Merkür ve Jüpiter ileri gitmeye başlıyor

27 Eylül’den beri bizi geçmiş zamana götürüp ilişkilerimiz ve iletişimimiz üzerinde derin bir araştırma yapan Merkür eğriyi doğruyu anlayıp farkındalığımızı artırıp düzeltmemiz için fırsat verdi artık geleceğe doğru anladıklarımızı uygulama konusunda bizi ilerletiyor.

Merkür ve Jüpiter ileri gitmeye başlıyorZihnimizde Terazi’nin baskısıyla adalet algımızı tek taraflı değil herkes için çalıştırmamız konusunda bizi uyardı. Aslında biraz da ‘kendimize karşı ne kadar adaletliyiz’ sorusunu da sordu. Terazi dengedir hem iç dünyamızdaki hem dış dünyamızdaki dengeyi eşit oranda paylaştırıp uygulayabiliyorsak içimizdeki Terazi aktif demektir. Batıni ve zahiri dengemiz bizi hayatta huzurlu kılar. İç dünyamızda huzursuzsak dış dünyada mutlu olamayız bu retro biraz da bunu anlatmak istedi bize.

Jüpiter ise 20 Haziran’dan beri geri hareketindeydi ilahi algılarımızı, dünyevi umutlarımızı, ruhani gelişimimizi biraz kendi içimize dönerek genişletmeyi, büyütmeyi Kova Burcu temasında yani zihinsel olarak anlamamıza yardım ederek destekledi. Retrolar hep aynı temayı taşır bulunduğu gezegen ve burca göre ‘neleri eğri ya da doğru yaptık’ düşünüp anlamamızı ve tekrar benzeri olaylarla karşılaştığımız zaman aynı tavrı ve tepkiyi gösterip göstermeyeceğimizi test eder. Eğer aynı tepkileri göstermiyorsak bu ruhani olarak büyüdüğümüzü gösterir gösteriyorsak da ‘neden’ olduğunu düşünmemizi ister. Jüpiter retroları toplumsal algılarımızı da yönetir.

Kova Burcu hümanist bir enerjidir toplumdaki duygusallığımızı değil duyarlılığımızı anlatır. Eşit haklar, ahlaki kurallar ve bunu uygulama şeklimiz Jüpiter’in bulunduğu burç ile alakalıdır. Bu retro döneminde ise neyi ne kadar uyguladık ne derece ahlaki değerlerimize bağlı kaldık bunu da sorgulamamız konusunda destek verdi. Geç kalan ilahi adalet, gelmeyen şanslar, beklemede olan umutlarımız için Jüpiter düz hareketine geçerek hızlandırıyor.

Önümüzdeki bir kaç gün Merkür ve Jüpiter S (durma) konumunda olduğu için ağır ilerleyen durumlar olması çok normal. Direct hareketine geçtiği an da hayatımızdaki Merküryen ve Jüpiteryen konuların daha kolay ilerlediğini göreceğiz.

Merkür ve Jüpiter’in ileri hareketi hepimize hayırlar getirmesi dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir