Ejderhanın Kuyruğundan, Ejderhanın Başına Yolculuğumuz

Güney Ay Düğümü-Ejderhanın Kuyruğu; eksik noktalarını olumlu yönde besleyerek, geride bırakmamız gereken konulara dikkat çekerken, Kuzey Ay Düğümü-Ejderhanın Başı; hayatımıza devam ederken ilerlememiz gereken konuları ve yönü bizlere işaret eder. Ay düğümleri, doğum haritalarında iki zıt burçta, karşılıklı olarak yer alırlar.
2018 Kasım ayından bu yana Yengeç-Oğlak aksında olan tutulmaları ve bunların etkilerini ağır konularla deneyimliyoruz. Dünyamız Yengeç Burcu ve duygusaldır, Oğlak ise duygulardan uzaktır. İnsani olarak, kendimize, çevremize, ülkemize, dünyamıza verdiğimiz duygulardan yoksun zararları, dönüştürerek Yengeç’in duygusallığı ile sindirmeye çabalıyoruz.

Ejderhanın Kuyruğundan, Ejderhanın Başına Yolculuğumuz

Bu döngünün sonlarına yaklaştıkça, karmanın lordu Satürn, ‘’Nush ile yola gelmeyeni etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir’’ diyerek hayatlarımıza kısıtlamalar getirerek bizleri evlerimizde kalmaya zorladı. Hepimizin tekamülü ve evrenin işleyişi adına üzerine düşeni yaptı. Doğum haritalarımız dahilinde bu ağır sınavları yaşadık, var olanlara tanıklık ettik.

Artık Covid-19 etkilerinin azaldığını hissedeceğimiz günlerdeyiz. Temmuz ayının sonunda etkilerinin düştüğüne tanıklık edeceğiz ve gündemlerimiz değişecektir.

Yengeç&Oğlak aksında yaşadıklarımızdan sonra, Ay düğümlerinin İkizler &Yay aksına geçmesiyle, bireysel ve toplumsal olarak konularımız farklılaşacaktır. Salgının etkileri geride kalacak, döngünün kapanış süreci yaşanacaktır. İkizler ve Yay burçları, haritamızda hangi evlerimizi etkiliyorsa, o konular ön plana çıkacaktır. Karantina sürecinde edindiğimiz deneyimleri, geliştiğimiz, dönüştüğümüz alanları, İkizlerin neşeli ve maceracı ruhuyla canlandıracağız. Geride bıraktıklarımızı inandıklarımızı, endişe ve korkularımızı, Yay burcunun din, felsefe, şifa ve inanç etkileriyle farklı boyutlara taşıyacağız.

05 Haziran’da yaşadığımız Yay Burcu Ay tutulması ile kapanış döngüsü hızlandı. Ay tutulmaları kapanışlar ile ilgilidir. 21 Haziran’da yaşayacağımız Yengeç Burcu Güneş tutulması ile eskinin kapanışının ivmesi daha da hızlanarak yeniye tohumlar atacaktır. 07 Temmuz’da gerçekleşecek Sirius & Güneş kavuşumu ile de önümüzdeki yılın kadersel konuları planlanacaktır. Biz bugüne Soltist deriz. Güneş&Sirius kavuşumları her sene “Kaderin Yazıldığı Gün“ olarak geçer

Merak ediyor ilgi duyuyorsanız önemli tarihlerdir…, doğum haritalarınızdaki, ikizler yay aksına, hangi evlerde olduğuna ve o evlerdeki planetlerinizin konularına yönelebilirsiniz.05 Haziran Ay tutulması,21 Haziran Güneş Tutulması ve 07 Temmuz Sirius &Güneş kavuşumu alanlarınızı araştırmanızı ve ipuçlarını takip etmenizi naçizane tavsiye ederim.

Yılın sonlarına doğru artık salgın konuşmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ekonomi konuşacağız. Etiketlerin üzerindeki fiyatları konuşacağız. Din, dil, renk ayrımı olaylarını, ayaklanmalarını izleyeceğiz. Türkiye’nin dışında yaşanacak yanardağ, seller, deprem haberlerini duyacağız. Güney doğumuzda bulunan ülkelerde, hızlanan çatışmalar ve belki sınırların dahi değişimine tanıklık edeceğiz…

Kainattaki düzen eşsiz ve mükemmeldir…Her ne yaşanırsa yaşansın, Rabbim sınavlarımızda kolaylıklar versin, kalbimize ferahlıklar serpsin. Kalbinize sorun… Kalbiniz pıtır pıtır huzurla ahenkle melodiler fısıldıyorsa o zaman şarkı söylemeye devam…

Ayn Şin Kaf
Sevgiyle

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir