REM uykusunda bitkilerle gezinti 

‘Jankri (şaman) elinde tuttuğu kahve fincanı ile yaklaşır yanıma, alnıma dokunur ve nefesini Mapacho ile birleştirir. Akça pakça dumanın içinde kaybolur ruhum, bedenim ölü, zihinim şaşkın ve korku dolu. Olumsuz duyguların kirleri yapışır kutsal dumana, bu ormanın bilge bitkisi ile ellerini başımın üzerinde gezdirerek, daireler çizer, temizler bu huzursuz alanı. Huzur korkuyla yer değiştirir, anlam ya da mana aramaz zihin, beden çoktan teslimiyete girmiştir…’

Nepal 2017/Aralık/Peyotl seramoni

Uykunun rüya görme halidir; REM
Bilincini genişletmek, iyileştirmek ve kozmosun iradesini dikte etmek için bitkilerin yüksek frekansları, kimyasalları ve kadim bilgileri ile asırlardır çalışır insanoğlu.

REM uykusunda bitkilerle gezinti

Ruhani gelişme maneviyat kapılarından geçerek büyür, zihin okyanus gibi akan bilinçaltı dünyası ile dolup taşar, kayıtlı genetik bilgiler unutulmaya yüz tutmuş toz içindeki arşivlerde kalır. Her gün üzerine yeni deneyimlerin travmaları, özlemleri, koşuşturmaları eklenir ve birikir, birikir, birikir…

Rüya görmek vizyonları taşır, yaratır, bilinçaltını temizler, pırıl pırıl sayfaları açarken, neleri biriktirdiğimize tanıklık ettirir. Acı verir, hüzün verir, kendine söylediğin yalanları gösterir. Gölgelerini temizlemen ve görmen için onlara dokunur ve sen ya inlersin acı ile ya ağlarsın bir bebek edası ile.
Kadim bitkinin Çayı ile başlayan yolculuklar, derin Hades karanlıklarında gezen ruh, biriktirdiği ve kitlediği acı hatıralarına bakar. Gün, o gün olur, zaman kavramı kendini çoktan yok etmiştir. Kahramanlar yerlerini alır ve geçmişin gizli kayıtları bir bir açılır, saçılır. Ego hiç hoşnut değildir, ölmekte olduğunu hissederken avazı çıktığı kadar haykırır, zihin ona eşlik eder bu zaman dilimine, travmalara girmek istemez. İşte mücadele zamanı, tesirin etkilerle buluştuğu an. (Entogen plant)

Rüya rem uykusunda genişler, büyür, bilinçaltının gizemli, tozlu arşivlerine dalar, rahatsız edici her duygusal alan tek tek açılır. Mugwort Anne uzmandır bu konuda, acımsı tadı ve sert kokusu ile tanıştırır kendini. Mullıen ateşlendirir, hızlandırır süreci, odağı kontrol altına alır. Kirli düşüncelerin rüyaya girmesine izin vermez. Yüksek boyutlara taşırken ruhu, nazik ve şefkatlidir.

Lavanta endişenin izlerini temizler, derin uykuya girişi ve rem hizalanmasını sağlar. Mor renk tayfı ile süsler alanı, huzurun ilk kapısıdır. Melissa kız oldukça hassas ruha eşlik eder, yumuşacık dokunuşlarla sizi kundaklar. Uykuya girişin ilacı gibidir, rüyalar alemine hazırlığın reçetesi. Kestane ağacının beyaz çiçekleri zihnin süratini keser, kopmaması ve rahatlaması için, zihni bilgi arşivinden çeker alır. İstemediğimiz her düşünceyi avlar, yok eder. Beyaz bir kaplan kadar çevik ve güçlüdür.

İşte uyku başlar ;

Bazen geniş alanlar, sonsuz kavşaklı yollar bazen de mahşer gibi kalabalık caddelerle başlar yolculuk. Bazen hiç bilmediğiniz bir yolun, uçsuz bucaksız perspektifini gösterir. Eğer bir Mugwort bitkisinin kadim enerjisi ile yola çıktıysanız sizi tüm duygusal olumsuz alanlarda bırakır, iyileşmek için sorunun yanıtlarını verir ve sorununuzu çözmeye teşvik eder. Israrcılığını şefkati ile dengeler, bir çocuk gibi söz dinlemeye başlatır sizi. Lavanta enerjiyi büyütür, genişletir, ağır çekim halinde rüyaya girişi sağlar. Korku ve endişe duygusunun ağzını bağlar, sessizlik, derin karanlık içinde mor Işık’lar saçar, zihnin sakinleşmesini ninnileri ile bezer.

3.boyut kapısında kilitli olduğumuz bu frekans düşüktür, bitkiler giremediğimiz frekansların içine çeker bizi. Zihin ve ego yüzünden gerçekleşmeyen görevlerin farkına vardırır. Lucid rüyalar ile bilinçli bir şekilde iyileşmemize destek olur.

Ama önce kaliteli uykular, alkol, kafein ya da uyuşturucuların olmadığı temiz bir zihinle çalışmaya başlamak gerekir. Bitki enerjitikleri güçlü etkilerini 3 ila 9 gün içinde hissettirirler buna bitki ile uyumlanma; inisiasyon da diyebiliriz.

REM Uykusu ve Rüyalar

Kolay uyumlanan Melissa, Papatya, Lavanta sizi rahatsız etmez onlarla 21 günlük çalışmalara katılabilirsiniz. Uyku kalitenizi ve derinliğini arttırır, gereksiz düşünceleri avlama da ustadırlar. Daha ileri seviyede alkoloid yüklü entojenler çıkar karşımıza. Bilinç halinin en hızlı değişimi, güçlü dalga boyutu ile bir tsunaminin ortasında kalmak gibidir bu bitkinin ehliyeti olmayan kişiler tarafından kullanılması ise en korkunç deneyimlere, Araf varlıklarını görmeye ve öfori yükselişinin kontrol kaybetmesine neden olur, zihin bir daha geri dönmek istemez dona kalır, beden kasılır, kusma, baş dönmeleri ve halüsinasyonlarla dolup taşar her yer.

Lucid Uykulara Bitkisel Çay tarifi :

200ml sıcak suya bir tatlı kaşığı Lavanta
Bir çay kaşığı Mullıen
Bir çay kaşığı Melissa

Şifa olması dileğimle bitkiniz kalmayın…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Tali
Yönetici
7 Ekim 2022 10:22

Kabus rüyalardan lucid rüyalara geçişin bir yolu var mı? Dağların Kızı Ayşegül

1
0
Would love your thoughts, please comment.x