2021’in En Önemli Astrolojik Tangosu

2021’in En Önemli Astrolojik Tangosu, Satürn Uranüs Karesi…

İlk 17 Şubat’ta yaşadık. Tekrar 14 Haziran ve 24 Aralık’ta gerçekleşecek.

Ancak etkileri tüm yıl boyunca aktif olacak.

2021'in En Önemli Astrolojik Tangosu

Bu iki devin çatışmasına titanların savaşı diyoruz.

Bireysel ve toplumsal aşırı gerilim ve krizler yaratabilir ve hayatlarımızı doğrudan veya dolaylı olarak etkileyeceklerdir. 

Bu süreçte Satürn Kova, Uranüs Boğa burcunda.

Hem Boğa hem de Kova sabit burçlardır, acele etmezler ağırdan ağırdan planlarını uygularlar.

Ne kadar uzun sürerse sürsün işlerini yaparlar. Satürn-Uranüs karelerinin getireceği değişiklikler uzun ömürlü olur ve toplumumuzu ve bizi derinden etkiler.

Açgözlülük, materyalizm ve ezici güç artık ana etki olmayacak. İnsanlık için yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyorlar. Maddi değerlerin, açgözlülüğün ve gezegenimizin tükenmesine artık dur diyor, bir bütün olarak insanlığın ihtiyaçlarına daha uyanmış, eşitlik ve adalete odaklanmış birlik bilince geçiş süreçlerini temsil ediyorlar.

Satürn kare Uranüs geçişi, kısıtlayıcı değişiklikler veya beklenmedik kısıtlamalar getirir. Ayrıca, istediğiniz türden değişiklikleri yapmanızı da zorlaştırır. Bu yükselen gerilimin ve ani beklenmeyen değişikliklerin sinir bozucu bir zamanı olabilir. Ama hepimiz için böyle olmak zorunda değil. Açık fikirli, sabırlı ve esnek kalırsanız, ilk bakışta zor gibi görünen şeyler, sizin hayatınızdaki olumsuz, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kurtaracak fırsatlara dönüşebilir…

Gelen değişikliği zorlamak değil, değişen koşullara uyum sağlamak en iyisidir. Bu transit, hayatınızın hangi alanlarının artık sizin çıkarlarınız ve faydanız için çalışmadığını açıkça ortaya koyacaktır. Bu devrede sezgileriniz ve yüksek öz farkındalığınızı aktif hale getirmek önemlidir.

Değişime direnme zamanı değil, aşırı tepki verme zamanı da değil. İyi düşünülmüş, metodik, sabırlı ve adım adım her ne oluyorsa idrak ederek irdeleyen yaklaşımlarla devam etmek en iyisidir. Bağlılık ve sorumluluk, ilişkilerde veya kariyerinizde strese neden olan sorunlar da olabilir. Ayrıca kötü alışkanlıkların veya modası geçmiş inançların, durumların ve belki de hayatınızda şu anda var olan bazı kişilerin ilerlemenizi engellediğini de fark edebilirsiniz.

Bu süreçte yaşam alanınızda ciddi boyutta engeller ile karşı karşıya kalırsanız, yeni bir yaklaşım getirmeniz, yeni bir teknik denemeniz veya sahne değişikliği yapmanızın zamanı gelmiş demektir ve kaçınılmaz şekilde siz isteyin ya da istemeyin bu olacaktır. Ayrıca kişisel özgürlükleriniz ve haklarınız da kısıtlanabilir.

Boğa burcundaki Uranüs, sarsılmaz olanı sarsar ama Kova’daki Jüpiter yıl boyunca yeni fırsatlar ve yeni büyümeler getirir. Yeni çağ için, yeni dönemlerimiz için güçlü temeller inşa etmemize sebep olacak zamansal akışlar oluşturur. İyimserlik, şans ve genişlemeler için yeni tohumlar ektirir.

Evet Uranüs beklenmedik tarzda etkilerle eskileri söküp atacak,

Satürn önümüzdeki üç yıl boyunca yeni oluşumları, yeni yapıları yeniden inşa ettirecek. Yenilikçi değişimler için gösterdiğiniz her olumlu çabanın da ödülleri olacaktır.

Uranüs, özgürlük ve aydınlanma vaadiyle gelir. Ancak özgürlüğe ve aydınlanmaya giden yol Satürn’den geçer. Hepimiz yaratılışımız gereği özgür-bilinçli varlıklarız ancak Satürn’de ustalaşana kadar bu durumun farkına aynı anda varamayabiliriz.

Uzun sözün kısası:

Eskiler dağıldıkça ve yeniler şekillenmeye başladıkça çok şey değişecektir.

Bu, içsel ve dışsal bir devrimden ve kişisel ve küresel düzeyde uyanıştan başka bir şey değildir.

Son zamanlarda ortak alan çalışmalarımızda hep söylediğim gibi, gitmesi gerekenlere izin verin, korkularınıza, öfkeye, nefrete, kıskançlığa, endişelere izin verin bırakın bırakın bırakın gitsinler…

 

Sevgiyle

https://www.instagram.com/sureyya_cohen/

Bilgi ve Kayıt İçin 0532 3181524

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x