Şans noktası

Bana parayı ve Mutluluğu göster! Şans noktası yolu gösteriyor… Part of Fortuna

Haritanızdaki Şans Noktası tam olarak nedir ve onu nasıl bulursunuz? Şans Noktası doğum haritalarında kullanılan Arap astrolojisinden günümüze ulaşan, Astrolojik Arap Noktalarından biridir. Bir doğum haritasında kişisel kazançlarla ilgili en önemli noktadır ve Avrupalı ​​astrologlar tarafından yaygın olarak kabul edilmiştir.

Refaha, bolluğa ve şanslı olduğumuz konularımız sayesinde mutluluğa giden yolu gösterir. Para elbette bunun sadece bir parçasıdır ama para da önemli. Bazı astrologlar tarafından servet noktası olarak da gösterilir ama bence zenginlik ve servet kişiden kişiye değişen ölçüler, nicelikler ve değer alanlarıyla çok çeşitlik gösteren bir yelpazedir.

Şans noktası

Finansal astrolojide çok önemli bir noktadır. Kişisel bereketiniz, nasibinizdir. Kısmetinizle ilgili noktadır. Ancak özellikle belirtmem gerekir, bu noktanın doğru yorumlanabilmesi için doğum saatinizin de net ve doğru olması gerekmektedir.

Şans Noktanızın bulunduğu ev ve burç, başarıya ulaşmak için elinizde hangi yeteneklere ve kaynaklara sahip olduğumuzu gösterebilir ve ayrıca bunun hangi yönde hangi alanlarda olduğuna dair öngörüler verecektir.

Şans Noktası haritanızdaki gezegenlere kavuşum, üçgen açı veya karşıtlık yaptığı zaman, sizin için çok fazla bilgiler anlatır. (Ve yine haritalarınız bütünsel olarak okunmalıdır.)

Şans Noktası 1. Evinizde: Muhtemelen yeni ayda veya yeni aydan hemen sonra doğanlar. Hayatın koşullarını güçlü ve bağımsız bir şekilde karşılar; kendi tarzıyla göze çarpar. Eğer kendisini ve kendisine has eserlerini görünecek şekilde ortaya koyarsa büyük bir başarı ve mutluluk elde eder. Bu gururdan ziyade; hayatın koşullarını tek başına göğüsleyebilme gücü demektir.

Şans Noktası 2. Evinizde: Yeni ayda veya hilal fazında doğanlar, ilk dördün fazında da olabilir. Kendi kişisel varlıklarını, manevi değerlerini, Allah vergisi kabiliyetlerini kullanma konusunda sabırlı ve dayanıklıdır. Finansal başarı elde etme mücadelesinde büyük bir dürtüye sahiptir. Kendine parayı, mülkü, birikimi çektiği zaman mutlu olur. Parasal güvenlik meselesi bu kişi için önemlidir. Bu konum para için iyi bir konumdur. Güneş’i ve Ay’ı altmışlık açı yapıyorsa iyi bir idareci olabilir.

Şans Noktası 3. Evinizde: Varlığın yakın çevresiyle, kardeşleriyle, komşularıyla bağlantı ve iletişim kurma ihtiyacı ve bunları karşılama yeteneği vardır. Başkalarına fikirlerini ve duygularını aktardığında çok mutlu olur. Öğretmenlerin, yazarların, konuşmacıların, gazetecilerin ya da kendilerini kelimelerle ifade eden kişilerin haritalarında bu konuma rastlanır.

Şans Noktası 4. Evinizde: Kişi, yuvası ve köklerinde kendisini güvenli ve istikrarlı hissettiğinde mutlu olur. Yuvası sağlam ve destekleyici olduğunda profesyonel kimliğini ortaya koyup doyuma kavuşabilir. Kendi ataları, toprakları konusunda vatanseverdir. Bu konum kişinin hayatının son üçte birlik kısmında varlıklı olacağını gösterir.

Şans Noktası 5. Evinizde: Yaratıcı, duygusal enerjisi yüksektir. Sanatsal faaliyetlere ve maceraperest girişimlere ilgilidir. Şans oyunları ve çocukları açısından talihlidir. Kumar oynama dürtüsüne sahiptir. Sanat, tiyatro, drama, müzik, edebiyat ve icatlar konusunda güçlü yetenekleri vardır. Kendisini içgüdüsel ve egosal olarak sergilediğinde, takdir ve alkış toplamaya ihtiyaç duyar.

Şans Noktası 6. Evinizde: Dolunay’dan az evvel doğmuştur. Bir proje tamamlanmak ve mükemmel olmak üzeredir. Kişi, çalışma, kişisel gelişim ve teknik olarak mükemmele kavuşma yoluyla mutlu olur. Günlük hayatın rutin detaylarıyla uğraşmak zorunda olmadan verimli sonuçlara önem verir. Yardıma ihtiyaç duyanların hayatlarını geliştirmeyi ve onlara hizmet etmeyi sever. Hayvan hakları için çalışabilir ya da işgücüyle ilgili topluluklara önderlik yapabilir. Genellikle doktorların, hemşirelerin, veterinerlerin, askerlerin veya gemicilerin haritalarında bu konuma rastlanır.

Şans Noktası 7. Evinizde: Dolunay’dan sonra doğmuştur. Her insanda ve her durumda en iyiyi görmeyi isteyecek kadar idealisttir. Hayattaki amacını bilmek ve ilişkiler yoluyla aydınlanmak ister. İlişi kurduğu insanlar ve ortakları kanalıyla parlar. Bu konum varlıklı kişilerle ortaklığa veya evliliğe işaret eder.

Şans Noktası 8.Evinizde: Varlık ölüm, yeniden doğum, değişim ve dönüşüm konularında güçlüdür. Banka, miras, vergi, borç, başkalarının kaynakları, kontratlı sözleşmeler içeren ilişkilerde uzmandır. Bu kontratlar çoğunlukla değişen, yeniden yapılan ve çözülen anlaşmalardır. Okült alanlarda, inceleme, araştırma ve çözüm üretme konularında kabiliyetlidir. Çok iyi sır tutar, insanları ikna eder. Başkalarının kabiliyetlerini ve kaynaklarını idare eden menajerlik ve temsilcilik işleri de yapabilir.

Şans Noktası 9. Evinizde: Kişi kendini seyahatler, dinler, felsefeler, yüksek öğrenim, psikolojik fikirler, spiritüel kavramlar, kişisel gelişim konularında ortaya koyar. Kısmeti evinden uzaklardadır. Uzaklardaki kişilerden fayda sağlar. Bu kişi doğal bir kahin gibidir. Sürekli olarak eğitimini attırmakta ve ufkunu genişletmektedir.

Şans Noktası 10. Evinizde: Yaşamındaki rolünü yerine getirmesi gerektiğini içten içe bilir. Uzman olabileceği bir alan seçer. Dünyada görülebilen, pozisyonu yüksek olan, unvanlara sahip bir konuma ihtiyaç duyar. Toplumda kariyer edinme, hırs, başarı ve sorumluluk açısından tanınma ve görülme şansı vardır. Çok çalışmaktan ve çabadan korkmaz, mutlaka ulaşacağı hedefleri vardır; bu hedefler geçmiş atalar tarafından gelen genetik aktarımlar olabilir.

Şans Noktası 11. Evinizde: Varlık zihni, hayalleri, umutları, hedefleri ve dünyaya bakışı açısından yaşadığı zamanın ötesindedir. Arkadaşlıklar, fedakar topluluklar, insancıl değerler alanlarına önem verir. Toplumun bir bütün olarak faydalanabileceği işler yapmak ister. Kendisini çevresinin sosyal ve kültürel değerlerini geliştiren ve dönüştüren bir idealist olarak görebilir. İnsanlık ve yaşadığı toplum için daha iyi şartları dileyen biridir.

Şans Noktası 12. Evinizde: Balzamik fazda doğmuş olabilir. Kendi karmasının çözülmesini veya dönüşmesini sağlayacak özel bir fırsat ve alana sahiptir. Kişisel başarıları yeni bir döngünün ilk tohumları olabilir. Medyumvari özellikleri ya da kehanet yeteneği olabilir. Rüyaları ona mutlaka öngörüler verir. Spiritüellik, mistisizm konularında doğal yetenekleri vardır. İyi kısmetinin farkında olmayabilir; düşmanlarından dahi yarar görebilir.

Şansınız, bereketiniz bol olsun, niyazıyla

 

Kaynaklar: Troy Akademi – Zafer Özyiğit
The Part of FortunaDane Rudhyar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x