Yalnız Olmadığınızı Bilin… Biz Buradayız…

Dünya ve insanlığın gidişatı hakkında karamsarlığa kapılmanıza gerek yok, dünyaya farklı pencerelerden bakıp aynı sancıları çekiyorsanız ve dünya için bir şey yapma çabası içerisindeyseniz, biz buradayız. İnsanların duyarsızlığı, çevrenin kirletilmesi, yangınlar, iklim değişikliği, küresel kültür asimilasyonu ve büyük resmi görebiliyor fakat umudunuzu yitiriyorsanız, biz buradayız…

Yalnız Olmadığınızı Bilin... Biz Buradayız...

Aynı sancılar, aynı yürek ağrıları, aynı umut besleme çabası içindeyseniz, biz buradayız ve siz yalnız değilsiniz. Biz bir dernek, örgüt, parti ya da oluşum değiliz. Bir liderimiz yok, sadece insanız ve sohbet ederek yalnız olmadığınızı fark etmenizi istiyoruz. Bizimle sohbet etmeye var mısınız? Yüzlerce ve binlerce olmamıza gerek yok, üçer beşer bir araya gelelim yeterli. Bir gün dünyaya bakıp da sancılarını taşıyamayanlara burada olduğumuz göstermek için var olalım… Haydi sen de bize katıl… Tek başınalığımızla birlikte yol aldığımız dünya yolculuğunda daha iyisini birlikte inşa edebileceğimizi kendimize gösterelim.

Biz hiç kimseyiz. Henüz üç kişi bile olamadık ama sen gelirsen üçüncü kişi olabilirsin, belki de dört. Kaçıncı geldiğinin bir önemi yok, hayata bakıp ruhunun sancısı ile canın yanıyorsa, biz buradayız. Daha çok anlatmak yerine birlikte daha iyi anlatmanın yollarını bulmalıyız. Daha fazla acı çeken çocuğu görmek yerine o acı çeken çocuklara erişmenin bin bir yolunu açmalıyız. Tek başına çıktığımız yolculukta, aynı düşü görenler olarak daha fazla güzellik ortaya koymak için, biz buradayız. Kişi aramayın, paylaştıklarımızdan gördüğünüz kadarız. O kadar insanız, o kadar eylemdeyiz, o kadar bilinçliyiz ve o kadar da bilgeyiz. Daha fazlasını gösterme derdinde değiliz, bizde olan her ne ise size yansıyan da o, bu yüzden yalnız hissettiğin yerde seslen, biz buradayız.

Anlaşılmadığını düşündüğünde, derdini anlatamadığında ama paylaştıklarımızla işte bu dediğinde, yüreğimin sesine aracı olmuşsunuz diyerek gülümsediğinde, biz buradayız. Belki seninle aynı şehirde hatta ülkede bile değiliz fakat aynı çözümü arayan binlerce hatta belki de yüzbinlerceyiz, bu yüzden göremiyorum, duyamıyorum demeden; eşlik edin, anlatın, paylaşın, biz buradayız.

Birilerinin ne yedikleri, nereye gittikleri, ne yaptıkları ile ilgilenmiyoruz, kendi dünyamızı ne kadar güzelleştirebileceğimiz ve ruhumuza iyi gelen şeyleri daha ne kadar çoğaltabileceğimizle ilgileniyoruz. Yalnız olmadığınızı size çok ama çok yakın olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Anlatacak şeyleriniz çok ama anlayacak kimseniz yoksa da biz buradayız.

Haydi başlayın yazmaya ve anlatmaya, sizce nasıl bir dünyada yaşamalıyız, bunlar için ne yapmalıyız siz ne yapıyorsunuz. Ülkenin ve dünyanın en büyük sorunları eğitimse kendiniz için ne yapıyorsunuz ve ayda kaç kitap okuyorsunuz. Çevre bilincinden yoksunsa insanlık, siz evinizde camı, plastiği, kağıdı ayırıyor ve hepsini ilgili atık kutularına mı atıyorsunuz? İnsanlık gerçekten çok kötü diyerek yerinizde mi oturuyorsunuz, yoksa gidip bir iyilik hareketine gönlünüzce bir bağış mı yapıyorsunuz? Siz gerçekten de mükemmel misiniz? Yoksa bütün bunları yapmak istiyorsunuz ama harekete mi geçemiyorsunuz? BİZ BURADAYIZ…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x