Yay Burcunda Dolunay

”Anlam Kaybı ve Kargaşa”
14 Haziran Salı günü saat 14.51’de Yay Burcunun 23 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. Sizlere hem iyi hem de kötü haberlerim var kabilinden bir dolunay bu. Yay enerjisinin dillere destan heyecanlı, iyi niyetli çocuksu merakı ve her yerde o ilahi Öz’ü gören derinliği Neptün’ün illüzyonuna takılıyor.

Yay Burcunda Dolunay

Gerçekler ve hayaller, olanlar ve olması gerekenler kuralların ve sınırların olmadığı bir dünyada bizleri tatlı bir aldanışa sürükleyebilir. Hayatı sorgulayan bakış açımızda yanılabilir, detayları atlayabiliriz. Dahası anlamlı bulduğumuz şeylere itimadımızı yitirebiliriz. Bu içsel olarak kaos ve kargaşaya sebep olabilir. Çünkü Yay enerjisi için ”anlam” her şeydir. Dolayısıyla bu dönem bu yanılgı tuzağına düşmemek için olanları fazlaca sorgulamak tedbir gereğidir.

Somut anlamıyla yayıncılık alanı, yurt dışı işlerimiz, hukuksal süreçlerimiz, uzun yolculuk planlarımız, akademik kariyer ve öğrenim süreçlerimize dair her girişimimizde Neptün’ün bizi gerçeklerden uzaklaştırma tehlikesi bulunuyor. Bu aşırı iyi niyetli olmak, plansız hazırlıksız girişimler yapmak ve olaylara gerçeküstü yaklaşmak biçiminde de gelişebilir.

Satürn retro pozisyonundayken Dolunaya destek veriyor ve sınav sorularının geçmiş dönemin benzerlerinden çıkabileceği şeklinde kopya da veriyor. Dolayısıyla güvendiğimiz dağlara inandığımız değerlere gerçekçi bir gözle tekrar bakacağız. An haritasının diğer elemanları ise Uranüs etkisiyle para ve ilişkilerde beklenmedik gelişmelerin yaşanabileceğini gösteriyor. Mars, Jüpiter ve Chiron’un Koç yerleşimi, agresyona, kaza ve yaralanmalara, yangınlara, orantısız güç kullanmaya, askeri hareketliliğe işaret ediyor olabilir.

Ülke haritasında 6. evde gerçekleşecek olan Dolunay ordu, emekçiler, sağlık çalışanları ve sağlık konularına dikkati çekiyor. Bu alanlarla ilgili yeni karar ve yapılanmalar gelebilir. Ancak bu dönemde her şeyin gerçekliği birkaç kere sorgulanmalıdır. Dolunay Rasalhague ve Lesat Sabit Yıldızlarından etki alıyor.

Böcekler, yıllan ve akrep ısırmaları ve enfeksiyonlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Gölgelerin gizlediği gerçeklerle bir arada kalmak dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x