Ali Karakuş

Ali Karakuş1970 Mersin doğumluyum. 1988 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1994 yılında da Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Üniversitenin son sınıfını öğrenci değişim programı ile gittiğim Texas Tech University’de tamamladım. Çeşitli firmalarda uzman ve yönetici pozisyonlarında çalıştım. 1999 yılından bu yana kişisel gelişim, satış ve yönetim alanlarında eğitimler geliştirmekte ve sunmaktayım. 2001 yılında kendi eğitim ve danışmanlık şirketim Fast Forward Training’i (www.ffegitim.com) kurdum.”En Büyük Eserin Sensin” ve “0’dan 1’e” adlı iki kitabım ve “İçimde Aşk Var” adlı bir çalışmam var.Hayata, kendime, ilişkilere dair sorularıma kendi içime akan ve birer lütuf kabul ettiğim yanıtları paylaşmak için buradayım.

Yazarken, konuşurken, yaşarken kendimden dileğim; kendimi aradan çıkarmak ve hayatın akışıyla bir nabız yaşamak; sevgi üreten ve veren olmaktan da geçip sevgiden başka her şeyden soyunup arınmak.Sevgi benden ifadesini bulsun, kendini benden türetsin ve “ben” gölge etmeyeyim yeter. Meselem, hayatta sevginin olmadığı boşluğu sevgiyle doldurmak değil – bu saçma bir girişim olurdu – meselem; yaşayan yegâne şeyin; sevginin, bizatihi kendi bilinci olmak.

Ben; o efsanevi, ışıklar saçan, harikulade şehri, vazgeçmeksizin aramış kaşifim. Aradıkça anlamış bulundum ki, o her gün kendisinden yeni güzellikler yaratan, keşfedilesi, görülesi şehir de zaten benim. Bulduğum da aradığım da her an değişiyor. İşte tam da bu yüzden; sonsuz bir arayış, sonsuz bir oluş, sonsuz bir bekleniş ve sonsuz bir kaybediş benimkisi. Ya da tam da bu yüzden belki; sonsuz bir boşluk ve sonsuz bir sessizlik hepsi.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Ali Karakuş