Yeni yılın ilk ışıkları: 22 Aralık Oğlak Yeni Ayı

22.12.2014’ün ilk saatlerinde, Oğlak burcunun 0o’sinde bir Yeni Ay meydana geliyor. Satürn’ün burç değiştirmesiyle ve Uranüs’ün direkt hareketine dönmesiyle Yeni Başlangıçları vurgulayan ve destekleyen bir süreç var önümüzde. Geçtiğimiz iki buçuk yılı derinlerde yüzerek geçirdiğimizi düşünürsek, şimdi bulduğumuz hazineyi yüzeye çıkarıp inşa etme zamanlarına giriş yapıyoruz. Bu hafta hayatımızda can çekişmekte olan konuların sonuçlandığını, “Ve öyle de oldu,” dercesine doğal ve kesin bir netliğe ulaştığını görebiliriz.

Anın haritasında Akrep burcu yükseliyor ve bir süredir bizi meşgul eden konuları tamamlamamız için gereken kararlılığı, yeteneğimize göre bir girişimde bulunarak gerçekleştirmemizi destekliyor. İşimizi şansa bırakmadan, stratejik hareketleri tercih edebiliriz.

Yeni Ay’ın bir süredir etkin olan Venüs Plüton kavuşumu ve Merkür’le Oğlak burcunda bir dizilim yarattığını görüyoruz; hem ilişkilerimizde hem de maddi konularda ortaya çıkan yenileyici ve zorlayıcı enerjilerin bir karara bağlanması söz konusu.  Biraz ağırbaşlı ve ciddi bir tutumla bu konularda yeni anlaşmalar yapmak üzere masaya oturabiliriz. Bu oturumda daha önce sorumlulukların ve kaynakların paylaşımı (Satürn, akrep) konusunda bizi üzmüş olan bir durumdan almış olduğumuz hayat dersini kanıtlamamız gerekebilir. (Toliman) İster genç istersek yaşlı olalım, içimizdeki otoriteyle yüzleşerek bu durumdan kazançlı çıkmamız mümkün. Elbette Oğlak burcu söz konusu olduğu için, aldığımız kararlar, birlikte olduğumuz kişiler ve üzerinde çalıştığımız durumlar, zamanın kalitesini belirleyecek nitelikte kalıcı olacaktır. Bu süreçte hayatımızda önemli rol oynayan kişilerle ve durumlarla karşı karşıya gelerek, ilişkilerimizi yeniden düzenlememiz ve bazı hatalı niteliklerimizden arınmamız söz konusu. Karmanın lordu Satürn, kapıyı çekip çıkmadan önce, her yerin derli – toplu olduğundan emin olmak istiyor.

Yeni Ay haritanın 2. Evine yerleşmiş ve 9. -10. Evler üzerinde söz sahibi; bahsi geçen konuları kapsayacak şekilde parasal durumda bir netlik oluşturacağımızı düşünebiliriz. Belki de uzun süredir istediğimiz terfiyi alabilir, beklediğimiz satışı gerçekleştirebiliriz. Oğlak burcu uyarınca, devlet göreviyle ilgili uzun bir yolculuğa çıkmak, bir mahkemenin netleşmesi ve gelecek planlarına yönelik resmi bir onay alınması da söz konusu olabilir. Her halükarda bu yeni başlangıç, sonraki hayatımızın ilk adımları olacaktır. Geçmişten getirdiğimiz ve bizi maddi aleme çeken konuları ne kadar temizlediysek, o kadar ferah ve ruhu gerçekleştiren bir ömre dönüştürüyoruz yaşamı. .

Yeni yıla girerken, günlük hayatı belirleyen Ay ışığı; tüm bu maddi tezahür eden durumların arka planını aydınlatıyor. Oğlak’ın sivri kayalarının altındaki sonsuz gerçekliğin manzarasını görme şanımız var. Adeta çalışmalarımızın ve sorumluluklarımızın gerçekten ne anlama geldiğini göstermek için, omzumuza dokunup, tülün ardındakini açık ediyor. Girişimlerimizin ister bizim içimizden isterse başka bir kanaldan gelsin, fedakarca desteklendiğini ve “yalnız olmadığımızı” hissedebiliriz. Belki kendimizle ilgili küçük bir değişiklik yapıyoruzdur; ancak bunun “dünyayı kurtarmak” anlamına geldiğini de biliyor olacağız. Hayattan aldığımız keyifle aramıza saygılı bir mesafe girmişken, ilham dolu fikirlerin rahatça ulaşabilmesi için zihnimizi berrak tutmak faydalı olacaktır.

Gerçekler, hayaller olduğu için var.  Önümüzdeki süreçte artık “görünüşle” tatmin olamayacağız ve bu konuları bol bol konuşuyor olacağız…

Her şeyin ardındaki Sevgi’nin belirleyici olduğu bir Yeni Yıl dilerim.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir