Artun Erzurumluoğlu
Artun ERZURUMLUOĞLU

Nişantaşı Anadolu Lisesi ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra Profilo Elektronik Servis’de Koordinatör ve Müşteri Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 1996 – 2005 yılları arasında görev yapmıştır. Bu görevi sırasında sistem yaklaşımı ve öğrenen organizasyonlar disiplinlerini toplam kalite yönetimi ve müşteri hizmetleri süreçleri ile birleştirmiştir.

Bu görev süresinde, kalite departmanı ile işbirliği içinde kurumsallaşma, kurumsal değişim, sistem yönetimi ve yapılandırılması, vizyon ve misyon yönetimi ve yayılımı çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Bağımsız müteşebbis olan satış sonrası servis hizmetlerinin personellerinin eğitimleri ile kurum içi bölge yöneticilerinin sürekli liderlik eğitimlerini yurt çapında vermiştir.

1991 yılında bir kitap okudum ve hayatım değişti diyen Oğuz Saygın’ın ilk NLP seminerine katılmış ve kendisi de Anthony Robbins’in Sınırsız Güç kitabından aynı şekilde etkilenmiştir. Saygın’ın ricası üzerine, şu ana dek 65 baskı yapan “Negatif Limanlardan Pozitif Sulara” adlı kitabına “Benliğimi Yeniden Bulmak” isimli bir yazı yazmıştır.

 

NLP eğitiminden hemen sonra, Dr. İlhan Yargıç ve Dt. Mehmet Ayvacı’dan oto hipnoz öğrenmiş ve Sınırsız Güç kitabını Türkçeye çeviren Sn. Mehmet Değirmenci ile kuantum dünya görüşü üzerine sohbetler şeklinde desteğini almıştır.

 

2001 yılında Oğuz Saygın tarafından NLP Practioner ve NLP Master Practitioner olarak sertifakalandırılmıştır.

 

Master Trainer ve Neuro Semantic Master Trainer Denis Bridoux’nun eğitminin yetkilendirilmesi ile Livcon’dan 2002 yılında NLP Trainer, 2004 yılında ise Master Trainer sertifikası almıştır.

 

2007 yılında, Ferhan Efeçınar’ın International Quantum Coaching Center’ı kurmasında danışmanlık yapmış, merkezin New York Quantum Integral Medicine Center ile işbirliği yapmasında çalışma yapmıştır. IQC merkezinde yaşam ve kariyer Coach Trainer’ı olarak birçok Quantum Koç yetiştirmiştir.

2010 yılının Mart ayından itibaren New York Quantum Integral Medicine Center ve Dr.Michael Wayne’in Türkiye’deki tek tanıtım sorumlusudur. Merkezin  “Neokoçluk” adı ile hazırladığı  transformel koçluk programını sürdürmektedir.

2010 yılında Metin Çınaroğlu eğitimindeki  Livcon’dan Öğrenci Koçluğu ve Erl Morrell ve Christy Morrell Stinson eğitimindeki Quantum Practitioner ve Qauntum Activist eğitimlerini almış ve sertifikalandırılmıştır.

2010 yılında,yüksek performanslı yönetim ve ekip oluşturma konularının işlendiği Executive Coaching eğitimi almıştır.

Göksel Karabayır yönetiminde gerçekleştirilen Aile Konstelasyonu eğitimini tamamlamış ve aile konstelasyonları kolaylaştırıcısı olarak seanslar düzenlemektedir.

Her insanın bir kariyeri olduğundan, kariyer ve yaşam koçluğunu birbirinden ayırmayan eğitmen; kurumsal ve bireysel koçluk becerilerinin farklılığını vurgulamakta, eğitim alacak kurum ve bireylerin ihtiyaçlarına uygun olarak, özel olarak hazırlanmış hizmetleri almaları gerektiğini savunmaktadır.

1973 yılında İstanbul’da doğmuştur, Talya adında 6 yaşında bir kız çocuğu sahibidir.

Yazarımıza ait tüm yazılar;