Sonbahar geldi

22 Eylül’ de Güneşin Terazi burcuna geçmesiyle astronomide Ekinoks dediğimiz mevsimsel döngüyü yaşayacağız. Böylece gece ve gündüz eşitliğiyle Sonbaharı da karşılamış olacağız. Güneşin sıfır derece Terazi burcuna geçtiği andaki gökyüzü haritası bizlere 21 Aralıktaki kış döngüsüne kadar bazı önemli ipuçları veriyor.

Sonbahar geldi

Hem Güneşin hem de Merkür’ün aynı anda Terazi burcunda olması daha adil, daha eşit barışçıl bir yaşam arayışımızı ve bu yönde de iş birliği yaparak beraber hareket edebileceğimizi söylüyor. Her ne kadar bu fikir ve ruh hali içerisinde olsak da Merkür ve Marsın Oğlak stelyumuna tüm enerjisini zararlı bir şekilde akıtması iletişimde, eğitimde, ticarette ve seyahatlerde hem gecikme hem de kısıtlanma verebilir.

Zaten 12. ev stelyumu kısıtlamanın otoritelerden geleceğini ve aynı sınırlamanın kurumlara da yansıyacağına işaret ediyor. Marsın retro pozisyonu yüzünden iki ileri bir geri hareket edebiliyorken, daha da eli kolu bağlı bir hale gelme ihtimalimiz var. Eril ve dişil enerjiler arasında besleyici bir görünüm mevcut. Ay düğümleriyle de olumlu teması yüzünden kadın erkek ilişkilerinin dengede göründüğünü söyleyebiliriz. Ancak görüntü böyle olsa da geri planda huzuru bozan bir cızırtı var.

Ayın Uranüs’e, Venüs’ün de Oğlak stelyumuna 150 derecelik açısı karanlıkta kalan bir şeylerin varlığı dolayısıyla rahat uyumamıza engel olabilir. Aynı şekilde bu rahatsız eden enerji parasal olarak da düzenli bir akışa izin vermiyor. Neptün’den gelen belirsizlik ve gizemli ellerin müdahalesiyle parada da dalgalanmalar yaşamaya devam ediyoruz. 2020’nin son çeyreğinde vaziyet genel olarak böyle. Haydi bakalım hayırlısı…

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir