farkına varın.

“Çok para insanın başına bela getirir.” Farkında olmadan çok paradan korkuyor olabilirsiniz. Küçükken yanınızda söylenmiş olan “Çok parası olunca sapıttı!” gibi bir söz çok parası olan sapıtır, aile düzeni bozulur, hayatı alt üst olur gibi kavramların siz farkında olmadan bilinçaltınıza yerleşmesine sebep olmuş olabilir. Ya da “Çok fazla param olursa, çok kıskanılırım, arkadaşlarımı kaybederim, o zaman beni yalnız param için severler.” gibi kayıtlar. Bunların hepsi, paranın size doğru akışını kesecek olan, yanlış inançlarınız, varsayımlarınızdır.

“Çok parayı hak etmiyorum.” Değersizlik duygusu ve suçluluk duygusu da hayatınıza paranın akışını tıkar. Çok parayı hak ediyor musunuz? Derinde bulunan herhangi bir olaydan dolayı oluşmuş suçluluk duygusu ben çok parayı hak etmiyorum, ömrümü ekonomik sıkıntı içinde geçirmeli ve cezamı bu şekilde çekmeliyim gibi bir engelleme yapıyor olabilir.

“Parayı harcarsam biter.” Bu korkunuz varsa paranın size geleceğine güvenmiyorsunuz, rahatça harcayamıyorsunuz, bitecek ve bir daha gelmeyecek olduğuna derinden inanıyorsunuz demektir ve neye inanıyorsanız onu yaşarsınız. Parayı kaybetme korkusu, elinizde bulunan paranın kısa zamanda uçup gitmesine neden olur. Korku yüksek bir frekanstır ve korktuğunuz mutlaka başınıza gelir. Parasız kalmaktan korkuyorsanız aynen korktuğunuz gibi parasız kalacaksınız demektir.

Bilinçaltınızdaki bu kayıtlar üzerlerinde düşünerek, yanlış inançlarınızı değiştirdiğiniz zaman paranın hayatınıza rahatça aktığını göreceksiniz.

Para Nasıl Kazanılır

Para İçin Olumlamalar:

Hayatıma paranın girmesine engel olan tüm duygu ve düşüncelerimi salıveriyorum. Hayatıma paranın girmesine izin veriyorum. Hayatıma giren parayı neşe ve sevinçle kabul ediyorum. Parayı rahatça alıyorum ve veriyorum. Zengin olmayı seçiyorum, evren beni onaylıyor, çok fazla param var. Evren bolluk içinde. Ben çok parayı hak ediyorum. Para temizdir. Ben çok şanslı bir insanım. Zengin olmak için kendime izin veriyorum. Ben değerliyim.

Herkesin günlerini bolluk içinde geçirmesi dileğiyle…

Sevgiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x