11 Şubat Kova Yeniayı

11 Şubat gecesi Kova Burcunun 23 derecesinde ilginç bir yeniay deneyimleyeceğiz. Anın haritasındaki yükselen yöneticisiyle birlikte toplam 6 gezegen Kova Burcunda kümelenmiş durumda. Aynı anda ve yüksek sesle çıkardıkları aşk, ilişkiler, haklar, hukuk, eğitim öğretim ve siyaset konulu uğultuyu duymazlıktan gelmek pek mümkün görünmüyor. Jüpiter ve Venüs kavuşumu içimizdeki tüm iyimser duyguları coştursa da gökyüzündeki sertlik bundan çok da fazla faydalanmamıza izin vermeyecek.

11 Şubat Kova YeniayıTam da sevgililer günü arifesinde herkes bir tutam mutluluk, biraz sürpriz, biraz da heyecan beklerken kalpleri ele geçirecek olan aşk duygusu olsa olsa özgürlük aşkı olabilir. Daha çok sesini duyurma isteği olabilir. Kendini aşma konusunda bir devrim yapma gücü olabilir. Zira Satürn/Uranüs çekişmesi diğer iyicil etkilerin kendini göstermesine pek izin vermiyor. Bu görünüm sayısal lotodan 500 TL kazandığınızı öğrendikten sonra aslında o kadar da şanssız olmadığınızı düşünürken, aynı gün öğeden sonra 1500 TL gelen doğalgaz faturasıyla karşılaşıp bir ”güler misin ağlar mısın” durumu yaşamaya benzer. Bu sebeple gökyüzünde Ağır giden gezegenlerin inatçı halleri bizleri standartların dışına çıkmaya zorlayan deneyimler yaşatacak.

Satürn yeni bir yapısal değişikliğe gitmemizi söylerken retro durumdaki Merkür de bunu geçmişi temizleyerek yapabileceğimizi fısıldıyor bizlere. Toplumsal ölçekte sosyal adalet ve yenilenme isteğinin yaratacağı gerilim gündemde olmaya devam ediyor. Sesler daha da yükselebilir. Özgürlük ihtiyacı kişisel bazda da yeniden sınırları belirlenmesine ihtiyaç duyan bir konu olacak. Bu sebeple de var olan ya da yeni başlayacak ilişkiler için de standartlar değişebilir. İlişkilerde sorumluluklar ve yasal taahhüt konuları, sadakat ve özverili olma eskimiş birer model olmaya doğru ivmelenebilir. Eski ilişkiler yeniden kapıyı çalabilir veya ilişkiye dair eski problemler yeniden başımızı ağrıtabilir. Maddi güvence ihtiyacının hem beraberlikler hem de topluluklar adına sorun çıkarma potansiyeli de devam ediyor. Ülke haritasındaki görünüm ise meclisteki hararetin artarak devam edeceği yönünde. Yöneticiler, sanat ve spor camiasına ilişkin, sonlanma, kopma ve kapanış haberleri duyabiliriz.

Hastaneler, karantina tedbirleri, eğitim öğretim konularında da önceden alınmış kararların düzeltilmesi söz konusu olabilir. 17 Şubat’ta Satürn / Uranüs dik açısı kesinleşiyor. Bu yer sarsıntıları, hava muhalefeti, havayolu kazaları ya da havadan gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmayı gerektiriyor.

15-16 Şubat’a kadar etkisini hissedeceğimiz Jüpiter / Venüs coşkusuna kulak vererek içimizdeki aşk duygusunu her şeye rağmen diri tutmak ve kendimizi aşmak için kullanabiliriz.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x