Son Oğlak Tutulması

5 Temmuz Pazar sabahı Oğlak Burcunun 13 derecesinde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay Tutulması yaşayacağız. Bu Oğlak-Yengeç hattının son tutulması ve bir kapanış niteliğinde. Retro gezegenlerin gölgesinde gerçekleşecek olan tutulma giderayak dersimizi alıp almadığımızı kontrol eden mesajlarla dolu.

Son Oğlak Tutulması

Yaklaşık 18 ay boyunca Yengeç’in ve Oğlak’ın ayağımıza çelme takan gölge yönleriyle baş edebilmek üzerine deneyimler yaşadık. Düzelecek olanlar yenilendi, bazıları da tamamen yıkıldı ki yerine daha iyisi yapılabilsin. Şimdi ise Mars’ın ay sonunda tutulma etkilerini aktifleştirmesiyle son 1,5 yıllık performansımızı daha net bir şekilde görebileceğiz.

Kariyer planlarımız, dayanıklılığımız, aile yaşamımız, duygusal yapılanmamız, risk alma kapasitemiz, geçmişle bağlarımız, gelecek planlarımız ve bu yoldaki eylemlerimizdeki adalet ve dürüstlük anlayışımız hepsi ama hepsi hem kendimizin hem de ilahi olanın ışığında bir değerlendirmeye tabi tutulacak. Kısaca nasıl bir oyun çıkarttık, konusu tamamlanacak ve puanlar verilecek. Güneş Sirius’a, Ay da Vega’ya biat ederken hak edişler kimisine yıkım, kimisine zafer olarak gelebilir. Bu bireysel ve dünyasal ölçekte de böyledir. Yöneticilerin, para baronlarının, entrikacıların, zalim eşlerin, çürük inanışların kokusu çoktan duyulmuştu.

Şimdi ise bu iyice görünür olma haliyle yaşanacak kriz ve telaş kişileri daha büyük, baskıcı, zorba kararlar almaya sevk edebilir. Özellikle Mars’ın geri hareketini başlayacağı Eylül ve sonrası dönemde bunlara tanıklık edebiliriz. Gök haritaları sıkışmaları gösteriyor, kişilerin seçimleri kendi ellerindedir. Buradan kim hangi sonuçla ayrılmış olursa olsun Kadersel etki deyip sorumluluğu tanrıya yüklenmemelidir.

Kader herkes için farklı yazılır. İyi şeyler yaptınız mı ki iyi şeyler bekliyorsunuz? Şayet yaptı iseniz niçin korkuyorsunuz? Geleceği merak duygusu sizleri şimdiki andan uzak tutmasın. Şimdi ve buradaki deneyimin farkında olduğunuzda ancak olayın içindeki almanız gereken mesajı görebilirsiniz. Bırakın yer yerinden oynasın, fırtınalar kopsun, altı üstüne gelsin hayatın. Gelsin ki tüm haşarat, ayıklansın, temizlensin gitsin önünüzden. Böylece Yengeç’ten Oğlak’a incinmekten korkmayan duygu deresi, Oğlak’tan Yengeç’e tek başınalığın verdiği öz güven pınarı aksın.

Toprak ve su birbirini beslesin. Tüm burçlar için almamız gereken dersleri almaya niyet ettim. Sevgilerimle…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir