Sangre De Dragado (Ejderha Kanı)

Efsanevi bir yaratığın kanından bahsetmiyorum, daha çok yaraları iyileştirdiği, kanamayı durdurduğu ve hatta ülser gibi bazı gastrointestinal sağlık sorunlarını iyileştirdiği bilinen bir ağacın kan kırmızısı reçinesinden bahsediyorum . İltihabı azaltmak ve virüsleri öldürmek için bilimsel olarak kanıtlanmış yetenekleri olan ejderha kanı, arkasında yüzyıllarca kullanılan daha az bilinen bir doğal (Remedy) çaredir.

Kadim bilgilerde hemen hemen her kıtaya yayılmış ağaç ve bitki krallığının en güçlü ağaçlarından birinin reçinesidir. Ağaç kesildiğinde kırmızı renkte akan enerjisi ile tüm geleneklerde kullanılmıştır.

Ejderha Kanı

Ejderhanın kanı doğal bir bitki reçinesidir. Ejderhanın kanına adını veren şeyin bir parçası olan koyu kırmızı renktedir.

Reçine, genellikle ejderha ağaçları olarak adlandırılan birçok farklı tropik ağaç türünden elde edilir. Bunlar Croton , Pterocarpus , Daemonorops veya Dracaena bitki gruplarından gelebilir .
Bitki reçinesi binlerce yıldır farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Eski Yunanlılar ve Romalılar arasında ve Hindistan, Çin ve Orta Doğu’da kullanımının kayıtları var.

Reçine, bazı ruhsal uygulamalarda da önemli bir özellik olmaya devam ediyor. Bunlara wiccan, hoodoo, maji, vudu, şamanizm ve diğer bazı halk büyüsü ritüelleri dahildir. Ruhsal iyileştirmelerde kılavuz şifacı olarak onun yolu kullanılırdı, sanrılı zihinler, kontrolsüz öfke dolu bedenler, kalbin acıları onun ruhu ile iyileştirilirdi.

Dioscorides gibi hekimler hem Roma hem de antik Yunan geleneklerine onu reçete olarak almışlardır.

Özü ile meditasyon yapmak, rahatlama sağlamak veya hava elementini temsil eden seramonilerde kullanmak ve hatta çeşitli ortamlara uyum sağlamak için kullanılır. Efsaneye göre ejderhalar öldüklerinde ejderha ağaçlarına dönüşürler. Kanı, iyileştirici gücü için tıbbi alanda eski zamanlardan beri kullanılır. Ejderhalar, büyülü özellikleri nedeniyle Amazon kabilelerinde saygı gördü. Ejderha Kanı kokusunu yaydığı aroma, kara büyü veya negatif enerjilere karşı koruyucu erdemler olarak kullanılmıştır . Etrafa saçılan duman, çevremizdeki kötü ruhları engellemek için bir bariyer, kötü titreşimler için bir blok olarak kullanıldı.

Bileşenleri Nedir? Nasıl Koruma sağlar?

Ejderha kanının ana kimyasal bileşenleri flavonoidler, fenoller, steroidler ve terpenoidlerdir. Çin Halk Cumhuriyeti Farmakopesi’ne göre, ticari olarak satılan ejderha kanı dört farklı ağaç türünden reçine içerir ve Çin’de kronik koliti tedavi etmek ve kan durgunluğunu, ciddi yaralanmaları ve ağrıyı iyileştirmek için kan dolaşımını hızlandırmak için kullanılmıştır. Kadim Çin tıbbında reçetelerde sıklıkla yer alır.

Ejderhanın kanı; bakteri, mantar ve virüs gibi patojenlere karşı bir miktar koruma sağlayabilir ve hatta onları öldürebilir.

Dracaena cinnabari’den gelen ejderha kanının, bir gıda koruyucu kaynağı olarak kabul edilecek kadar önemli antimikrobiyal özelliklere sahip olduğunu düşündü. (2011 Canada Metapsişik Akademi)

Ejderha Kanının Özellikleri

Sangre de drago (ejderhanın kanı) ile tanışın: kroton lechleri ağacının kesilmiş gövdesinden sızan, efsane ve gizem hikayeleriyle örtülü çok değerli bir reçine veya özsu. Croton lechleri, Çöl Gülü ve Sidney Ejderha Kan Ağacı kireçtaşı plato kaplı Sokotra adasında, Yemen’de ortaya çıkan tarih öncesi görünümlü bir ağaçtır. Daha sonra, kırmızı-kırmızı reçinesinin iyileştirici güçlerinin birçok kültür tarafından kullanıldığı birçok kıtaya yayıldı.

Özellikle Peru, Meksika ve Ekvador’un yerli kabileleri, reçineyi tıbbi bir hazine olarak gördüler, onu kanamayı durdurmak, yaraları kapatmak ve korumak ve iyileşmeyi hızlandırmak için sıvı bir bandaj olarak kullandılar. Egzama gibi cilt şikayetlerinden, ısırık ve sokmalara, iç ülser, hemoroid, ateş ve virüslere kadar her türlü konuda yardıma çağırdılar. Harika bir çare olarak kullanıldı ve hala kullanılıyor. Şimdi klinik deneyler ve çalışmalar, bu koyu kırmızı özsuyun cildiniz için neden bu kadar faydalı olduğuna dair fikir verdi.’

(D. Bleakley, B & Gupta, K 2008, ‘Ejderhanın kanı: Botanik, kimya ve terapötik kullanımlar’, Journal of Ethnopharmacology, cilt. 115, hayır. 3, s. 361-380.)

Ejderha Kanının Özellikleri:
* Doku yenileyici
* Gençleştirici
* Oksidasyona karşı hücre koruyucu
* Fibroblast metabolizmasını arttırır
* Kollajen liflerini korur ve güçlendirir
* Kollajen I, III ve IV’ün ekspresyonunu arttırır
* Anti-inflamatuar
* Dezenfektan
* Antibakteriyel

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x