Jüpiter Koç Burcunda

Jüpiter Koç Burcunda, ”Daha Adil Bir Dünya İçin Savaşacağız”

Güneş Sisteminin en büyük gezegeni, Zodyak’ın da en büyük iyicili olan Jüpiter 11 Mayıs tarihinde Koç Burcu transitine başlıyor. Retro süreci de dahil 28 Ekim 2022 tarihine kadar burada konaklayacak olan Jüpiter uzunca bir süre kalacağı 20 Aralık tarihinde başlayacak Koç serüvenine kadar bizlere bir ön izleme yaptıracak.

Jüpiter Koç BurcundaVarlığın ateşiyle Zeus’un ateşinin buluşmasının hayatlarımıza etkisini seyretmeye hazırlanalım. Eylemlerimize iyi niyet, umut, cömertlik, adalet ve anlam getirmek üzere deneyimler yaşatacak olan Jüpiter ile Koç enerjisi harmanlanıyor. Koç Burcunun süratli, bireysel ve cesur tavırlarını da yüklenecek olan Jüpiter global ölçekte bir hak hukuk adalet arayışına neden olabilir.

Girdiği enerjiyi büyüterek bu mücadelenin boyutlarını da genişletebilir. Özellikle Mars ile temasta olacağı Mayıs sonu Haziran başı bizleri oldukça sıcak ve hareketli gündemler bekliyor gibi görünüyor. İyicil de olsa her planetin gölgesi olduğu düşünülürse Jüpiter Koç enerjisiyle dünyamız büyük ama orantısız agresyonlara, müsabakalara, dini ve fikri mücadelelere, ticari savaşlara sahne olabilir. Olumlu açıdan bakarsak, üniversitelerde, yayıncılık alanında yenilikler, hukuk ve adaletin işleyişinde yeni yapılanmalar, dünya ticaretinde hareketlilik, uluslararası ulaşım, turizm, dış ilişkiler, anlaşmalar konularında iyicil etkiler görülebiliriz.

Gökyüzünde uzunca zamandır hakim olan su ve toprak enerjisi yoğunluğu Ateş elementiyle dengelenip hareketleniyor. Artık atıl bir şekilde oturmak, beklemek Marsın da Koç Burcuna geçmesiyle birlikte neredeyse imkansız hale gelecek. İçinde büyük bir cesaret barındıran Koç ruhu bu kez anlam aramak, adaleti sağlamak ve inancını korumak üzere harekete geçecek gibi görünüyor.

Bu süre zarfında tüm dünyada göç ve mülteciler konuları hep ilk sıralarda yer alacak. Barış enerjileri Neptün ve Jüpiter’in Balık burcundaki kavuşumları boyunca kullanılamayarak insanlık için büyük bir fırsat kaçırıldı. Şimdi ise maalesef savaş tamtamlarını besleyecek enerjiler aktifleşiyor. Umalım ki bu transitte söz konusu savaş mazlumların özgürlüklerini yeniden kazanmasının savaşı olsun ve dünyada daha adil bir enerji hüküm sürsün.

Jüpiter ülkemiz haritasında yöneticilere daha büyük, daha özgüveni yüksek karalar aldırabilir. Bunların da özellikle askeri konuda olması beklenebilir. Aşırı sıcak hava, ateşli silahlar, metal sanayi, yangınlar, spor karşılaşmaları ve sporcular, cerrahi tıp alanında gelişmeler, uzun yolculuklar, yayın kuruluşları, yayıncılık, dış ticaret, kan hastalıkları, kafa, göz bozuklukları bu transit boyunca bize eşlik edecek konular arasında yer alıyor. Jüpiter küresel ölçekte yaşamlarımızda girişimci ruhumuzu harekete geçirecek deneyimler yaşatacak.

Umarım dünyevi kaygılar yerini daha anlamlı bir hayat yaşama telaşına bırakır.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x