Bayram

Bayram; tazelenen, güzelleşen, yenilenen ve olgunlaşan, böylelikle ‘kutsanan’ insan için, içinde yeniden yeşermiş başlangıç enerjisinin, çocuk neşesinin dışavurumudur.

Bayram, gereksiz kurmacayı ve vesveseyi; aşikâr olan güzelliğe kurban etmektir. Gözlerini güzelliğe aralayanlara kutlu olsun.

bayramBayram; asli, değerli, yüce, gerçek olanı hatırlamaktır. Hatırlayanlara kutlu olsun.

Bayram, taze umuttur. Fazlalıklarını bırakarak hayatın koynunda akanlara; varlığı ile körlere, unutkanlara, kaybolmuşlara – umut olanlara kutlu olsun.

Özgürlük bayramdır, barış bayramdır, neşe bayramdır. İçinde barışı ve özgürlüğü bulup onu neşeyle saçanlara kutlu olsun.

Esasen ‘kul sultana, aşık maşuka, dertli dermanına erdiği’ an bayramdır. Yaşayan sultanlara; varlığı ile ateş olup eskiyeni yakanlara, su olup ferahlatanlara, toprak olup kucaklayanlara, hava olup selamı yayanlara kutlu olsun.

Toplumca ve insanlık ailesi olarak birbirimizi ittirip çekiştirmeyi bıraktığımız; aksine kabul ve sevgi ile kucaklaştığımız, birlikte ve hoşgörü içinde yaşama arzumuzu ortaya koyduğumuz günler olsun bayramlarımız… Cümleten ömrümüze güzellik, gönül soframıza bereket, cana sağlık ve neşe katsın bayramlarımız… Hep birlikte ağız tadı ve gönül huzuruyla nice bayramlara

Yazar Hakkında

Yok böyle biri !!

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gülay Şimiek
Gülay Şimiek
5 Mayıs 2022 11:20

Merhaba Ali Bey sizin de bayramınız kutlu olsun.
Bayram; tazelenen, güzelleşen, yenilenen ve olgunlaşan, böylelikle ‘kutsanan’ insan için, içinde yeniden yeşermiş başlangıç enerjisinin, çocuk neşesinin dışavurumudur.” demişsiniz.
Kaleminize sağlık ne de güzel kalem dile gelmiş ruhunuzdan…
Sevgiyle kalın

1
0
Would love your thoughts, please comment.x