Rüya Bitkileri İle Ruh Molekülüne Dokunuşlar

Rüyalar bir bilgi ve deneyim deposudur, ancak çoğu zaman gerçeği keşfetmek için bir araç olarak göz ardı edilirler.

Tibetli Öğretmen Tarthang Tulka

Nepal ve Butan sınırları arasında Tibet Kadim Bilgileri ile yaşayan son Tibet rahipleri, sorunlara, hastalıklara Bitkilerin alemi ve ruhlarına bakarak çözüm buluyorlar. Bu Gök kubbe ve Hades arasındaki keskin yüzyıllık bilgiler ışığında nasıl da iyileştiklerine yıllar önce, Nepal’de Begnas tepelerinde bir Budist köyünde şahit oldum. Bir ay boyunca hemen hemen her gün Himalayaların yüksek rakımlarında geleneksel kullanımda, bitkilerin lapa ve karışımları ile şifalanırken ruhumla tekrar temas kurdum. Her bir bitki lapasını bedenimin enerji noktalarında yarattığı genişleme ve rahatlamayı Hamdolsun deneyimleme fırsatım oldu. Kutsal baba Sun Pedro’nun bilgeliğinde ruhumu açmaya, sıkışmış kalmış her travmamın onun şefkatli ve nazik ellerinde buluşmasına izin vererek yolculuğuma başladım. Kutsal ağaç kabukları ve Calea bitkisi ile bedenimi yıkarlarken gözlerimin önünde duran Himalayaların dünyanın bittiği son nokta olduğunu hep anımsadım. Güçlü bir eşiği atlama zamanı gelmişti. Ama yalnız değildim calea, tatula ve Sun Pedro baba yanımdaydı, yanı başımda.  İçimdeki çocuğun saçlarını okşayan ve beni bir çırpıda kucağına alan kutsal babama. Mahayana Budizm’ini tanırken bir saatte 50 bin ağaç ekme gücüne sahip ülkeye ve bu topraklara ruhumu çevirdim ; Buthan’a…

Buda Amida (içimizdeki öğretmen) eğitilirken amaç açgözlülük, kin ve cahillik gibi ruha acı veren kirlerden arınmak gerçek özgürlüğe kavuşmaktır.

Rüya Bitkileri İle Ruh Molekülüne Dokunuşlar

Ama asıl en önemlisi içimizdeki öğretmeni bulmaktır. Öğretmen bitkiler, onların şifa kanalı ile olumsuz, birikmiş, kirli, paslı ne kadar duygu varsa temizlenerek adım adım yol alırsınız. rüya kanalına girmek, aşağısı ve yukarısı hakkında evrensel bilgilere zihninizi çevirmek önce temiz bir alt bilinç ile mümkündür.

Entojenler işte bu kadim bilgiyi taşır sizi, nazikçe arındırırken ruhunuzu, beden ve zihninizi birbirine yakınlaştırır. Bu kalın derin manalı bilge kitabı okurken onu anlamak için içsel yolculuğunuzun kapılarını sonuna kadar açmanızda fayda vardır zira okumayı ilk defa öğrenen birinin eline ağır bir roman vermenin ne demek olduğunu sanırım anlatmama gerek yoktur.

Teşbihte hata olmaz diyelim…

Enteon ve Ruhun Molekülü

Sinir sisteminizi, geçici olarak farklı bir frekansa ayarlanabilen bir radyo anteni olarak düşünüyorsanız, belki de entojenik bitkiler bu frekanslara erişmemize izin veriyor. Bunların yanıltıcı fanteziler değil, gerçekliğin geçerli uzantıları olmaları mümkündür. Bitkiler, bilincin çoğunluğunun yaşadığı büyük bozulmamış yaşam gücüdür ve dünyanın yaşayan biyokütlesinin çoğunu oluşturur. İnsanlar tüm canlıların sadece %0.01’ini temsil ediyor, ancak medeniyetin başlangıcından bu yana insanlık, tüm vahşi memelilerin %83’ünün ve bitkilerin yarısının kaybına neden oldu.

DMT, insan beyni üzerindeki güçlü, ancak yeterince anlaşılmamış etkileri nedeniyle genellikle ‘Ruh Molekülü‘ olarak anılır. Bu triptamin alkaloid, yutulduğunda yoğun bir psychedelic deneyim üretir ve insan vücudunda ve birçok bitki türünde eser miktarlarda ortaya çıkar. “The Spirit Molecule” kitabının yazarı Dr. Rick Strassman, New Mexico Üniversitesi’nde ABD Hükümeti tarafından onaylanmış, DMT klinik araştırmasını yürütmüştür.

Strassman, rüya gördüğümüzde, öldüğümüzde ve doğduğumuzda beynin büyük miktarda bileşik saldığı fikrini popülerleştirdi, bu da uyuduğumuzda deneyimlediğimiz derin görüntüleri açıklayabilir. Kitap, epifiz bezi tarafından doğal olarak salınan DMT’nin, ruhun beden içinde ve dışında hareketini kolaylaştırdığını ve doğum ve ölüm deneyiminin ayrılmaz bir parçası olduğunu cesurca ortaya koyuyor.

Rüya Bitkileri İle Ruh Molekülüne DokunuşlarDoğal olarak oluşan bir bileşik olan DMT, Akasya ağaçlarında önemli miktarlarda bulunur. Acacias’ın psikoaktif ilaçlar olarak tarihsel kullanımı, Afrika ve Amerika’daki türlerden bildirilmiştir. Bazı çeşitlerin Orta Doğu ve Hindistan’da kutsal öneme sahip eski gelenekleri vardır. Akasya ağaçlarının tarih boyunca din, sanat ve mitolojide önemli bir rol oynadığı öne sürülmüştür. Birçok antik metinde açıkça görüldüğü gibi, Akasya ağacı genellikle ‘Bilgi Ağacı’ olarak anılır ve bunun nedeni yüksek düzeyde DMT içermesi olabilir.

‘Altın Wattle‘ (Acacia Pycnantha), ağacı,Avustralya’nın resmi botanik amblemi ve ulusal renkleri olan yeşil ve altın renginin arkasındaki nedendir. Aborjinler tarafından ‘kutsal’ olarak kabul edilir ve birçoğu bizim topraklarımıza özgüdür. Gerçek seviyeler türden türe değişse de, bu yerli türlerin de yüksek miktarda DMT içerdiği iyi belgelenmiştir. Molekül ağacın yapraklarında, çiçeklerinde, kabuğunda veya gövdesinden toplanabilir.Avustralya Aborjinleri tarafından çok sayıda başka Akasya türü kullanılmıştır. Acacia Pellita, tohumları ağrıyı gidermek için kullanıldığı için özellikle ilginç bir ilaçtır, aynı zamanda dalları ve yaprakları heyecanlı çocukları sakinleştirmek için ateşe eklenir, bu da bazı sakinleştirici etkisinin olduğunu kuvvetle gösterir. Aborijin halkının yarattığı en yaygın ilaçlardan birine ‘Pituri‘ adı verildi. Mulga ağacının (Acacia Aneura) külünün yerli tütünle karıştırılmasıyla yapılmıştır. Kül, ilacın etkisini artırdı, ikincisinin daha kolay emilmesini ve kan-beyin bariyerini daha iyi geçmesini sağladı. Kompozisyona ve kullanıma bağlı olarak kullanıcı üzerinde uyarıcı veya sakinleştirici bir etki yaratır. Schultes, Re, Hofmann, A. Ve Rätsch, C.  / Tanrıların Bitkileri kitabından…

Entojenik güç,insanları genellikle başka bilinç durumlarına taşıma eğiliminde olan diğer güçlü bitkilerin aksine, kişinin yaşamın doğasına ve kendisine ilişkin çok güçlü bir netlik ve içgörü ile son derece mevcut ve topraklanmış hissetmesini sağlar. Bloklar geri alınabilir ve sahip olduğumuz soruların cevapları basit bir şekilde netleştirilir. Enteon ; Yunanca bir kelimedir ve içinde taşıdığı mana oldukça güçlüdür ; İlahi olanın, Tanrı’ların nefesi, İlahi yaratım.

Entojenler güçlü alkoloidler barındıran ve bizi 5.boyut frekansına taşıyan en güçlü kimyasallardır.

Bazı özler çok güçlü bir etkiye sahip olduğu için törenler oldukça yoğun ve dayanması zor olabilir. Ancak tamamlandığında, katılımcıyı topraklanmış, net, güçlü, Dünya’ya bağlı ve genellikle kendilerinin ve çevrelerindeki dünya hakkında büyük bir kavrayışla bırakır. Etkileri doğru şekilde uygulanmadığında potansiyel olarak tehlikeli olabileceğinden, yalnızca bu şekilde çalışma deneyimi olan biriyle çalışırken dikkatli olunmalıdır. Zira onlar Tanrı’ların Bitkileridir

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x