Akrep Dolunayı: Değişim Getiren Farkındalıklar

10 Mayıs Akrep Dolunayı: Değişim Getiren Farkındalıklar

10 Mayıs 2017 gece yarısı 20o Akrep’de bir Dolunay meydana geliyor. Boğa – Akrep aksının yöneticileri Venüs ve Mars’ın önem kazandığı bu Dolunay, sevdiğimiz konularda eyleme geçtiğimiz takdirde verimli bir on beş gün geçireceğimizi gösteriyor.

Doğu ufkunda yükselen Plüton’la kriz yaşadığımız ya da geliştirmeye çalıştığımız konularda bu hafta güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Hem finansal hem de duygusal olarak kendimizi destekleyecek yöntemler ve yollar bulabiliriz. Bu dolunayla birlikte Satürn retrosunun güzel gelişmeler vaat eden ayağına giriş yapmış bulunuyoruz. Sahip olduğumuz kaynakları ve yetenekleri daha iyi yönetebilir, hedeflerimizi günlük yaşamda gerçekleştirmeye başlayabiliriz.

Yaratmadığımız bir mutluluğu bekleyemeyeceğimizi ve sahip olduğumuz tüm kaynağın eylemlerimizde gizli olduğunu fısıldayan bu Dolunay, yaşamımızın gizemlerini çözmek ve aydınlatmak için elimize bir büyüteç veriyor. Özellikle bu 15 gün sezgilerimiz, hayal gücümüz ve iyi bir zaman kalitesi yaratabilmek için gerekli olan çözülmeleri, ilhamı ve canlılığı içinde barındırıyor. Bir sonraki yeniaya kadar deri değiştirdiğimizi ve yenilendiğimizi fark edebiliriz. Hedeflerimizin, geleceğimizin ya da arzu nesnemizin dışarıda bir yerde değil, içimizde köklerimizde olduğunu fark edebilir, acı ve haz ekseninden özgürleştiren yeni bir yaşam keşfedebiliriz. Bu açıdan ilham dolu ve egzotik bir süreçte olacağız. Özellikle zamanın doğasına dair, mevcut hayatımızı iyileştiren yaratıcı çalışmalar yapabiliriz.

Akrep – Boğa aksı sanatsal çalışmaları, yaratıcılığı ve güven duygusunu tazeleyen faaliyetleri öne çıkardığı için çevremizle yaratıcı bir ilişki içine girebiliriz. Yeni bir işe başlamaktansa mevcut kaynaklarımızın içindeki zenginliği keşfetmeyi öneriyor gökyüzü. Yıldızların hepimiz için söylediği sözler var ve onları duymak Dolunay’da daha kolay. Dolayısıyla aradığımız cevaplarla ya da neyin peşindeysek onunla yakın temasa geçebiliriz. Gezegenlerin dışarıda bir yerde olduğu kadar, bedenimizin de içinde olduğunu hissedebilir, bütünlükten gelen yeni bir yaşam deneyimine geçebiliriz.

Bu Dolunay’da da haberleşme, iletişim ve kısa yolculuklarla ilgili alan hareketli olduğundan, aklımıza gelen parlak fikirleri ya da ani kıvılcımları takip edebiliriz. Haber beklediğimiz konularda olumlu gelişmeler ya da zihin açan sözler duyabiliriz. Kendimizi şımartmak, zenginleştirmek ve mutlu etmek için anlık değil uzun vadeli ve bizi kendimize yakınlaştıran keşiflerde bulunmak için çok uygun. Meditasyonu ve göremediğimiz alanı yaşamımıza dâhil etmeye başlayabiliriz.

Bana bir adım gelene, ben on adım gelirim, demiş. Şimdi attığımız bir adımın hayatımıza neler getirdiğini, görme, fark etme zamanı.

Hepimiz için güzel bir Dolunay olsun.

Işık Olsun.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir