Yay Burcunda Dolunay

4 Haziran sabahı İstanbul saatiyle 6.41′ de Yay Burcunun 13 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. İnançlarımızı ve zihinsel kapasitemizi maksimum çalıştıracağımız hareketli günler bizi bekliyor. Yay burcu hayatlarımızda yüksek bilgi, din, seyahat, yayıncılık, uluslararası konular, adalet, felsefe olumsuz anlamda da aşırı iyimserlik ve fanatizm enerjisi olarak yansır. Anın gökyüzü haritasında hem engelleyen hem de destekleyen görünümler var.

 

Yay Burcunda Dolunay

Jüpiter inançlarımız, adalet ve finans konularında köklü değişimler yapmak için bizi zorluyor. Zira bu dönemde demokrasinin rutinlerinden biri olan seçimlerin bile bir inançsal ayrışmaya doğru nasıl evrildiğini gördük. Aynı şekilde mülteciler ve uluslararası ilişkilerde de farklı politikalar izleme zorunluluğu oluşacak. Jüpiter’in bize vereceği şans var olan krizleri büyüterek bize ivme kazandırmak şeklinde oluşuyor. Bu dolunay bizlere gelecek planlarımızı tekrar gözden geçirtip bazı revizyonlar yaptıracak bir dolunay. Destekleyici etkiler ise kafaların yaratıcı ve en üst kapasitede çalışacak olması. Merkür/Uranüs kontağı mevzuları gerçekçi olarak ele alabilmeyi ve farklı yaklaşımlar, dahiyane çözümler bulabilmeyi vadediyor. Üstelik Mars katkısıyla vakit kaybetmeden harekete de geçebileceğiz. Bunlar genel görünümler.

Ülke haritasında ise hem diğer ülke ilişkileri hem de devletin üst yönetimi açısından ani gelişmeler, zorlanmalar olasıdır. Gizemler sırlar, ortaya çıkan belgeler, skandallar hız kesmeden devam ediyor. Çalışan kesim, emekçi hakları ve yeni düzenlemeler yeniden gündeme gelebilir. Askeri harekat ve toplumun genel sağlığını ilgilendiren olaylar da yaşayabiliriz. Meclisten hepimizi şaşırtacak tipte kararlar çıkabilir. Dolunay Alwaid sabit yıldızından etki alıyor. Körlük, kavgalar, yaralanma, bıçaklanma ve atlarla ilgili olaylar olabilir.

Yine dolunay etkisiyle karaciğer, siyatik siniri, uyluk ve sinirsel kökenli hastalıklar artabilir. Uzun zamandır hareketli günler geçiriyoruz durup dinleneceğimiz bir vakit hiç olmayacakmış gibi geliyor. Yay’ın ateşi olayları daha da büyütecek, ama iyimserliğiyle de  bir şeyleri değiştirmek için denemeye devam edecek..

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir