Oğlak dolunayı

3 Temmuz günü saat 14.38’de Oğlak Burcunun 11 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Zihinsel dünyamızda köklü değişimler yapmamız için bizleri harekete geçirecek bir dolunay bu. Olaylara Oğlak ciddiyetiyle yaklaşıp, gelecek odaklı olacağız. Geçmiş yaşamımız, ailemiz ve kök inançlarımızı sorgulayacağımız enerjilerle yüzleşeceğiz.

Oğlak dolunayı

Gökyüzü bizden korkuları, aşırı hassasiyeti ve eylemsizliği bir kenara bırakmamızı talep ediyor. Yengecin fazla duygusal ve hiç risk almayan haliyle, Oğlağın duygu dünyasına tamamen kendini kapatarak risk almayan hali arasında bir denge bulmak zamanı. Anın gökyüzü haritasında dolunay Satürn ve Jüpiter tarafından destekleniyor. İşi, evi ve ailesi arasında bocalayan, gelecek kaygısı olanlar artık bir şeyleri değiştirmek, yenilemek için gerekli yeniliği şimdi yapabilir. İlişkiler ve finansal durumlar için ise öfkeyle kalkan zararla oturur demek gerek. Dinamikler ya da beklentiler zannedildiği gibi sonuç vermeyeceğinden sessizlikte kalmak en iyisi olabilir.

Beklenmedik yeni gelişmeler ve yüksek agresyon bizi bu konularda krize sürükleyebilir. Üstelik bu enerjiler Venüs retrosuyla birlikte pik yapacağından uzunca bir zaman hep gündemimizde olacak. Sakin ve tedbirli olmak, hayatın sürprizlerine açık olmak kolaylık sağlayabilir. Dolunay ülke haritasında diğer ülkelerle diplomasiyi, düşmanları ve anlaşmaları ilgilendiren 7. ev alanında gerçekleşiyor. Bu yapılan anlaşmaların bozulabileceği gibi, göç, finans ve uluslararası dolaşım, seyahat konularında yeni anlaşmalar yapılabileceği anlamına da geliyor.

Eğitim, öğretim, iletişim ve iletişim araçları, yurt içi taşıma ve para konularında da beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

Halkın vatani duygularını harekete geçirecek sıkıntılı durumlar, haberler olabilir. Bir lider ya da yöneticinin kaybını duyabiliriz. Bu dolunayla birlikte denizleri ve denizle ilgili her şeyi daha çok konuşuyor olacağız.

Sevgiler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Murat Tali

    Gezegenlere dokunmanın bir yolu olmalı. Tüm ülke yağmur duasına çıkar gibi, gezegenlerden güzel dizilim dilemeye çıkmalı 🙂 Ülke olarak üzerimize karabasan çökmüş gibi 70 yıldır 🙂 şöyle okkalı gülemedi bir türlü…

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir