fbpx

19 Eylül, 2019

Resim ışıklar ve gölgelerden ibarettir

Bir resim ışıklar ve gölgeler olmadan net değildir. Bu iki zıt rengin karışımından doğru bir yaşam ortaya çıkar. Bu renkler hayatımızdaki neşe ve kederlerdir. Madalyonun iki yüzü gibi, her biri diğeri içindir ve birbirlerini tamamlarlar.

Hayatta hep bu dualiteyi yaşarız. Kazanç ve kayıp, ölüm ve doğum, ışık ve karanlık, sıcak ve soğuk, acı ve tatlı, sevgi ve nefret… Böylece bu zıtlıktan dengeye gelebiliriz. Biz de dahil evrendeki her şeyin karşı zıttı olmalı ki yaşam amacımızı yerine getirebilelim. Tüm bu zıtlıkları biz içimizde barındırırız. İçimizi görebilmek için doğayı okuyabilmemiz yeterlidir.

Resim ışıklar ve gölgelerden ibarettir

Bir nitelik zıttı olan diğer nitelik olmadan tamamlanamaz. Kişi doğaya ve içine doğru bakarsa bu dualiteyi her an görebilir. Çıkış noktası ile varış noktası hep birdir. Ve aslında 2 farklı şey diye zannettiğimiz tektir. Bu teklik içimizde ve dışımızda bakidir. İki ucunu birleştirdiğin tek bir çember, bir tamamlanmadır.

Sonsuz sayıda çeşitliliğin olduğu bu yaradılışta, her şey bizi tek bir noktaya götürüyor; her şeyin aynı olduğu, bir bütünün parçaları olduğu tekliğe. Gece ile gündüz gibi… biri birine doğan sonsuz bir dönüşüm…

 

Çağla Meydan

Yazar; Çağla Meydan

1980 İzmir doğumluyum, Orta Okul ve Lise’den Özel TED Kolejinde mezun olduktan sonra Üniversite eğitimimi Ankara’da Maliye bölümünde tamamladım ve 2003 yılında New York’a yerleştim. 2003-2012 yılları arasında New York’da finans sektöründe çalıştım. 2009 yılında Amerikan vatandaşlığımı aldım. 2008-2010 arasında New York’da Masters of Science in Financial Management and Accountancy üzerine master eğitimimi tamamladım. 2010 yılında Amerikan Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına girerek sertifikamı almaya hak kazandım. 2012 yılında İstanbul’da Finans sektöründe BIG 4’dan biri olan KPMG Uluslararası Mali Müşavirlik ve Denetim firmasında işe başladım. 2014 yılında kendi finans danışmanlık şirketimi kurdum ve 2016 yılına kadar devam ettim. Uzun zamandır almış olduğum kararımı nihayetinde yerine getirerek finans sektörünü 2016 yılının ortalarında terk ettim. 2012 yılında ortaya çıkan yazmaya olan ilgimi devam ettirip paylaşma isteği içindeydim. Diğer uğraşılarım ise yağlı boya resim yapmak, astroloji, spiritual çalışmalar ve okumalar, reiki çalışmaları vs. Bunlar sadece ilgi alanlarım. Asıl üzerinde çalıştığım ve her zaman çalışacağım şey “olmak”. Akıntıda giderken insanlığın kalbine akabilmeyi öğrenmek ve öğretmek en büyük mutluluk kaynağı. Tüm gönüllerin aynı Aşk’ı ve Işığı paylaşması dileğiyle…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir