Rohini Yıldızı’nda gerçekleşecek Dolunay

Ay’ın en çok sevdiği Rohini Yıldızı‘nda gerçekleşecek Dolunay Mars’ı da arkasına alarak 8 Aralık’ da tamamlanacak.

Hali hazırda geri giden Mars’ın cesaretle karışık agresif enerjisine Rohini’nin yüksek arzusu birleşince dolunay fırsatları getirebileceği kadar riskleri de barındırıyor.

Rohini Yıldızı'nda gerçekleşecek Dolunay

Mars’ın dolunaya yakınlığı Vedik astrolojide “başarı ve gücü” temsil eden özel bir yerleşimi gösterse de enerji doğru kontrol edilmez ise istenmeyen gürültülü sonuçlar doğurabilir.

Bu dolunay özellikle son 1,5 aydır uğraştığınız konularla ilgili neticelere ulaşmanızı da sağlayabileceği gibi sonuçsuz da bırakabilir. Eğer çabanıza rağmen olmuyorsa durmanızı tavsiye ederim. Gecikmenin ya da kararlarda yaşanabilecek bir değişim sizi fevri hareket ettirmesine izin vermeyin.

Rohini, tutkulu olduğu kadar açgözlü özellikleri de vardır.
Yeni girişimler, yeni gelir kapıları yaratmak, finansal alanları yeniden düzenlemek, düşünmek için gerekli gücü ve cesareti verecek bu dolunay arzu ve istekler için doyumsuz da yapabilir. Bu nedenle ısrarcı olmadan, şiddetli tartışmalardan uzak gerekirse yürüdüğünüz yolu değiştirme zamanı mı? gelmiş diye bir göz atın derim.

Ender gerçekleşen Mars’ın dolunayla bu tam kavuşum hali bir de retro olunca domino etkisi yaparak her şeyi tetikleyebilir.

Acele kararlar almayın lütfen.
Mesnevi’de geçen bir hikâyeye göre adamın biri su bulmak için yola çıkar. Çeşmeye geldiğinde su kaynağının kuruduğunu görür ve başka çeşme aramaya başlar. Biraz sonra karşısına gürül gürül akan bir çeşme çıkar. Heyecanla çeşmeye doğru koşmaya başlar. Fakat o telaşla testi elinden düşer ve kırılır.

Testi var su yok, su var testi yok. Bu hayatta her zaman her şey tam olmayabilir. Çabamızı her zaman ortaya koyacağız ama istediğimiz zaman gerçekleşmiyorsa “vardır bunda da bir hayır” demeyi kalben düstur edinmeliyiz.
Hayırlara vesile olması niyetiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x